Fudbal 198

9.4.2024.

22:54

Magična noć u Madridu – Real i Siti priredili spektakl, ali bez pobednika VIDEO

Fudbaleri Reala i Mančester sitija remizirali su u Madridu rezultatom 3:3 (2:1) u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

EPA-EFE/Juanjo Martin

Nije bilo "otkriće tople vode" to što smo svi očekivali fenomenalan fudbal u meču između Real Madrida i Mančester sitija, ali jeste bilo iznenađenje kada je vatromet golova krenuo već u drugom minutu.

Tada je Bernardo Silva lukavo i "namazano" sa 35 metara poslao loptu ka golu, umesto centaršuta. Lunjin je "spavao", a mreža se zatresla.

Momentum je, dakle, od samog starta bio na strani gostiju, ali se to brzo promenilo. U razmaku od samo 100-ak sekundi Real je uspeo da preokrene rezultat.

Najpre je u 12. minutu Kamavinga šutirao, a lopta zakačila Rubena Dijaša na putu ka golu. Zbog toga što je potpuno promenila smer i prevarila Ortegu, Portugalcu se pisao autogol.

Već u sledećem napadu je Rodrigo potpuno pobegao odbrani Sitija po levoj strani. Izbegao je ofsajd, stuštio se ka golu i matirao Ortegu za 2:1.

Igralo se na mahove u ovom meču, pa je tako posle uraganskog početka, usledilo zatišje. I ono je potrajalo sve do 66. minuta, kada kreće novi talas fudbalskog "cunamija", jer smo u vrlo kratkom vremenskom periodu videli  tri fantastična pogotka.

Pokrenuo ga je Fil Foden "projektilom" za 2:2, sada već može da se kaže, u njegovom stilu. "Robenovski" se namestio na levu nogu i pogodio same rašlje.

Pet minuta kasnije je Joško Gvardiol atraktivno pogodio na veoma sličan način. U prijemu je sebi dao for i pripremio šut koji je bio majstorski i neodbranjiv.

Ponovo je momentum prešao na stranu tima Pepa Gvardiole, ali je Real još jednom uspeo da uzvrati. I to kako!

Vinisijus je sa leve strane prebacio loptu na desnu, a tamo je Fede Valverde zahvatio volej iz prve i zakucao ga u mrežu Sitija. Spektakl je bio potpun.

U samom finišu, nijedan tim više nije želeo da rizikuje previše, pa je rezultat ostao 3:3 i u revanšu za osam dana u Mančesteru ćemo krenuti ispočetka.

Sva dešavanja iz Madrida i Londona pratili smo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport.

To bi bilo sve!

Hvala svima koji su bili uz B92.sport u ovoj magičnoj fudbalskoj noći.

22:54

Završen je meč i na "Bernabeu"

Senzacionalna utakmica bez pobednika, pa će sve biti rešeno na "Etihadu" sledeće srede.

22:52

Završen je meč u Londonu

Arsenal i Bajern 2:2, kao da nisu igrali, a zapravo su se baš naigrali fudbala ove večeri.

22:47

85' U Madridu 3:3, u Londonu 2:2

Hoće li iko smeti da krene napred u finišu ili će se čekati revanši, pa sve ispočetka?

22:42

Golčina Valverdea!

22:40

79' Nova golčinaaa!

Ljudi, pa šta je ovo?!

Vinisijus je pronašao centaršutem Valvertea, a Urugvajac zahvatio volej i zakucao ga u dalji ugao gola Ortege.

Sada je 3:3 u Madridu, a do kraja još 10 minuta, plus nadoknada.

22:34

77' Arsenal ponovo stiže do egala!

Leandro Trosar je pogodio za 2:2.

Prelep lažnjak je prodao Bukajo Saka, a onda poslužio Belgijanca koji je dao svoj četvrti gol u ovosezonskoj Ligi šampiona.

22:32

70' Preokret Reala, pa preokret Sitija!

Opet sa distance, ovog puta pogađa Joško Gvardiol.

Nedopustivo ga je Real ostavio da šutira sa oko 20 metara i on je prelepo pogodio dalji ugao za 2:3.

Prava ludnica u Madridu.

22:26

66' Buuuuuuuuuum!

Fantastičan gol Fila Fodena!

Ovaj momak je brutalan igrač, a u to se upravo uverio i Real Madrid.

Nadamo se da neće i Srbija 16. juna u Gelzenkirhenu...

22:17

58' Arsenal pritiska Bajern

Međutim, prilike i golovi izostaju u drugom poluvremenu na "Emiratima".

22:14

56' Velika prilika za Vinisijusa

Ali, lopta ide malo preko gola iz veoma izgledne situacije.

22:13

53' Belingem u šansi

Rodrija je Foden pogodio u stajnu nogu i stvorila se prilika za Belingema.

Zalomio je Englez odbranu Sitija, ali potom šutirao levom nogom pored desne stative.

21:51

Idemo dalje!

Koliko će golova biti postignuto u drugom poluvremenu?

21:48

Završeno je prvo poluvreme

Možemo samo da poželimo da se ovakav ritam i fudbal nastave u drugom delu.

21:42

40' Nešto mirniji finiš prvog poluvremena

Posle pravog vatrometa golova u prvih pola sata oba susreta.

21:40

Penal za Bajern i gol Kejna:

21:36

35' Umalo 1:3 u Londonu

Sane je potpuno sam pobegao svima na terenu, ali ga je stigao Vajt i sprečio novi gol Bajerna.

21:33

32' Kejn pogađa!

Vrlo je siguran prvi strelac Lige šampiona.

Bajern preokreće u Londonu na 1:2.

21:32

31' Penal za Bajern!

Saliba je startovao na Sanea i to je jedanesterac.

21:18

18' Bajern izjednačio!

Momentalna kazna za promašaj Vajta!

Ponovo je on krivac, odnosno, kasnio je, a Gabrijel užasno pogrešio, pa je Bajern to odmah kaznio.

Gnabri je pogodio u brzoj kontri za 1:1.

21:17

16' Vajt imao zicer, šutirao u golmana Bajerna

Arsenal je vrlo lako mogao do 2:0, ali je Nojer bio na pravom mestu.

21:14

13' Ma, šta je ovo – Real je preokrenuo!

Rodrigo je pobegao kompletnoj odbrani Sitija po levoj strani i, uz dosta sreće, uspeo loptu da sprovede preko gol-crte.

21:13

12' Izjednačio je Real!

U istom minutu kada je Arsenal poveo protiv Bajerna, Real je izjednačio protiv Sitija.

Šutirao je sa distance Kamavinga, ali je lopta zakačila Rubena Dijaša i promenila pravac.

Zato se piše autogol Portugalcu.

21:12

12' Vodi Arsenal!

Perfektan udarac Bukaja Sake sa ivice kaznenog prostora i Nojer nije imao šansu.

21:08

Superinteligentan gol Bernarda Silve:

21:02

2' Auuuu, kakav gol Bernarda Silve!

Tek što je počela utakmica, izveo je Portugalac senzacionalan potez.

Slobodan udarac je bio iskosa sa leve strane i sa skoro 35 metara udaljenosti.

Svi su očekivali centaršut, ali je Silva gađao bliži ugao Lunjina, koji je zaspao.