WL (ž): Jedinstvo preokretom do majstorice

Jedinstvo je u Staroj Pazovi slavilo protiv Vizure u četvrtom meču finala plej-ofa i na taj način je izborilo majstoricu u borbi za titulu.

Izvor: B92, zvanièni sajt

Subota, 30.04.2016.

23:37

wienerliga.org

Domaća ekipa slavila je posle drame i velike borbe koja je trajala pet setova i 109 minuta – 3:2 (25:20, 19:25, 13:25, 25:16, 15:13)

Odlučujući susret za titulu zakazan je za treći maj od 18 časova, kada će domaćin biti Vizura.

Mogla je Vizura i do treće pobede u seriji i titule šampiona, treće uzastopne i ujedno triple krune, ali je tim iz Stare Pazove stigao do petog meča i šanse da po prvi put postane najbolji u Srbiji.

Jedinstvo je bolje počelo susret, čitavim tokom prvog seta imala je domaća ekipa prednost, u jednom momentu i od pet poena (16:11), a do kraja ovog perioda nije bilo nikakvih dilema – 25:20.

Sličan tok imao je i drugi set, sa tom razlikom da je ovoga puta konstantno u prednosti bila Vizura. Novobeograđanke su tada stekle pet poena prednosti (16:11), a potom lako stigle do izjednačenja – 25:19.

U istom ritmu šampionke su nastavile i u trećem periodu. Vrlo brzo su stekle veliku prednost (16:9), koju su potom samo uvećale za konačnih – 25:13.

Tada je Vizuri nedostajao samo jedan set za titilu. I Jedinstvo se sa takvim pritiskom izborilo. Četvrti period je bio govoto identičan kao prvi, a domaće su prilično lako izborile taj-brek – 25:16.

Neizvestan je bio samo peti set. Jedinstvo je bolje počelo set i povelo sa 8:6 i 9:7, da bi Vizura preokrenula rezultat i povela sa 13:11. Na servis je tada ušla Marija Vujnović, a Jedinstvo serijom 4:0 stiglo do pobede za izjednačenje u finalnoj seriji.