EP: Brešnjeva najbrža na 25 km

Ukrajinska plivačica Olga Berešnjeva osvojila je zlatnu medalju u trci na 25 kilometara na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj.

Izvor: LB

Nedelja, 08.08.2010.

19:02

Berešnjeva je stazu preplivala za 5:48:10,2 časova i tako za 0,1 sekundu nadmašila Nemicu Angelu Maurer (5:48:10,3). Bronza je pripala italijanskoj plivačici Martini Grimaldi (5:48:30,8). Trka je održana na jezeru Balaton, koje se nalazi na oko 130 kilometara od Budimpešte.

Aktuelne svetske šampionke u sinhronom plivanju Ruskinje Natalija Iščenko i Svetlana Romašina osvojile su zlatnu medalju na EP u disciplini duet slobodno sa 98.700 poena.

Drugo mesto su zauzele Španjolke Andrea Fuentes i Ona Karbonel sa 96.700 bodova, dok je bronza pripala Ukrajinkama Dariji Jušenko i Kseniji Sidorenko koje su osvojile 93.400 poena.