Leverkuzen ne da prvo mesto

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su Majnc 4:2 (3:1) u 18. kolu Bundeslige pa su i dalje jedini neporaženi tim u šampionatu.

Subota, 16.01.2010.

17:38

Iznenađenje kola priredili su fudbaleri Ajntrahta koji su u Frankfurtu pobedili Verder sa 1:0. Hamburg je lako došao do pobede nad Frajburgom od 2:0, dok je na iznenađenje svih Herta zabeležila veoma ubedljivu pobedu nad Hanoverom (3:0), tek drugu u ligi. Bohum je odneo bodove iz Menhengladbaha (2:1), a Štutgart je sa 3:1 nadigrao šampiona Volfzburg.

Majnc je prvi stigao do gola u Leverkuzenzu preko Huglanda u osamom minutu, ali su domaći igrači već do 19. minuta preokrenuli rezultat, a na pola sata igre bilo je i 3:1 golovima Kadleca, Barnete i Krosa. Gosti su potom ublažili vodjstvo Bajera preko Bangerta u 67. minutu, ali je Derdijok dva minuta pre kraja postavio konačnih 4:2. Bajer je tako pretekao minhenski Bajern, koji je u petak savladao Hofenhajm sa 2:0 u prvom meču drugog dela sezone. Tim iz Leverkuzena sada ima 38 bodova, dok je Bajern drugi sa 36.
Beta
Derbi kola između Štutgarta i Volfzburga pripao je ’Švabama’ koje su slavile sa 3:1 (1:0) i prvi put u sezoni vezao dve pobede jer je Štutgart dobio i poslednji meč u prvom delu sezone. Strelci za domaći tim bili su Hilbert u prvom, te Pogrebnjak i Gebhart u drugom poluvremenu, dok je jedini gol za aktuelnog šampiona koji već šest kola nije pobedio bio je Edin Džeko u 65. minutu. Zdravko Kuzmanović igrao je za Štutgart od 57. minuta kada je zamenio Aleksandra Hleba.

Treće mesto sa po 34 boda dele Hamburg i Šalke, koji ima utakmicu manje koji će odigrati u nedelju protiv Nirnberga. HSV je golovima Marsela Jansena i Mladena Petrića savladao Frajburg sa 2:0. Petoplasirana Borusija iz Dortmunda takođe igra u nedelju, u gostima u Kelnu, dok je Verder iz Bremena, koji zauzima šestu poziciju, u Frankfurtu poražen od Ajntrahta sa 1:0 golom Rasa u 57. minutu.

Poslednjeplasirana Herta je bez povređenog reprezentativca Srbije Gojka Kačara, a sa Nemanjom Pejčinovićem na klupi savladala domaći Hanover sa 3:0 za tek drugu pobedu u sezoni. Prvi trijumf berlinski tim zabeležio je još u prvom kolu. Strelci u Hanoveru bili su Pišček u 30, Rafael u 33. Gekas u 80. minutu.