Bajern i Volfzburg bez pobede

Bajer iz Leverkuzena pobedio je sa 4:0 Nirnberg i posle nekompletnog osmog kola Bundeslige je lider na tabeli sa 20 bodova.

Subota, 03.10.2009.

17:44

Bajern je ponovo razočarao igravši bez golova u Minhenu protiv pretposlednjeg Kelna. Bez pobede je ostao i Volfzburg koji je igrao 1:1 u Bohumu. Hanover je sa 5:2 deklasirao Frajburg, a seriju pobeda prekinuo je Hofenhajm porazom od Majnca sa 2:1. U poslednjem meču u subotu Dortmund je u duelu dve Bodusije sa 1:0 pobedio u Menhengladbahu.

Lider Bajer je bio najubedljiviju u osmom kolu protiv Nirnberga. 'Farmaceuti' su pobedu obezbedili već posle prvih 45 minuta golovima Krosa u drugom, Rolfes u 28 iz penala i Derdjoka u 34. Konačan rezultat postavio je Kisling poluvinom drugog dela utakmice.

Šampion Volfzburg zabeležio je prvi remi u šampionatu. 'Vukovi' su gostovali Bohumu i na kraju se spasili poraza. Iranac Hašemian je doveo domaćina u prednost početkom drugog poluvremena, ali je domaći tim od 61. minuta ostao sa deset igrača pošto je isključen Šinđi Ono, a to je iskoristio Edin Džeko i u 75. minutu izjednačio rezultat. Do kraja meča šampion nije uspeo da preokrene i dođe do treće uzastopne pobede.

Najefikasniji meč odigran je u Hanoveru gde je gostovao Frajburg i izgubio sa 5:2. Hanover je dva puta imao dva gola prednosti, a Frajburg je dva puta smanjivao na gol zaostatka. Domaći su ipak u poslednjih pet minuta postigli dva gola i na kraju zabeležili ubedljivu pobedu.
Beta
Hofenhajm je bio u sjajnoj seriju od četiri vezane pobede u šampionatu, a na poslednja tri meča postigao je čak 12 golova. Ipak, u osmom kolu nisu uspeli da napune mrežu Majnca koji je sjajno odigrao u prvom poluvremenu i sa dva gola došao do pobede. Konačnih 2:1 postavio je Ibertsberger tri minute pre kraja.

Poslednji meč dana odigran je u Menhengladbahu gde je Borusija iz Dortmunda golom Bariosa u 38. minutu savladala imenjaka. Šalke je u petak pobedio Ajntraht sa 2:0, a poslednja dva meča igraju se u nedelju.

U derbiju kola u nedelju se sastaju Štutgart i Verder Bremen, a u Berlinu igraju Herta i drugoplasirani Hamburg koji bi se eventualnom pobedom izjednačio na vrhu tabele sa Bajerom. Berlinski tim je posle pobede u prvom kolu doživeo šest uzastopnih poraza i sada je na začelju tabele zbog čega je trener Lusijen Favr dobio otkaz, pa će ekipu u nedelju prvi put predvoditi Fridhelm Funkel.