Njukasl i Boro ispali, Hal ostaje!

Fudbaleri Njukasla i Midlzbroa ispali su iz Premijer lige posle poraza u poslednjem kolu. U 38. kolu izgubio je i Hal ali je ipak izbegao eliminaciju.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Nedelja, 24.05.2009.

18:27

Njukasl je u Birmingemu izgubio od Aston Vile 1:0, Midlzbro od Vest Hema 2:1, pa ni porazi Hal sitija (0:1 od Mančester Junajteda) i Sanderlenda (2:3 od Čelsija) nisu mogli da im pomognu. Svi klubovi kojima su bodovi trebali poslednjeg dana su – izgubili, pa je Fulam (0:2 od Evertona) zadržao prednost nad Totenhemom (1:3 od Liverpula) i ide u Evropa ligu.

U ostalim utakmicama Arsenal je već u prvom poluvremenu deklasirao Stouk (4:1), Mančester siti je bio bolji od Boltona (1:0), a identičnim rezultatom Vigan je savladao Portsmut. Jedini meč bez golova odigrali su Blekburn i davno otpisano VBA.

Njukasl je na poslednjih 19 utakmica zabeležio samo dve pobede, a u poslednjem kolu mu je bio potreban trijumf kako bi izbegao ispadanje u Čempionšip. Ipak, 'svrake' nisu uspele da slave u Birmingemu gde je Aston Vila slavila autogolom Demjena Dafa u 38. minutu. Beri je šutirao, lopta zakačila Irca i prevarila Harpera. Ispadanje iz Premijer lige koštaće Njukasl oko 40 miliona funti.
FoNet
Halu siti je takođe bio u teškoj situaciji jer mu je u slučaju dobrog rezultata Njukasla trebala pobeda nad šampionom Mančester junajtedom. 'Crveni đavoli' su u goste došli sa drugom postavom koju su činili uglavnom igrači koje trenira Ole Gunar Solskjer. Dominaciju Junajteda ove sezone potvrdili su i ovo mladi igrači koji su pobedili sjajnim golom Gibsona iz 24. minuta. Mladi Irac je primio loptu iskosa sa leve strane i sa preko 20 metara savladao Boaza.

Tim koji su činili Federiko Makeda, Riči De Le, Martin Li i Deni Velbek dominirao je tokom većeg dela meča, a u poslednjih nekoliko minuta šansu je dobio i Zoran Tošić.

Poslednje mesto koje sledeće sezone vodi u Evropa Ligu osovjio je Fulam i pored poraza od Evertona. Dva gola Osmana nisu uticala na stanje na tabeli jer je i drugi pretendent na sedmu poziciju, Totenhem, poražen. 'Pevci' su posle očajnog starta sezone u drugom delu šampionata zaigrali mnogo bolje ali nisu uspeli da savladaju Liverpul pa su na kraju zauzeli osmu poziciju na tabeli i ostali bez plasmana u Evropu. Tores, Benajun i autogol Hatona doneli su veliku prednosti Liverpulu, a poslednji pogodak za londonski tim u ovoj sezoni postigao je Robi Kin.