Fudbaleri Real Madrida napravili su još jedan korak ka šampionskoj tituli u Primeri, prvoj posle 2008. godine.

Izvor: SO AG

Nedelja, 29.04.2012.

13:46

U utakmici koju ste mogli da pratite na TV B92 tim Žozea Murinja je u 35. kolu na Bernabeu lako savladao Sevilju sa 3:0.

Barselona je razbila Rajo Valjekano sa 7:0, Malaga je bila bolja od Valensije sa 1:0, Saragosa je sa 2:0 dobila Atletik Bilbao, a Betis i Atletiko Madrid remizirali su 2:2.

Madriđani su pokazali da su prebrodili bolno ispadanje iz Lige šampiona i sada se nalaze na samo korak od titule šampiona. Ronaldo je postigao prvi, a Benzema drugi i treći gol.

Fantastični Portugalac je pogodio u 19. minutu na asistenicju Benzeme, što je njegov 43. gol u Primeri i ukupno 57. u 52. utakmici ove sezone.
Drugi gol Madriđani su postigli u trećem minutu drugog poluvremena, Di Marija je proigrao Benzemu, Koke je pokušao da otkloni opasnost ali je pogodio Francuza i lopta se srećno odbila u gol.

Četiri minuta kasnije nekon kontra napada postavljen je i konačan rezultat, tragičar u sredu Ramos poslao je idealan centaršut a Benzema je u letu glavom loptu sproveo u mrežu.

Do izuzetno važne pobede u borbi za opstanak stigla je Saragosa koja je sa 2:0 pobedila emotivno ispražnjeni Bilbao. Baskijci su u četvrtak na San Mamesu obezbedili finale Lige Evrope. Golove za Saragosu postigli su Garsija u 28. i Apono u 51. minutu. Ivan Obradović nije bio u kombinaciji za tim.

U malom derbiju Malaga je pobedila na svom terenu Valensiju sa 1:0 u izjednačila se sa 'slepim miševima' na trećem mestu na tabeli. Gol vredan tri boda postigao je Kamačo u 27. minutu.
U Sevilji smo videli pravi vatromet u finišu meča između Betisa i Atletiko Madrida. Gostujući tim poveo je golom Kokea u 63. minutu, u periodu od 86. do 88. minuta Betis je preokrenuo golovima Posuela i Pereire, a 'jorgandžije' je spasao Radamel Falkao pogotkom u trećem minutu nadoknade.

Barselona je u poslednjem meču kola deklasirala Rajo Valjekano u gostima sa čak 7:0, pa je tako Tito Vilanova imao veoma uspešan debi na klupi Katalonaca. Dvostruki strelac bili su Leo Mesi i Pedro, Rober je postigao autogol, a Kejta i Alkantara po jednom su se upisali u strelce.