Liverpul – Mančester siti 3:1 (2:0)

Fudbaleri Liverpula savladali su na Enfild roudu Mančester siti sa 3:1 (2:0), u poslednjem meču 12. kola Premijer lige.

Dobrodošli!
Na Enfild roudu se igra meč u kojem se sastaju aktuelni prvak Evrope i aktuelni prvak Premijer lige - Liverpul i Mančester siti.
KRAJ - Liverpul bolji od Sitija
Igraće se još četiri minuta
87' Klop ojačava odbranu
Umesto Salaha ulazi Gomez.
86' Šansa za Siti!
Nekoliko centimetara je falilo Kajlu Vokeru da glavom zatrese mrežu Alisona Bekera. Ipak, ništa od toga. Ostaje 3:1.
83' Ponovo se žali Gvardiola
Lopta je ponovo u ruku napucala Arnolda, ali Oliver nije želeo da svira penal za Siti.
80' Umalo novi gol za Siti
Dodavanje Rahima Sterlinga nije iskoristio Gabrijel Žezus. Malo je falilo da se Siti u potpunosti vrati u meè.
78' Gooool, Bernardo Silva smanjuje prednost Liverpula!
Nakon gužve i možda faula nad Fabinjom, lopta dolazi do Bernarda Silve koji preciznim udarcem smanjuje rezultat na 3:1.

Photo by Laurence Griffiths/Getty Images
76' Smušeni Siti
"Građanima" na večerašnjem meču ništa ne polazi za nogom, pre svega u napadu. Mnogo je tu pogrešnih dodavanja, kašnjenja i udaraca daleko pored Alisonovog gola.
71' Izmena kod gostiju
Gvardiola menja u napadu - iz igre izlazi Aguero, koji na Enfildu nikada nije postigao gol, a na terenu je Gabrijel Žezus.
67' Slična situacija na drugoj strani
U šesnaestercu Sitija pao je Arnold nakon prodora, ali penala ponovo nema.
65' Oliver odmahnuo rukom na pad Sterlinga
Sterling je pao u šesnaestercu domaćih, ali je Oliver odmahnuo rukom. Rodri je odmah oštro protestovao i pritom dobio žuti karton.
61' Klopova prva promena na meču
Na teren umesto Hendersona ulazi Milner, koji sada preuzima i kapitensku traku.
59' Siti ne želi da se preda
Pokušavaju "građani" da se vrate u meč, ali i dalje imaju problema sa stvaranjem velike, stopostotne prilike.
Pogledajte gol Sadija Manea
Liverpool [3] -0 Manchester City - Mané 51' from r/soccer
51' Goooool, Liverpul vodi 3:0!
Kapiten Džordan Henderson odlično je centrirao, a Sadio Mane na drugoj stativi glavom prosledio loptu u mrežu Brava. Gol ide pomalo na dušu i čileanskom čuvaru mreže - 3:0.
49' Bolja igra Sitija na startu II poluvremena
Bilo je nekoliko poluprilika za "građane", ali prava, velika prilika je izostala.
46' Počelo je drugo poluvreme
Nema promena u sastavima, a prvi sa centra krenuli su fudbaleri Liverpula.
Poluvreme - Liverpul vodi i stvara šanse
Fudbaleri Liverpula vode protiv Sitija sa 2:0 nakon prvih 45 minuta utakmice na Enfild roudu.
Igraće se još dva minuta
45' Ostaje 2:0
Ponovo lep napad Liverpula. Firmino je vratio loptu na povratnu Mohamedu Salahu, Egipćanin je šutirao, a novi pogodak sprečio je Bravo, sjajnom paradom.
42' Aguero ponovo neprecizan
De Brujne je proigrao Aguera, ali je omaleni Argentinac loše šutirao iz izgledne pozicije.
38' Liverpul ne uspeva da "nokautira" rivala
Lep dribling Firmina, bacio je prosto na travu Kajla Vokera, međutim, njegov šut špicom odlazi visoko preko gola.

U narednom napadu ponovo je šutirao brazilski napadač, ali Bravo sprečava novi gol "redsa".
34' Nesuglasice u odbrani Sitija
Voker i Stouns u ne baš prijatnoj komunikaciji nakon nesigurne intervencije prilikom centaršuta Salaha. Usledio je korner, a bezuspešno je pokušao Dejan Lovren.
29' Stativa!
Velika prilika za Anhelinja, koji se iznenada probio do gola Liverpula, ali je njegov udarac završio na stativi.
25' Prvi udarac u okvir gola Alisona
Serhio Aguero je lepo izbacio Fabinja, ali njegov udarac brani Alison. U nastavku akcije ponovo su pokušali gosti, ali Robertson pravovremeno interveniše i izbacuje loptu iz svog šesnaesterca.
21' Liverpul ne staje
Sjajna saradnja Vajnalduma i Manea završena je novim kornerom za "redse".
Pogledajte pogodak Mohameda Salaha
Liverpool [2]-0 Manchester City - Salah 13' from r/soccer
13' Goooool, Salah duplira vođstvo!
Robertson je idealno centrirao sa leve strane, lopta je prošla kroz "srce" šesnaesterca, a na drugoj stativi Mohamed Salah postiže glavom pogodak za 2:0.
9' Siti umalo do izjednačenja
Centaršut sa leve strane glavom nije uspeo u gol da pretvori Rahim Sterling, koji je šutirao pored Alisonove stative.
6' Goooool, vodi Liverpul!
Protestvovali su gosti zbog igranja rukom Aleksandra-Arnolda, da bi u nastavku akcije Liverpul došao do vođstva.

"Bombu" sa dvadesetak metara u gornji desni ugao golmana Brava poslao je Fabinjo - 1:0.
1' Počeo je susret Liverpula i Sitija