Limož – Partizan 60:82

Košarkaši Partizana ubedljivo su pobedili francuski Limož 82:60, u petom kolu Evrokupa.

Dobrodošli u LIVE BLOG B92
Košarkaši Partizana gostuju Limožu u petom kolu Grupe B Evrokupa.
Kraj!
Ubedljiva pobeda Partizana u Limožu – 60:82
9' Partizan na +21
Partizan nemilosrdno gazi Limož, Jaramaz krade loptu i asistira Pejnersu za treće zakucavanje Letonca – 57:78
Gospodar obruča

7' Tomas u naletu
Limož poentira tek sa penala, dok s druge strane Tomas koristi razbijene redove domaćina i zakucava u dva uzastopna napada – 52:70
6' Partizan održava prednost
Odbrana Partizana je i dalje na visokom nivou, frustrira igrače Limoža, dok s druge strane Mozli iz ofanzivnog skoka te Gordić povećavaju razliku – 48:66
4' Limož preti, Partizan odoleva
Pad koncentracije Partizana u odbrani Ivernici kažnjava trojkom posle ofanzivnog skoka, ali crno-beli opet odgovaraju zakucavanjem Mozlija – 47:62
2' Tabla pomaže Partizanu
Limož posle dugo vremena realizuje dva uzastopna napada preko Senforda, ali crno-beli oba puta odgovaraju koševima od table – 44:60
Limož u napadu

via GIPHY

via GIPHY

Kraj III četvrtine – 40:56
Partizan "gazi" Limož dominantnom odbranom, +16 pred poslednjih 10 minuta – 40:56
10' Novo zakucavanje crno-belih
Sjajno igraju u odbrani crno-beli, novi promašaj Kristona, dok s druge strane Mozli zakucava posle ofanzivnog skoka – 40:54
8' Pejners se konačno razigrao
Nije ga bilo nigde u prethodnih mesec dana, ali Pejners se probudio u Limožu i zakucava drugi put posle sjajnog proigravanja Gordića –40:52
7' Pejdž se raspucao
Dug napad Partizana, Pejdž pogađa trojku. U narednom napadu pogađa i Gordić, ali s druge strane Kriston ubacuje dve uzastopne trojke i održava Limož u životu – 40:50
5' Crno-beli na +11
Sjajno igra Partizan u trećem kvartalu, "vezu" crno-beli, divna akcija Pejnersa i Jankovića za prvu dvocifrenu prednost srpskog tima u Limožu – 34:45
3' Partizan diktira tempo
Na vreme reaguje Partizan i preuzima kontrolu igre, nakon četiri poena Jaramaza, posle ofanzivnog skoka poentira i Tomas – 34:42
1' Limož prvi poentira u nastavku
Tomas i Jaramaz promašuju prve napade Partizana u II poluvremenu, dok s druge strane poentira Konklin – 34:36
Trinkijeri u prvom poluvremenu
"Moramo obratiti pažnju na detalje, dozvolili smo bar 4 trojke u prvom poluvremenu. Velikim trudom smo se vratili", analizirao je Trinkijeri prvo poluvreme, dok je njegov kolega s druge strane Alfre Žulbe istakao skok kao slabu tačku njegovog tima.
Statistika
Pejdž 10 poena (3/3 iz igre, 3/3 penali)
Poluvreme – 32:36
Razigrao se Pejners koji zakucava na asistenciju Mozlija. Partizan moćnom odbranom i samo 7 primljenih poena u II četvrtini preokreće za prednost na poluvremenu – 32:36
8' Novi preokret Partizana
Partizan posle pauze opet igra odlično u odbrani, a s druge strane poentiraju Birčević, Pejners i Zagorac za novi preokret – 32:34
6' Ekspresan odgovor Limoža
Preokret kao da je razdrmao domaćina, Limož izgleda kao potpuno drugi tim na parketu, poentira u tri uzastopna napada i trojkom Kristona se vraća na +6, pa Trinkijeri opet traži tajm-aut – 32:26
4' Preokret!
Sjajnom odbranom Partizan ne dozvoljava koš Limožu više od tri minuta, da bi nakon nekoliko smušenih napada Gordić pogodio trojku za potpuni preokret – 25:26
2' Pejdž vratio Partizan u meč
Pejdž vrlo motivisan u Limožu, vraća crno-bele u meč na startu drugog perioda sa 7 uzastopnih poena – 25:23
Kraj I četvrtine – 25:16
Još jedan neorganizovan napad Partizana, promašaj Pejnersa, ali ne pogađaju ni domaćini – 25:16
10' Partizan ne koristi prilike
Zagorac promašuje oba slobodna bacanja, Francuzi gube loptu, ali greši Birčević nakon čega Jamaraz ne pogađa za tri.
9' Partizan surovo kažnjen
Dobra odbrana Partizana, ali Mozli jeftino prodaje loptu. U nastavku neogranizovane akcije Limoža Krusol pogađa trojku – 25:16
8' Pejdž pogađa
Važna trojka Pejdža, Partizan u prilici da uhvati priključak – 22:16
7' Pao ritam, Partizan i dalje u minusu
Nakon nekoliko minuta žestokog ritma koji su crno-beli teško pratili, igra je malo usporena, ali Limož održava prednost – 22:13
Limož pozdravio dolazak "grobara"
6' Limož ekspresno na +12
Odbijaju Francuzi nalet Partizana, Senford sa dva koša u nizu vraća razliku, a Leng donosi novu maksimalnu prednost – 22:10
5' Partizan daje znake života
Dobra epizoda crno-belih, Mozli i Tomas smanjuju zaostatak Partizana – 15:10
4' Deset razlike
Limož nastavlja u dobrom ritmu, Kriston donosi domaćinu prvu dvocifrenu prednost – 15:5
Počeo je meč u Limožu
3' Trinkijeri mora da prekine meč
Gordić iz rolinga prekida seriju domaćina, ali Invernizi pogađa novu trojku za Limož, pa Trinkijeri traži tajm-aut – 11:2
Amerikanci nosioci igre
Nosioci igre francuskog tima su Semadž Kriston sa 19 poena i 6,8 asistencija po meču, Vinsent Senford sa 15p i 2 ukradene, te Brajan Konklin sa 11,8p.
Bivši šampioni Evrope
Ovo je duel bivših šampiona Evrope iz 1990-ih, prvi posle okršaja u sezoni 2017/2018 u istom takmičenju. Tada je francuski tim oba puta nadigrao crno-bele, 92:83 kod kuće i 101:98 u "Pioniru".
2' Dobar start Limoža
Partizan bez koša u prva dva minuta, Limož ubacuje dve trojke i poentira iz tranzicije za veliku seriju – 8:0
25:16, 7:20, 8:20, 20:26