ABA: Partizan – Budućnost

Košarkaši Partizana dočekuju ekipu Budućnosti u derbiju devetog kola ABA lige.

Dobrodošli!

Derbi devetog kola ABA lige!

Partizan je u lošoj seriji rezultata, ima četiri poraza zaredom u svim takmičenjima i ova utakmica je, što bi Amerikanci rekli, "must win" za ekipu Željka Obradovića.

4/4 8' Serija Glasa, Arena "eksplodirala"
Posle pogođene trojke usledilo je i zakucavanje Gregora Glasa - 104:67.

Potezi talentovanog Slovenca su naišli na erupciju oduševljenja u Štark areni.
4/4 7' Fantastične sekvence Vukčevića
Ušao je u dobar ritam Vukčević te vezao sedam poena, razlika nastavlja da raste - 99:67.
4/4 Partizan ide na plus 30
Crno-beli dominiraju na obe strane terena, što potvrđuje i vođstvo - 88:58.

Obradović je u završnim minutima meča odlučio da pruži šansu i Gregoru Glasu.
4/4 3' Potpuna dominacija crno-belih
Urodio je plodom tajm-aut Obradovića, "parni valjak" je napravio seriju 5:0 (84:55), posle čega je Jovanović morao da zove minut odmora.
4/4 1' Tajm-aut zove Obradović
Budućnost je preko Rejnoldsa postigla trojku na otvaranju četvrte četvrtine, posle čega je Željko Obradović odmah reagovao tajm-autom - 79:55.
3/4 10' Anđušič stavlja tačku na treću četvrtinu
Sjajno je Anđušić prošao čuvara, te poentirao uz faul za velikih - 79:52.
3/4 8' Egzum i Ledej rutiniraju Budućnost
Dve vezane trojke u režiji Egzuma i Ledeja primorale su Jovanovića da zatraži novi tajm-aut.

Partizan vodi sa 71:46 i na pragu je ubedljive pobede.
3/4 6' Tajm-aut Jovanovića
Budućnost tone iz minuta u minut i sve su manje šanse da se vrati rezultatski u ovaj duel.

Tim iz Podgorice ima 21 poen zaostatka!
3/4 5' Partizan čuva prednost
Crno-beli na krilima Madara, Trifunovića i Lesora čuvaju ubedljivu prednost - 63:44.
2/4 9' "Parni valjak" u petoj brzini
Dominiraju izabranici Željka Obradovića na terenu, što govori i ogromih plus 19!

Trojkom Madar i polaganjem Vukčevića, crno-beli su stigli do stabilne prednosti - 51:32.
2/4 6' Partizan u naletu
Posle trojke Anđušića, usledila je i trojka Jama Madara za najvećih plus 13 u korist crno-belih (45:32).
2/4 4' Tajm-aut zove Željko Obradović
Posle pogođene trojke Lazića, crno-belima je "presečno" ubacivanje lopte iz auta.

Na sreću "parnog valjka" oni će nastaviti posed, a minut odmora je zatražio Željko Obradović.
2/4 2' Bolje otvaranje Partizana
Posle pogotka uz faul Anđušića, slobodna bacanja realizovao je i Dante Egzum - 31:23.
Kraj prve četvrtine
Partizan je izgubio loptu u poslednjem napadu, potom ni Budućnost nije dobro organizovala napad i posle prve četvrtine crno-beli imaju dva poena prednosti, 25:23.
10' 25:21 – poslednji minut
Sve je promašio Papapetru, ali je Brodžijanski došao do ofanzivnog skoka i izvukao faul.

Pogodio je jedno slobodno, 23:19.

But je ubacio oba slobodna, posle čega je Egzum poentira, 25:21.

Drobnjak je precizan sa linije bacanja, 25:23.
8' 20:14 – Partizan održava prednost
Raspoloženi Papapetru donosi osam poena prednosti crno-belima, 20:12.

Rejnolds smanjio zaostatak. Igra se koš za koš, 20:14.
7' 18:12 – dobar ritam
Jagodić-Kuridža smanjio je na -4, međutim Madar vraća šest poena prednosti, 18:12.
5' 13:7 – Madar prekida seriju Budućnosti
Izraelac poentira za +5, 11:6.

Alfa Kaba pogodio je jedno od dva slobodna, 11:7. Odlično pivotiranje Lesora i pogodak, 13:7.
4' 9:6 – Budućnost se probudila
Ledej nije uspeo da pogodi trojku posle dodavanja Madara. Na drugoj strani Petar Popović poentira, 9:4.

Serija 6:0 Budućnosti posle tajm-auta, 9:6.
3' 9:2 – dobra odbrana crno-belih
Nema pogotka za Rejnoldsa. Isti košarkaš potom pravi faul nad Papapetruom, s tim što je napravljen "na zemlji", pa neće biti slobodnih bacanja.

Ukrali su loptu gosti, Rejnolds je istrčao kontru i dobio je dva slobodna bacanja. Zek Ledej napravio je faul. Amerikanac je ubacio oba, 9:2.
2' 9:0 – odlična energija crno-belih
Krađa lopte i zatim nesportska nad Madarom. Izraelac je ubacio oba slobodna, 7:0.

Greška Papapetrua, napad je za Budućnost. Panter je ukrao loptu Kabi i zatim pogodio sa penala, 9:0.

Tajm-aut Budućnost.
1' 5:0 – počela je utakmica
Prvi napad na utakmici imaju košarkaši Partizana.

Utakmica kreće trojkom Janisa Papapetrua, 3:0. Dobra odbrana crno-belih, posle čega Grk postiže nove poene, 5:0.
U toku je predstavljanje košarkaša
Utakmica počinje u 19.00.
Utakmica počinje za nekoliko minuta
Budite uz B92.net.

Malopre je utakmicu završila Crvena zvezda koja je slavila u Podgorici protiv Derbija.
Repriza polufinala ABA lige iz prošle sezone
Partizan i Budućnost igrali su u polufinalu prethodne takmičarske godine.

"Majstorica" je odlučivala pobednika, pošto su obe ekipe slavile pred domaćom publikom. Kako je Partizan imao bolji skor tokom ligaškog dela, crno-beli bili su domaćini ključne utakmice i slavili su rutinski - 101:77.
"Tim pravljen za Evroligu"
"Što se tiče Partizana, ekstremno kvalitetan tim, pravljen za Evroligu i pokazuju odlične partije u oba takmičenja, vođeni vrhunskim trenerom Željkom Obradovićem. Moramo ponoviti partiju i u odbrani i u napadu, ne samo na ovoj utakmici, kako bi to postao standard", rekao je Jovanović.
"Nadam se prekidu serije loših rezultata"
"Posle teškog rasporeda i teških utakmica, dolazi nam Budućnost koja je odlična ekipa. Naravno, ta utakmica je za nas veoma važna. Drago nam je da ćemo videti ponovo naše dobre prijatelje i nadamo se da ćemo uspeti da prekinemo seriju loših rezultata", rekao je Obradović.