Partizan mt:s slavio u Podgorici

Košarkaši beogradskog Partizana mt:s savladali su Budućnost u Podgorici u zaostaloj utakmici 14. kola NLB lige - 65:61.

Petak, 07.01.2011.

18:55

Posle prvog kola drugog dela takmičenja branioci titule su sa skorom 8-6 na četvrtom mestu, Podgoričani sa skorom 9-5 dele vođstvo na tabeli. Najefikasniji u ekipi Budućnosti bili su Šćekić sa 15 i Dubljević sa 11 poena, Simonović je postigao 10. U ekipi Partizana 'dvocifreni' su bili Veseli (12), Džerels (12) i Džavai (11).

Utakmica u dvorani 'Morača' bila je veoma loša, pamtiće se po par atraktivnih poteza, katastrofalnom suđenju koje je ukazivalo na neznanje a ne nameru, i ogromnom broju grešaka igrača. Navijači Partizana pamtiće je i po pobedi i rekordu Petra Božića koji je sa 387 nastupa u dresu beogradskog kluba nadmašio sve prethodnike.

U prvih deset minuta igre domaći tim je predvođen Šćekićem igrao sjajno, odbrana gostiju bila je veoma slaba i rezultat je iz minuta u minut izgledao sve neočekivanije, 5:0, pa 19:2, na prvi odmor otišlo se sa ogromnih 24:6 za Podgoričane.
kkpartizan.rs
Učinilo se da bi Partizan mogao da 'se vrati u meč' na polovini druge četvrtine, Kecman je pogodio za tri iz napada u kojem su 'crno-belima' ostale desetinke za šut. Uzvratio je Simonović za novih +11 za domaći tim ali su pogodili Katić i Džerels za 32:25. Usledio je deo igre u kojem su domaći košarkaši počeli da greše, ali i pored dve atraktivne blokade Gista i Džavaija i par promašaja domaćih na poluvreme se otišlo sa rezultatom 36:27.

Do poluvremena Gist nije pogodio, najkorisniji igrač 'crno-belih' imao je indeks -7, a najefikasniji igrač beogradske ekipe u dve četvrtine bio je Džerels sa šest poena. U domaćem timu Šćekić je završio sa 13 poena, Otašević je postigao šest.

Ni na početku drugog poluvremena Partizan nije igrao dobro u napadu ali je odbrana bila bolja pa su Podgoričani za šest minuta treće deonice postigli samo pet poena - svih pet sa linije slobodnih bacanja. Dobra epizoda koju je odigrao Veseli, kontra Gista i koš Kecmana bili su dovoljni da se razlika smanji na 44:42.

Do kraja treće četvrtine Budućnost je ostala bez poena iz igre ali gosti u čijim redovima je najviše grešio Džerels nisu uspeli više od -5 na kraju obostrano 'divljih' deset minuta uz loše suđenje - 47:42 za Budućnost.

Dva minuta prošla su do prvih poena u poslednjoj deonici, pogodili su Veseli za goste i Šćekić, posle 12 minuta za domaći tim bez koša iz igre - 49:44. Usledila su četiri poena za 'crno-bele', Džerels i Veseli, a pet i po minuta pre kraja Partizanov Čeh je 'zaradio' nesportsku ličnu grešku posle koje su se domaći vratili na +5 trojkom Dubljevića.
Poslednjih pet minuta doneli su odluku. Partizan je 'vezao' šest poena a kontra Veselija značila je prvo vođstvo gostiju na utakmici - 54:55, tri i po minuta pre kraja.

Usledila je nova serija grešaka sudijske trojke (Radović (Hrvatska), Obradović i Jovanić (BIH)) , čas na štetu jednih, čas drugih, odbrana Partizana je, kao i u drugoj i trećoj četvrtini, bila veoma dobra pa su i pored samo 61 poena u 38. minutu 'crno-beli' stekli do tada najvećih +3.

U poslednjih 30 sekundi ušlo se sa 61:60 za Partizan, Gist je, posle promašaja Džerelsa, pogodio za 63:60 a poslednji napad imali su Podgoričani. Iskoristili su jedno bacanje, napravili faul i izgubili.

Igralo se pred punim tribinama, a bučniju podršku imao je gostujući tim. Podgoričani su skoro polovinu poena postigli sa linije penala, 35-28, za dva poena su šutirali 27-12, za tri 17-3. Imali su ukupno 23 skoka i 12 izgubljenih lopti. 'Crno-beli' su imali skoro dvostruko manje slobodnih bacanja, 19-16, za dva su bili bolji 40-20, za tri slabi, 12-3. Uhvatili su ukupno 29 lopti u skoku a izgubili 11.

Budućnost m:tel - Partizan mt:s 61:65 (24:6, 12:21, 11:15, 14:23)

Budućnost m:tel: Šćekić 15 (6-5, 3-1), Mihailović, Popović 3, Otašević 9 (4-1, 2-0), Dragičević 5, Simonović 10, Kadziulis 4, Dubljević 11 (1-1, 2-1), Mitrović, Šehović, Nešović 4, Milošević

Partizan mt:s: Džerels 12 (9-5, 4-0), Kecman 9 (2-2, 4-1, 5 sk), Klobučar 2, Jaramaz, Lučić 3, Milosavljević 6 (3-1, 1-1), Katić 4, Džavai 11 (5-2, -, 6 sk), Božić, Gist 6 (8-3, 1-0, 6 sk), Veseli 12 (8-6, 1-0), Đekić

NLB, tabela: Krka 9-5, Budućnost m:tel 9-5, Union Olimpija 9-5, Partizan mt:s 8-6, Cedevita 8-6, Široki TT Kabeli 8-6, Hemofarm STADA 7-7, Igokea 6-8, Zagreb CO 7-6, Nimburk 6-8, Zadar 5-9, Radnički 6-7, Cibona 5-9, Crvena zvezda 4-10

Jovanović: "U drugom poluvremenu reagovali kako treba"

Moram da čestitam ekipi Budućnosti na veoma dobro pruženoj partiji i na polusezoni. Želim da pohvalim i atmosferu koja je bila u sali, a potom i da pohvalim moju ekipu koja je u drugom poluvremenu reagovala onako kako Partizan treba da reaguje na gostujućem terenu, bez obzira na atmosferu koja je bila u tom trenutku," rekao je posle utakmice trener Partizana Jovanović za zvanični sajt beogradskog kluba.

"Prvo i drugo poluvreme utakmice nisu nikako ličili jedno na drugo. Počeli smo jako blago u odbrani , imali smo lošu realizaciju iz reketa i deficit u skokovima, što nas je dosta omelo. U drugom poluvremenu smo popravili unutrašnju igru iz koje smo gradili svoj ritam i poboljšali kompletnu igru i na kraju došli do preko potrebnih poena. Iz toga je i proizašla agresivnost u odbrani, a u tim trenucima smo razliku u skokovima vratili na našu stranu. Sve to nam je na kraju donelo pozitivan rezultat“, bio je Jovanovićev komentar.