16. kolo: Vojvodina – Crvena zvezda 1:2 (1:0)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu 2:1 u Novom Sadu u derbiju 16. kola Linglong Superlige Srbije.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti dešavanja iz derbija 16. kola Linglong Superlige Srbije u kom se sastaju Vojvodina i Crvena zvezda.
Kraj!
Pobeda Zvezde u Novom Sadu – 2:1!
Igraće se još tri minuta
87' Falko propustio da reši
Imao je priliku da postigne gol, ali mu je šut odbranio Simić.
80' Vojvodina juri gol
Prebacila je težište na polovinu gostiju iz Beograda.
Ulazimo u poslednjih 15 minuta
Odličan fudbal na "Karađorđu".
69' Borjan brani udarac Kabića
Poput Falka, lucidno je hteo da iznenadi golmana Borjana, ali je kapiten Zvezde odbranio šut u bliži ugao.
Preokret u režiji Dragovića
64' Vojvodina umalo do izjednačenja!
U velikoj gužvi pred Borjanom, Stevanović je mogao da bude strelac, ali je Gobeljić sprečio loptu da uđe u gol.
Gol Pavkova
61' Preokret Zvezde!
Za samo osam minuta u režiji Aleksandra Dragovića.

Pukla je kontra Zvezde, Katai je šutirao, a golman Simić izbacio loptu u korner.

Ipak, iz tog prekida skočio je Sanogo, a Dragović smestio loptu iz peterca.

1:2!
60' Fantastičan meč!
Sada je Vojvodina bila u prilici, tačnije Veljko Simić.

Šutirao je, ali mu je odbrbanio Borjan.
59' Nižu se šanse Zvezde
Falko je dobio loptu na desnom krilu, povukao na njegovu levu stranu i lucidno šutirao, ali je Simić odbranio.
58' Pokušaj Rodića
Katai je kombinovao, a lopta se odbila do Rodića koji je probao iz voleja sa leve strane.

Međutim, pravo u golmana Simića.

Pedja Milosavljevic/Starsport
53' Gooool – 1:1!
Milan Pavkov vraća u život Zvezdu!

Razgrnuo je čuvare u petercu i glavom pogodio na centaršut Stanića.

1:1!
50' VAR poništio gol Zvezdi
Katai je bio u ofsajdu, pre nego što je asistirao Pavkovu za gol.

Gledamo sjajan meč na "Karađorđu".

Vojvodina vodi posle prvih 45 minuta protiv Crvene zvezde, a moglo je i još golova da padne.
Ovako je povela Vojvodina
45' Stativa!
Uhvatio je mladi Stanić volej sa nekih 25 metara, išla je žabica ka golu Vojvodine i pogodila stativu.

Bez sreće za Zvezdu.

38' Opasna Vojvodina
Pukla je kontra preko Simića, usledio je pas na bok za Vukadinovića, a ovaj je asistirao Busniću na nekih 10ak metara.

Međutim, bivši vezista Rada je pogodio samo spoljni deo mreže.
34' Probao je i Katai
Nižu prilike beogradski crveno-beli.

Katai je prošao po strani, probao "kiflom", ali nedovoljno precizno...
33' Vojvodina se spasila!
Mogla je Zvezda do brzog izjednačenja.

Stanić je spustio loptu glavom Pavkovu, ovaj je šutirao, a Kovačević sprečio gol sa linije.

Sjajan meč gledamo u Novom Sadu.
31' Gooool – vodi Vojvodina!
Autogol je postigao Aleksandar Dragović.

U pravom karambolu u petercu Zvezde šutirao je mladi vezista MIrko Topić, lopta je zakačila Dragovića i prevarila Borjana.

Zvezda gubi u Novom Sadu!
26' Novi zicer Mrkaića!
Devetak je poslao fenomenalnu loptu u peterac, a Mrkaić imao zicer.

Međutim, nije ga iskoristio jer je šutirao pored gola.

Ogromna šansa.
23' Sjajna šansa i za Vojvodinu
Mrkaić je mogao da kazni promašaj Ivanića.

Nadmudrio je Gajića, Borjan je "zaplivao", ali je napadač Voše glavom poslao loptu pored stative.

Bilo je jako opasno...
20' Prva velika šansa!
Imala ju je Crvena zvezda, tačnije Mirko Ivanić.

Odbila mu se lopta otprilike kod penala, bio je usamljen, ali je šutirao pored gola.
15' VAR proveravao penal
Pao je El Fardu Ben u kaznenom prostoru Vojvodine, ali je sudija Milanović odmahnuo rukom.

10' Pritisak Zvezde
Od starta se igra pred golom Vojvodine.

Za ada se domaćin uspešno brani od velikog pritiska prvaka Srbije.
5' Zanimljiv početak
Igra se agresivno i brzo sa obe strane.

Za sada još bez konkretnih prilika.
Počeo je meč
Igrači su na terenu

Simić napada "svoje"
Veljko Simić, dete Crvene zvezde, nalazi se u postavi Vojvodine.

N. Simić – Bjeković, Stevanović, Kovačević, Devetak – Topić, Busnić, Zukić – V. Simić, Vukadinović, Mrkaić.
Stanković napravio tri promene
Umesto Gobeljića, Degeneka i Kange, koji se nisu proslavili sa Mitjilendom, šansu su dobili Gajić, Pankov i mladi Stanić.

Borjan – Gajić, Dragović, Pankov, Rodić – Sanogo, Stanić, Ivanić – Ben, Katai – Pavkov.