Lion – Juventus 1:0 (1:0)

Fudbaleri Liona pobedili su Juventus 1:0 u prvom od dva meča osmine finala Lige šampiona.

Tusar 31
  LYO   JUV
  1 : 0
95' KRAJ MEČA!
93' Solidan udarac Ronalda glavom
Sve je manje vremena za klub iz Torina.
90' Još pet minuta će se igrati
88' Dibala dao gol, ali je bio ofsajd
U očiglednom ofsajdu se našao Argentinac.
86' Morao je bolje Iguain
Našao se u dobroj šansi Argentinac, ali je promašio iz dobre šanse.
84' Ništa od penala za Juventus
Pao je Ronaldo, ali je Manzano pokazao da nema penala.
81' Sve manje vremena za Juventus
75' Dobra ideja Dibale
Korne je reagovao ispred Ronalda.

Photo by Catherine Ivill/Getty Images
70' Iguain zamenio Kvadrada
69' Najbolja šansa za Juventus
Sandro je centrirao, na loptu je naleteo Dibala i šutirao pored stative. Bila je ovo dobra šansa.
64' Loš potez Sandra
Levi bek Juventusa pokušao je da pronađe Rabioa. Poslao je veoma lošu loptu i ona je završila u gol-autu.
61' Ramzi zamenio Pjanića
Prva izmena u Juventusu.

57' Solidan centaršut Sandra
Pokušao je levi bek da pronaše Ronalda. Lopta je bila nešto jača i Lopes je sigurno reagovao.
53' Propala prilika za Juve
Ronaldo je iznudio faul. Bila je ovo dobra pozicija da se ugrozi gol Lopesa, međutim Pjanić je pogodio živi zid. Baš kao što je Ronaldo u prvom poluvremenu.
50' Dobra reakcija Ščesnog
Pokušali su domaći fudbaleri iz prekida, ali je golman Juventusa bio na mestu i dobro reagovao.
46' Počelo je drugo poluvreme
Napad imaju fudbaleri Juventusa.
Kraj prvog poluvremena!
Generalno loše poluvreme Juventusa. Imali su par polu-šansi, međutim Lion je bio konkretniji i zasluženo vodi.
45+1 Loš udarac Ronalda
Portuglac je sjajnim driblingom iznudio faul. Potom je pokušao iz slobodnog udarca, ali je pogodio živi zid.
44' Sebičan je bio Ekambi
Mogao je da Ekambi doda loptu, ali je odličio da pokuša sâm. Udarac mu nije bio loš, ali je otišao preko gola.
41' Nova velika šansa za Lion!
Loša reakcija Bonučija. Ekambi je ušao u dobru šansu, šutirao je snažno, ali ipak iznad gola. Bila je ovo veoma dobra šansa za domaći tim.
Momenat kada je Juventus prima gol

38' Ništa od penala
Kvadrada je lopta prvo pogodila u butinu, a potom i ruku. Arbitar je zvao kolege iz VAR sobe koje su mu rekle da se utakmice nastavi.
Za sada jedini raspoloženi igrač Juventusa

Tanjug/ AP Photo/Laurent Cipriani
35' Ronaldo šutira pored gola
Portuglac se našao u dobroj šansi, ali je šutirao pored gola. Juventus gubi i trebalo bi očekivati još ovakvih napada.
34' Solidan pokušaj Dembelea
Napadač Liona dobro je prošao, ali je izostala završnica. Šutirao je pored gola.
Evo i pogotka!
31' GOoooooool! Lion vodi!
Ouar je lepo prošao po levoj strani, potom je centrirao, tamo se našao Tusar i pogodio za 1:0.

Vezni fudbaler Liona se lepo snašao i savladao Ščesnog.
28' Prvi žuti karton
Dobio ga je štoper Liona Marselo zbog faula nad Dibalom.

25' Rasplamsala se borba
Odlična reakcija Kornea. Ronaldo je prošao po levoj strani, uputio je odličan centaršut, ali je tu bio Korne da izbaci loptu.
23' Lion u naletu!
Lopta je išla ka Dembeleu ispred kojeg je reagovao De Liht. Bila bi ovo stopostotna šansa da mladi štoper nije reagovao.
21' Prečka Ekambija!
Odličan centaršut iz kornera. Ekambi je šutirao glavom, međutim pogodio je samo prečku. Dosa sreće za Juventus.
15' Gosti pokušavaju iz prekida
Dva puta je Pjanić centrirao i to veoma dobro, ali je odbrana Liona dobro reagovala.
Momenat kada je Ronaldo uputio opasan centaršut

10' Juventus ima više loptu u nogama
Juventus kontroliše igru, a Lion stoji disciplinovano i čeka kontranapade.
6' Očajna lopta Rabioa
Mogla je ovo da bude dobra prilika za Juventus. Brzo su razvili kontru, ali je pâs Rabio bio veoma loš i propala je prilika.
5' Prva velika šansa za Juventus
Sjajno je Ronaldo prevario defanzivca i centrirao, međutim Kvadrado je na drugoj stativi zamalo zakasnio.
1' Počela je utakmica