III kolo, 2. meč: Kopenhagen – Zvezda 1:1 (penali 6:7)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Kopenhagen 7:6 na penale posle 1:1 u revanšu III kola kvalifikacija za Ligu šampiona i plasirali se u plej-of!

Ndoje 45 – Boaći 17
  FCK  penali CZV
  1 6:7 1
Uživajte na miru u penal seriji za infarkt
Zvezda je u plej-ofu kvalifikacija za LŠ!
Milan Borjan je sa tri odbrane postao junak Zvezde, donevši pobedu na penale 7:6!

Kraj – odlučiće penali!
Nema pobednika posle 210 minuta borbe između Kopenhagena i Crvene zvezde. Ko će u plej-of kvalifikacija za LŠ odlučiće penali na Parkenu.
120+1' Korner u poslednjem minutu!
Kopenhagen propušta nekoliko sjajnih prilika za šut, na kraju tuče štoper Papajanopulos sa distance, ali je izblokiran.
120' Gobeljić sprečio problem
Fantastična akcija Kopenhagena, nekoliko kratkih pasova na ivici kaznenog i prilika za Falka, ali Gobeljić u poslednjem trenutku izbacuje loptu.
118' Pored gola
Šut Zeke sa ivice kaznenog prostora, ali pored gola.

Još pet minuta do penala
Uprkos isključenju Španca, Kopenhagen i dalje diktira ritam i pritiska odbranu Zvezde.
112' Isključenje za Kopenhagen!
Neoprezan start Bijela, faulirao je Žandera sa leđa na sredini terena i dobio drugi žuti karton. Ekipe opet imaju isti broj igrača na terenu.
111' Sporna situacija u Zvezdinom kaznenom
Traže Danci penal, čini se da je lopta udarila u ruku Degeneka posle šuta Vinda glavom, ali se Litvanac nije oglasio.
110' Opet Borjan
Konačno Kopenhagen pronalazi prostor za šut, Vind tuče sa ivice kaznenog, ali brani Borjan.
109' Kopenhagen ne popušta
Nastavlja se inicijativa Kopenhagena, ali Danci ne uspevaju da pronađu "rupu" u odbrani Zvezde.

Kraj prvog produžetka
Apsolutna inicijativa Danaca, sjajnu šansu je propustio Bijel, tačnije odbranio je Borjan, dok Zvezda ne uspeva da zapreti iz kontranapada iako je bilo prilike.
101' Borjan sprečio gol!
Najbolja šansa na meču za Kopenhagen, dugo je kružila lopta kroz kazneni prostor Zvezde, na kraju Bijel šutira iskosa sa leve strane po zemlji, ali Borjan fantastično brani.
97' Simić spasao Zvezdu
Fantastično proigravanje Vinda za Bijela, ali impresivno uklizava Simić i sprečava Španca da šutira sa 5-6 metara.
95' Nije uspeo Ivanić
Dosta prostora za Ivanića, krenuo je ka golu Kopenhagena, ali ga je Bengtson stigao i zaustavio na vreme.
94' Borjan i dalje bez posla
Nastavljen je pritisak Kopenhagena, lopta kruži i povremeno uđe u kazneni prostor Zvezde, ali nema šuta u okvir gola.

Poslednja izmena Milojevića
Trener Zvezde izvodi Vukanovića, na terenu je Jevtović.
Kraj – igraće se produžeci!
Uprkos igraču manje od 54. minuta i dominaciji Kopenhagena, Zvezda je odolela pa će se igrati dodatnih pola sata na Parkenu.
Još četiri minuta
Počela je sudijska nadoknada na Parkenu.
87' "Viktorije" na Parkenu
Kopenhagen napada, Zvezda se očajnički brani.
81' Milojević izveo jedinog napadača
Treća zamena u Zvezdi, Simić ulazi u igru umesto Boaćija. Milojević nastavlja meč bez klasičnog cantarfora. Probaće da iskoristi hitrost Simića u kontranapadima.
79' Slobodnja za Kopenhagen u opasnoj zoni
Faul Žandera u opasnoj zoni, prilika za centaršut Kopenhagena u peterac.
75' Solbaken pojačava napad
Trener Kopenhagena pravi drugu izmenu, izvodi Holsea, ulazi 5.000.000 evra plaćeni Španac Pep Bijel.

74' Gol šansa za Dance
Fantastična šansa za Kopenhagen, Bengtson je ubacio u sredinu, Fišer je šutirao sa 6-7 metara, ali pored gola. Dosta sreće za Zvezdu.
72' "Miriše" na produžetke
Iako Kopenhagen ima inicijativu, deluje da Danci nemaju dovoljno hrabrosti da rizikuju i jače napadnu Zvezdu. Mogao bi ovaj meč lako u produžetke.
70' Povreda Boaćija
69' Zvezda odoleva Kopenhagenu
Danci vrše pritisak, ali kao da se plaše da žešće napadnu crveno-bele. S druge strane, Marin sjajnim dodavanjima poručuje domaćinu da ne sme da se opusti u odbrani.
66' Sjajan blok Degeneka
Bio je sam Vind na ivici kaznenog prostora, ali se predugo nameštao na šut, da bi ga na kraju izblokirao Degenek.
63' Pokušaj Holsea
Solo-akcija Holsea, napao je po desnoj strani, ušao u sredinu i poslao dijagonalu sa ivice kaznenog, ali nepreciznu.

60' Promena u Kopenhagenu za jači vezni red
Umesto mladog Stejea ulazi legenda kluba, oporavljeni kapiten Falk koji pojačava vezni red.
57' Milojević izvodi vezistu
Trener Zvezde mora da uvede defanzivca, Radovan Pankov ulazi umesto Hosea Kanjsa.
54' Crveni za Milunovića!
Zvezda ostaje sa igračem manje! Novi oštar start Milunovića u duelu sa Ndojeom, udario ga je laktom u glavo i zasluženo dobio drugi žuti karton. Problem za crveno-bele.
53' Kakva asistencija Marina, ali ofsajd
Nova majstorija Marina, servirao je zicer Vukanoviću, ali je on bio u ofasajdu pa gol ne važi.
52' Ndoje "odneo" Gobeljića
Nova opasnost po gol Zvezde nakon centaršuta na Ndojea, ali je bio prejak u duelu sa Gobeljićem koga je bukvalno "odneo", pa Litvanac svira faul u napadu.

Počelo je drugo poluvreme
Čeka nas uzbudljivih 45 minuta na Parkenu u borbi za plej-of Lige šampiona.
Milojević odmah menja
Žander ulazi u igru na poluvremenu, menja Rodića na poziciji levog beka.
Reakcija na gol Boaćija
Poluvreme na Parkenu
Zvezda je primila gol u najgorem mogućem trenitku, pred pauzu između dva dela meča. Oba tima su zatresla mreže iz jedinih šuteva u okvire golova.
45' GOOOOOL!
Kopenhagen izjednačio na 1:1!

Dugo je trajala akcija Kopenhagena, lopta sa desne strane stiže na levu do usamljenog Bengtsona u kaznenom prostoru Zvezde, on šalje centaršut na drugu stativu gde Dame Ndoje sjajno skače i preko Rodića loptu zakucava glavom u mrežu. Bio je ovo prvi šut Kopenhagena u okvir gola na meču.
42' Opasna akcija Danaca
Dobra kombinacija Fišera i Vinda, bilo je opasno u kaznenom prostoru Zvezde, ali na kraju samo korner za domaćina.
40' Prvi korner za Zvezdu
Dobra akcija Zvezde po desnoj strani, Ivanić je utrčao u kazneni prostor i izborio korner, prvi za crveno-bele na ovom meču. Posle centaršuta Marina raguju Danci, lopta se odbija do Ivanića koji loše šutira sa distance.
33' Dobra reakcija Zvezdine odbrane
Opasan napad Kopenhagena, proigravanje za Ndojea, ali su ga Zvezdini defanzivci "uhvatili" u ofsajdu.
Gol Boaćija iz drugog ugla
28' Prljav start Ndojea
Užasan start Ndojea u skok duelu sa Degenekom, udario je namerno laktom štopera Zvezde. Ali sve je dobro prošlo, Australijanac nastavlja utakmicu.
26' Pritisak Kopenhagena
Danci odmah uspostavljaju inicijativu i vrše snažan pritisak, ali teško dolaze do pozicije za šut. Oba napadača Kopenhagena su daleko od kaznenog prostora, tek prvi korner za domaćina.
Ko čeka, taj dočeka
Loše je počeo sezonu Ričmond Boaće, slaba izdanja protiv Suduve i Helsinkija su ga koštala mesta u startnoj postavi, ali kada je bilo najpotrebnije, on se istakao.
17' GOOOOOL!
Zvezda vodi 1:0!

Fantastičan centaršut Marka Marina sa leve strane u srce peterca, Ričmond Boaći je pobegao svom čuvaru Nelsonu i uklizavanjem zatresao mrežu za vođstvo crveno-belih na Parkenu!
Crveno-bela južna tribina Parkena

15' Previše prostora za Ndojea
Visoki, snažni Vind dobija duel na sredini terena i otvara prostor za dobru akciju Kopenhagena, na kraju Ndoje šutira sa oko 18 metara, ali pored gola.
13' Zvezda odlično parira Dancima
Crveno-beli sjajno reaguju na pritisak Kopenhagena, visokim presingom sprečavaju domaćina da se približi kaznenom prostoru, pa iz kontranapada prete Dancima.
10' Dobra šansa za Zvezdu
Odlična prilika za Zvezdu, Marin je porenuo akciju po desnoj strani za Gobeljića, njegova povratna u kazneni je izbačena do Ivanića čiji je šut blokiran, ali se lopta odbija do Jovančića koji sa ivice kaznenog šutira preko gola.
8' Inicijativa Kopenhagena
Domaćin diktira ritam na početku meča na Parkenu.
6' Nije dugo izdržao
Novi oštar start Milunovića nad napadačem Kopenhagena, što mu Mažeika ovaj put nije oprostio pa je štoper Zvezde već dobio žuti karton.
4' Milunović dobro prošao
Oštar start Nemanje Milunovića nad Ndojeom, mnoge sudije bi za ovo pokazale i crveni karton, ali je prošao bez javne kazne, ovaj put.

1' Ivanić nagažen u kaznenom
Već u prvom minutu Zvezda je mogla da dobije penal. Zeka je nagazio na nogu Mirka Ivanića u kaznenom prostoru Kopenhagena, ali sudija iz Litvanije to nije video.
Počeo je meč u Kopenhagenu
Poraz ne znači kraj
Pobednik ovog dvomeča će u plej-ofu za plasman u grupnu fazu Lige šampiona igrati sa švajcarskim Jang Bojsom.

Poraženi tim će igrati plej-of za mesto u Ligi Evrope sa boljim iz dvomeča između HJK Helsinkija i Rige. U prvom meču u Letoniji bilo je 1:1.