Svet 0

01.01.2026.

8:19

Uživo Rusija napala; Gori pet regiona; Ukrajina uzvraća udarac; Broje se mrtvi FOTO/VIDEO

Najmanje 24 osobe su poginule, a više od 50 je povređeno u napadu ukrajinskog drona na kafić i hotel tokom proslave Nove godine u selu Horli na obali Crnog mora, saopštio je guverner ruske Hersonske oblasti.

Izvor: B92.net

Rusija napala; Gori pet regiona; Ukrajina uzvraća udarac; Broje se mrtvi FOTO/VIDEO
B92.net

Podeli:

  • Najnovije vesti o ratu u Ukrajini pratite u blogu B92.net UŽIVO

Uživo

08:40

Pokušan napad na Moskvu

Ruska protivvazdušna odbrana oborila je pet ukrajinskih dronova lansiranih ka Moskvi tokom novogodišnje noci, saopštio je gradonačelnik Sergej Sobjanjin.

Sobjanjin je objavio na Telegramu da specijalizovane ekipe ispituju fragmente dronova na mestima gde su pali na zemlju, prenele su RIA Novosti.

Zbog napada dronova ograničenja su bila privremeno uvedena na moskovskom aerodromu Domodedovo.
 

08:18

Sablasan i jeziv snimak ulica ukrajinskih gradova

08:17

Snimljena predaja Ukrajinaca u Hersonskoj oblasti

08:16

Rusija napada; Gori u pet regiona Ukrajine

08:15

Uništavanje Rusa u oblasti Sumi

08:11

Vitkof: Razgovarali smo

Savetnici američkog predsednika Donalda Trampa razgovarali su sa predsednikom Ukrajine Volodimirom Zelenskim i savetnicima za nacionalnu bezbednost iz Velike Britanije, Francuske i Nemačke, kako bi razmotrili naredne korake u okončanju rata u Ukrajini, izjavio je američki specijalni izaslanik Stiv Vitkof.

"Fokusirali smo se na to kako da pomerimo razgovore napred na praktičan način u ime mirovnog procesa predsednika SAD Donalda Trampa, uključujući jačanje bezbednosnih garancija i razvijanje efikasnih mehanizama za ublažavanje sukoba, kako bi se okončao rat i osigurala njegova trajna obustava", napisao je Vitkof juče na društvenim mrežama, prenosi Rojters.

U razgovorima su učestvovali i američki državni sekretar Marko Rubio, Trampov zet Džared Kušner, kao i sekretar Saveta za nacionalnu bezbednost i odbranu Ukrajine Rustem Umerov.

07:08

Ukrajinci napali

Tokom proslave Nove godine u selu Horli na obali Crnog mora poginule su najmanje 24 osobe, a više od 50 je poređeno pri udaru ukrajinskog drona na kafić i hotel. 

Napad se dogodio neposredno pre ponoći nakon što je izviđački dron izviđao područje, rekao je guverner Hersonske oblasti Vladimir Saldo u objavi na Telegramu u četvrtak. Tri bespilotne letelice su potom pogodile prepun prostor. Među poginulima je i jedno dete.

06:54

Ruski gubici

06:22

Rusi napali u novogodišnjoj noći

Rusija je napala nekoliko ukrajinskih regiona dronovima tokom noći 1. januara, pogodivši energetsku infrastrukturu u Odeskoj oblasti i izazvavši požar u zapadnom gradu Lucku, saopštili su ukrajinski zvaničnici, prenosi Kyiv Independent.

U Odeskoj oblasti, ruske snage su ciljale objekte energetske infrastrukture samo nekoliko minuta pre Nove godine, rekao je guverner Oleh Kiper. Nakon napada, u jednom od objekata je izbio požar.

Rusija je pokrenula napad dronom na grad Luck tokom noći 1. januara, što je izazvalo veliki požar, rekao je gradonačelnik Lucka Igor Poliščuk. Nekoliko eksplozija potreslo je grad, koji se nalazi oko 420 kilometara zapadno od Kijeva.

05:37

Zelenski: Mirovni plan je 90% spreman

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski je tokom svog novogodišnjeg obraćanja izjavio da je mirovni plan za rešavanje ukrajinskog sukoba 90% spreman.

Pored toga, izrazio je veru u mirno rešavanje problema i rad na tome.

"Verujemo u mir, i radimo na tome", rekao je, prenosi Izvestija.

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: