Partizan – AZ Alkmar 2:2 (1:1)

Fudbaleri Partizana remizirali su sa AZ Alkmarom na domaćem terenu rezultatom 2:2 u prvom kolu Lige Evrope.

Dobrodošli!
Kraj, remi Partizana i Alkmara
Tri minuta nadokande
88' Poslednji pokušaj Miloševića
Gigić menja Sadika.
85' Marković promašio stopostotnu šansu
Kakva je ovo prilika bila. Marković je ostao sam kao duh, ali loše primirio loptu i pokušao da lobuje golmana Alkmara. Ovo je bila najbolja prilika za Partizan u završnici meča.
83' Kakva prilika za Sumu...
Natho i Asano su kombinovali, a onda Izraelac pronašao Sumu. Suma se okrenuo, bio sam unutar kaznenog prostora, ali je šutirao pored gola.
81' Asano pored gola
Asano je imao solidnu poziciju, ali bio neprecizan. Gol-aut za Alkmar.
78' Ulazi Suma
Izašao Šćekić.
77' Šćekić pokušao sa distance
Nije ovo bilo opasno po Bizoa, koji je bio siguran posle udarca Šćekića.
Pogodak za 2:2:
72' Partizan napada li napada
Crno-beli su u konstantnoj ofanzivi, ali pravih prilika nema. Marković je pokazao zavidnu brzinu i izborio korner, ali iz njega nije bilo ničeg opasnog.
66' Alkmar izjednačio
Zaspala je kompletna odbrana Partizana, kao da niko nije ni očekivao da će Alkmar napasti. Boadu je odjednom ostao sam pred Stojkovićem, šutirao precizno i izjednačio - 2:2!
Pogodak za 2:1!
63' Milošević menja, na terenu Marković
Lazar Marković ulazi na teren kako bi osvežio napad svoje ekipe, van terena je veteran Tošić.
61' GOOOOOOOOOL – Partizan vodi!
Sadik se odlično kretao i došao u veliku šansu, ali pogodio stativu. Na sreću po igrače Partizana lopta se odbila do Natha, a on pogodio gol! Partizan vodi 2:1!
Muka u Mančesteru
Mančester junajted na domaćem terenu ne može da "slomi" Astanu. Tamo je 0:0 u 60. minutu.
55' Partizan napada, ali...
Ne mogu crno-beli da dođu do izgledne šanse. Natho odlično igra i razigrava saigrače, ali fali završni pas.
49' Asano jednostavno ne može da postigne gol
Imao je jedan na jedan Asano, ali je tragično loše šutirao. Pokušao je Tošić, ali je od svega Partizan dobio samo korner. Iz njega je ponovo imao priliku Asano, ali je opet loše šutirao glavom.
46' Natho pokušao
Izraelac je pokušao sa 20ak metara od gola, lak posao za golmana Alkmara.
Počelo je drugo poluvreme
Kraj uzbudljivog prvog poluvremena!
Dva minuta nadoknade
44' Haos u odbrani Alkmara
Minut nakon gola Sadik je odlično uposlio Asana, ali njegov pas nije uspeo da dođe ni do jednog saigrača. Mogao je Japanac i da šutira, ali je zakasnio sa donošenjem odluke.
Natho, rutinski – 1:1!
Hladnokrvni Izraelac je poslao loptu u jednu, a golmana u drugu stranu. Vrhunski izveden penal za izjednačenje!
41' Penal za Partizan!
Sadik je pao u kaznenom prostoru Alkmara, a italijanski sudija je sačekao par sekundi i dosudio penal. Vutens je vukao Sadika sve vreme i na kraju ga oborio.
40' Ponovo pokušao Japanac
Asanov šut je izblokiran, da bi zatim Uroševiću bio sviran ofsajd.
37' Šta uradi, Asano?
Natho je fenomenalno centrirao do Asana, a Japanac imao čistu poziciju pred golom Alkmara. Išao je glavom na loptu, ali je katastrofalno odreagovao.

30' Menja Alkmar, defanzivno
Idrisi izlazi, Sugavara je na terenu. Reprekusije crvenog kartona.
Evo gola Holanđana:
29' Tošić protraćio dobru priliku
Faul nad Asanom doneo je Partizanu slobodan udarac sa nekih 18 metara od gola. Tošić je šutirao, ali je jedva dobacio do sredine živog zida.
28' Crveni za Alkmar!
Asano je pokazao svoju hitrost i pretrčao protivnika. Svensen nije video drugu opciju nego da sruši Japanca, a s obzirom da je bio poslednji igrač odbrane dobio je crveni karton, zasluženo.
Dok je tempo nešto mirniji...
Čitajte: 20.000 mališana "okupiralo" stadion Partizana FOTO/VIDEO
18' Natho pokušao sa distance
Natho je primo loptu na ivici šesnaesterca, pokušao, ali njegov udarac nije bio previše opasan.
10' Tošić preko gola
Šutira je Tošić posle asistencije Sadika, ali neprecizno.
12' Prelepa akcija, Alkmar vodi
Ovo je bilo lepo izvedeno od strane gostujućih fudbalera. Trojica igrača koji u proseku imaju 20 godina izigrali su kompletnu odbranu Partizana, a na kraju je "poentirao Stegns – 0:1.
7' Alkmar umalo da povede
Odbrana Partizana bila je razređena, a zapretio je Badu. Nedostajalo mu je manje od metar da savlada Stojkovića, pa je ostalo 0:0.
2' Partizan preti od samog starta
Dobra prilika! Tošić je mogao da postigne gol, ali je promašio loptu, da bi zatim Asano šutirao preko gola.
Počela je utakmica!
Podrška neće izostati

thepedja@gmail.com/STARSPORT
Dobra uvertira košarkaša Partizana pred meč fudbalera
Opširnije o pobedi ekipe Andree Trinkijerija OVDE.
Poznati sastavi:
Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Tošić, Natho, Asano – Sadik.

AZ Alkmar: Bizo – Svenson, Flar, Vujtens, Vijndal – Mitdsjo, De Vit, Kompajners – Stengs, Badu, Idrisi.
Legenda "đavola" pričala je za naš portal:
* Braun za B92: Junajtedu neće biti lako s Partizanom
Junajted ima lak zadatak
U drugom meču Grupe L Mančester junajted će, takođe od 21.00, dočekati Astanu. "Crveni đavoli" ne bi trebalo da kiksnu u ovoj utakmici i očekuje se njihova rutinska pobeda.