Najbolji Ol-star u 21. veku!

Lenard je pogađao trojke, Adetokumbo "lepio" Lebrona, Harden igrao odbranu, igrači se svađali, treneri protestovali u najboljem Ol-staru u poslednjih 20 godina!

Ponedeljak, 17.02.2020.

01:30

Photo by Jonathan Daniel/Getty Images

Promena pravila u čast Kobija Brajanta i "zadati rezultat" za pobedu doneo je spektakularnu četvrtu četvrtinu i žestoku borbu za pobedu u Čikagu.

Nakon 45 minuta klinča u odlučujućem periodu, preokretom nakon 17 poena zaostatka pobedu je odneo tim Lebrona Džejmsa košem Entonija Dejvisa sa linije za slobodna bacanja 157:155!

Jedini srpski predstavnik Nikola Jokić je za 12 minuta na parketu popunio skoro sve statističke kolone – 5 poena (2/4 iz igre, 1/3 trojke), 2 skoka, 1 asistencija, 1 ukradena lopta, 2 faula.

Nakon tri četvrtine koje su počinjele od 0:0 delovalo je da će pobediti tim Janisa Adetokumba, koji je u jednom trenutku imao čak 17 poena prednosti – 106:89. Međutim, serijom trojki, uključujući i jedinu Jokićevu za preokret rezultata trećeg kvartala koji je završen bez pobednika (41:41), Lebronova ekipa je smanjila zaostatak.

Ipak, Janisov tim je imao +9 pred odlučujući period, a s obzirom na rezultat 133:124 i pomenutog pravila u Brajantovu čast da se limit odluči dodavanjem 24 poena, pobednika je donosilo 157 poena.

Usledila je žestoka borba na plej-of nivou. Sjajne odbrane na obe strane, videli smo i čak tri faula u napadu, brojne ukradene lopte, nekoliko blokada, između ostalog i dve Janisa nad Lebronom, pa se sve teže stizalo do poena.

Kako su se ekipe približavale granici od 157 poena rasla je napetost i nervoza, pa su se igrači povremeno i prepirali, te su sudije imale dosta posla.
Gledale su i usporene snimke zbog "čelendža", najveće NBA zvezde su pravile početničke greške, promašivale otvorene šuteve, da bi na kraju slavio Lebronov tim, sa "penala".

Predvodio ga je Kavaj Lenard sa 30 poena iz čak osam trojki uz sedam skokova, po 23 su postigli Džejms i Pol koji je pogodio 7 trojki, dok je 20 dodao Dejvis uz 9 skokova.

Luka Dončić postigao je 8 poena (3/6, 2/5) uz 4 asistencija te po skok i blokadu za 18 minuta kao starter.

Adetokumbo je bio najefikasniji u svojoj ekipi sa 25 poena uz 11 skokova, 23 je postigao Kemba Voker, 22 uz 10 skokova je imao Džoel Embid, dok je 21 uz 11 imao Rudi Gober (10/11).