20. kolo: Žalgiris – Crvena zvezda 71:66

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Žalgiris u Kaunasu rezultatom 71:66 u meču 20. kola Evrolige.

Dobro došli
Zajedno ćemo pratiti meč između Crvene zvezde i Žalgirisa u okviru 20. kola Evrolige.

Meč počinje u 19 časova.
Kraj – 71:66
10‘ Igraće se penal završnica – 70:66
Pogodio je Nedović za dva, a Zvezdi je bilo potrebno šest sekundi da napravi faul.

Sada se igra za tzv. veću pobedu jer je Zvezda u Beogradu slavila sa četiri poena razlike.
10‘ Ulanovas pogađa još jednu trojku – 70:64
Verovatno i tačku stavlja na ovaj meč.
10‘ Šta se sada desilo...
Vildosa je pokušao da izvede loptu iz auta, pogodio Dimšu, lopta se odbila od parket i pogodila Argentinca.

Lopta za Žalgiris...
9‘ Vodi Žalgiris – 67:64
Ulanovas pogađa za tri nakon još jednog katastrofalnog napada Zvezde.

Četiri minuta su bez koša crveno-beli, a na satu je ostao još samo jedan.
9‘ Izjednačenje – 64:64
Još jednom je Zvezda pokušala da akciju završi neizgrađenim šutem za tri i Vildosa je promašio.

Na drugoj strani je sam ostavljen Dimša koji pogađa.

Duško Ivanović traži tajm-aut.
8‘ Ponovo negledljiva košarka u Kaunasu – 59:64
Ponavlja se scenario koji smo već nekoliko puta gledali na ovom meču.

Zvezda nema rešenje u napadu i na kraju su to isforsirani šutevi. "Vruć krompir" je uvek uvaljen Ivanoviću koji nije ni mogao bolje iz datih pozicija.
6‘ Sve sada ide na Zvezdinu vodenicu – 57:64
Koliko sada znače ofanzivni skokovi Petruševa. Čini se kao da je čitavu večnost provela na polovini protivnika.

I na sve to – poentirala. Do novih poena dolazi Vildosa. Ponovo sedam poena prednosti, najveća za Zvezdu na ovom meču.
3‘ Zvezdi oduzet poen – 55:60
Proveravale su sudije da li je Luka Mitrović na vreme izbacio loptu, a ujedno i da li je malopre Petrušev gazio liniju za tri.

Utvrđeno je da jeste, te je tako skinut jedan poen sa Zvezdinog konta.
2‘ Petrušeeeev!
Kako se razigrao Zvezdin košarkaš. Pogađa trojku preko ruke za 53:59.

Pre toga je sprečio Polonaru da poentira na drugom kraju terena.
1‘ Počela je poslednja deonica
Sa ko zna kojim po redu 2+1 Butkevičijusa.

Trenutno je tri razlike za Zvezdu – 53:56
Kraj treće deonice – 50:56
10‘ Rapsodija Zvezde – 50:56
Dobrić uz zvuk sirene! Ide trojka!
Bio je sjajan u prvom poluvremenu, ali sada je neutralizovan
9‘ Preokret!
Zvezda vodi prvi put na meču i to tek na kraju devete četvrtine.

Pogađa Petrušev za 50:51.
8‘ Ivanović ponovo na terenu
Oporavio se od preloma rebara i već stigao da uhvati prvu loptu u skoku.
6‘ Krajnje neobična košarka u Kaunasu – 45:43
Imala je Zvezda nekoliko napada za prvo vođstvo na meču i nije ih iskoristila za šta je stigla kazna na drugoj strani na kojoj Lekavičijus pogađa za tri.

Nastavilo se sa košarkom u kojoj niko ne zna da stane i odigrao poziciono. Videli smo Nedovićev ničim izazvan pokušaj za tri. Hteo je da izbori faul, što nije dočekao. Nekako je Mitrović stigao do te lopte na skoku, bez da izađe i u nastavku akcije poentira Bentil.
4‘ Šuterska klinika Zvezde – 42:41
Vildosa, pa Nedović. Nove dve trojke za Zvezdu i razlika je sada samo jedan poen.

Za prva četiri minuta i to nepuna su dali isti broj trojki kao u prvom poluvremenu.
1‘ Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad za Zvezdu i zavrašava se trojkom Bentila.

Sjajan start Zvezde.
Poluvreme – 38:30
10‘ Ne gledamo preterano lepu košarku
Nezgrapni potezi i grubi pokušaji. Do kraja nas očekuje velika borba, ali teško i nešto lepša košarka.

Ulazimo u poslednji minut prvog poluvremena sa šest poena za domaću ekipu – 36:30.
7‘ Ubacuje Vildosa u viši stepen prenosa – 32:28
Pitanje je koliko je Argentinac spreman, ali sada vezuje četiri poena i smanjuje zaostatak na urpavo toliko.

Kako je izgledalo malopre, ovo je odlično.
5‘ Ekspresan odgovor Zvezde – 30:24
Uz koliko muke crveno-beli stižu do poena, ali košarkaški bogovi su na njihovoj strani sada.

Nekoliko promašenih šuteva i ofanzivnih skokova od kojih poslednji kupi Bentil. Krilni centar je za to nagrađen, ostavljen je sam u korneru i pogađa za tri.

Ukrao je Vildosa loptu, šutirao iz naskoka za tri i promašio, Mitrović je skočio i proigrao Bentila, ali i ovaj promašuje iza linije 6,75. Usledila je nova ukradena Vildose nakon čega lopta stiže do Holanda koji postiže novu trojku.
4‘ Razgoropadio se Polonara
Italijan pokazuje Zvezdi šta bi dobila da je završio na Malom Kalemegdanu.

Trojka, pa poeni iz tranzicije i onda još jedna trojka. Vezuje osam poena doskorašnji igrač Efesa.

Žalgiris prvi put ima dvocifrenu prednost. Tajm-aut traži Duško Ivanović.
3‘ Nedović forsira – 25:18
Pogodio je težak šut na kraju prve deonice, a potom imao jedan prodor uz polaganje na startu druge.

Ipak, uspe da pretera i bez potrebe se zabija što protivnik kazni blokadom.

Na drugoj strani Polonara pogađa trojku.
1‘ Zakucava Petrušev – 20:16
Kombinacija visokih igrača crveno-belih.

Protrčao je Petrušev po čeonoj liniji, video je to Kuzmić i proigrao svog saigrača kojem je ostalo samo da je loptu zakuca u koš.
1‘ Počela je druga deonica
Kreće Zvezda u napad.
Kraj prve deonice – 20:14
10‘ Važna trojka – 18:12
"Cepa" mrežicu Stefan Lazarević i tako prebacuje Zvezdu na dvocifren broj poena u prvoj četvrtini.
9‘ Bezidejna Zvezda – 16:9
Diskutabilne odluke sudija, ali ne umanjuju činjenicu da crveno-beli nemaju rešenje u napadu.

Na drugoj strani dominira Šmits koji je dao polovinu poena svoje ekipe.

Tajm-aut traži Duško Ivanović.
6‘ Nedović ne može da donese izjednačenje – 12:9
Serija crveno-belih od 4:0 mogla je da im donese i izjednačenje, ali Nemanja Nedović nije uspeo da pogodi za tri.

Nastavljena je akcija nakon ofanzivnog skoka Luke Mitrovića, Nedović je imao još jednu priliku, ovog puta za dva, ali ni to ne rešava u korist srpskog predstavnika.
Sjajan uvod pred meč
5‘ Šmits ne staje – 12:5
Skokovi bi mogli da odluče ovaj meč, a trenutno ih više ima protivnik.

Poeni iz druge šanse za Šmitsa koji kažnjava nepostavljenu odbranu Zvezde novom trojkom.
4‘ Bentil ne zna gde udara – 9:4
Nova serija Žalgirisa, pet poena bez odgovora Zvezde.

Najveći problem pravi Ben Bentil koji u odbrani ispada, dok u napadu gube lopte.

Prave višak igrači Žalgirisa i pogađaju prvu trojku preko Rolandsa Šmitsa. Najveća prednost do sada.
3‘ Ekspresan povratak Zvezde – 4:4
Nije obećavalo kako je krenulo, ali brzi poeni Dobrića i Kuzmića i ponovo je egal.
1‘ Nije moglo gore da počne – 4:0
Nije Dimša pogodio nakon prvog šuta za tri, ali na suprotnom kraju loptu gubi Bentil.

Žalgiris je krenuo u napad preko Brazdeikisa koji koristi svoju visinsku prednost, a onda Dobrić prodaje loptu Dimši koji poentira za brzih četiri poena domaćina.
1‘ Krećemo
Prvi napad će biti za Žalgiris.
Igrači na parketu
U toku je predstavljanje igrača dve ekipe, gromoglasni zvižduci za igrače Zvezde od strane 15.000 prisutnih u "Žalgirio areni".
Puni se arena u Kaunasu, neprijateljski doček za crveno-bele
Košarkaši Zvezde su tu
Trenutno stanje na tabeli
H2H

Duško Ivanović, trener Zvezde
"Izuzetno važna utakmica protiv ekipe koja igra èvrsto, disciplinovano i uporno. Protiv svih ekipa u Evroligi pokazali su kvalitet, pobedili su velike rivale, naroèito kod kuæe igraju stabilno. Pokušaæemo, pa æemo videti... Nikola Ivanoviæ je trenirao sa nama, nadam se da æe moæi da nam pomogne. Navikli smo na pune sale. Nije to ništa strano, a to zna da motiviše neke igraèe."
 20:14, 18:16, 12:26, 21:10