Južna Koreja bolja od Grčke

U prvoj utakmici grupe B Južna Koreja je pobedila Grčku sa 2:0(1:0), golovima Li Jong-Sua u sedmom i Park Đi-Sunga u 52. minutu.

Subota, 12.06.2010.

15:51

Grci su i dalje bez pobede i postignutog gola na Mundijalima posle utakmice odigrane na Nelson Mendela stadionu u Port Elizabetu.

Ekipa koja je na Mundijal došla bez poraza u azijskim kvalifikacijama iskoristila je svoju brzinu i bez većih problema savladala ekipu koju vodi Oto Rehagel. Prvi gol je postignut posle kornera i greške Kacuranisa, svoj treći gol za Koreju postigao je defanzivac Su.

Drugi gol Korejci su postigli u sedmom minutu drugog poluvremena. Đi Sung Park je iskoristio veliku grešku Vintre ušao u šesnaesterac i s leve strane pored golmana Covrasa poslao loptu u mrežu.

Opširnije na specijalu posvećenom Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi.