Fener pao pred Valensijom u dramatičnom finišu VIDEO

U 11. kolu Evrolige Valensija je pobedila Fenerbahče u "Ulker areni" rezultatom 90:86 (16:17, 17:26, 26:21, 31:22)

Izvor: SS

Petak, 27.11.2020.

18:15

Photo by EPA-EFE/SEDAT SUNA

Meč u Istanbulu bio je veoma dramatičan, baš kao što je bilo i prošle sezone, a valjalo bi izbrojati koliko puta su se timovi smenjivali u vođstvu.

Na kraju je "klatno" prešlo na stranu španskog tima koji je stigao do skora 7-3, dok je Fener sada na 4-7.

Ovo je četvrti uzastopni poraz Igora Kokoškova i Fenera, i to sva četiri od španskih timova (Barselona, Baskonija, Real u gostima i sada Valensija na svom terenu).

Na početku smo gledali egal i potpuno izjednačen susret u celoj prvoj i polovini druge četvrtine.

Onda je usledila serija Fenera, pre svega na krilima Dešona Pjera i Bobija Diksona koji su doprineli da razlika na poluvremenu bude dvocifrena – 43:33. Ali, Valensija to neutrališe odmah na startu treće deonice serijom 10:0 poenima Nikole Kalinića, Bojana Dubljevića i Sama van Rosoma za 43:43.

Od tog momenta smo ponovo gledali rezultatsku "klackalicu", sve do sredine poslednje četvrtine.

Danilo Bartel je pogodio trojku za 73:73, a od tog momenta trojica igrača su napravila razliku.
Najpre Kremen Prepelič sa dve uzastopne trojke, potom Bojan Dubljević fantastičnim zatvaranjem svog reketa i kontrolom skoka, a onda i sjajni Sam van Rosom.

Bek Valensije je dao sve poene Valensije u poslednjih minut, osam vezanih i bio "iks faktor" za trijumf tima Haimea Ponsernaua.

Na kraju je bio najefikasniji igrač utakmice sa 20 poena, Prepelič i Vilijams su imali po 13, Dubljević 11, a Kalinić je meč završio sa 9 koševa.

Fener je predvodio Pjer sa 18 poena, Dikson je ubacio 16, Braun 15, a Bartel 14. Evroliga, 11. kolo:

Fenerbahče – Valensija 86:90