"Kim voli da lansira rakete, zato ga zovem Roket-men"
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da i dalje ima poverenje u severnokorejskog lidera Kim Džong Una i istakao da Kim voli da lansira rakete.
Izvor: Tanjug
"Kim voli da lansira rakete. Zar ne? Zato ga zovem Roket-men", rekao je Tramp novinarima u Londonu, uoči početka NATO samita i dodao da se nada da će Kim da završi denuklearizaciju, prenosi Rojters.
Tramp je dodao i da napreduje u pregovorima s Južnom Korejom i Japanom o tome da snose veće troškove smeštanja američkih trupa u tim zemljama.
Prema njegovim rečima, Južna Koreja je pristala da plaća 500 miliona dolara više za američku zaštitu, ali SAD sada žele dodatno obavezivanje.
Upitan da li je u nacionalnom interesu SAD da vojska bude stacionirana na Korejskom poluostrvu, Tramp je rekao da bi o tome moglo da se diskutuje.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.