Bez polufinala za srpske plivače

Srpski plivači nisu ostvarili plasmane u polufinala svojih trka drugog dana Evropskog prvenstva u Budimpešti.

Utorak, 10.08.2010.

10:44

Neuspešne su bile Nađa Higl i Jovana Bogdanović u kvalifikacijama na 100m prsno, Miroslava Najdanovski i Anđelka Petrović na 100m slobodno, kao i Đorđe Marković i Radovan Siljevski na 200m slobodnim stilom.

Higlova je u kvalifikacijama zauzela 22. mesto, dok je Bogdanovićeva bila 40. Najdanovski je bila 36, dok je Petrovićeva bila 41. Marković je bio 21, a Siljevski 28.

Svetska prvakinja u trci na 200 metara prsno, duplo kraću deonicu isplivala je u vremenu od jednog minuta, deset sekundi i 97 stotinki, što je bilo dovoljno da zauzme tek 22. mesto.

Bez plasmana u polufinale trke na 100 metara prsno ostala je i druga srpska plivačica Jovana Bogdanović koja je sa vremenom 1:13.59 osvojila 40. mesto u kvalifikacijama.

Najbrža u kvalifikacijama bila je danska plivačica Rike Meler Pedersen, koja je trku završila za jedan minut, sedam sekundi i 78 stotinki. U polufinale se plasiralo 16 plivačica.

Najdanovski je zabeležila vreme od 56 sekundi i 93 stotinke i osvojila 36. mesto u kvalifikacijama. Petrovićeva je sa Izraelkom Marvom Harpak podelila 41. mesto sa vremenom 57.39.

Najbolja u kvalifikacijama bila je Beloruskinja Aleksandra Herasimenija, koja je trku isplivala za 54 sekunde i 13 stotinki. U polufinale se plasiralo 16 plivačica.

Đorđe Marković je u kvalifikacijama na 200m slobodno zabeležio vreme od jednog minuta, 50 sekundi i 66 stotinki i zauzeo 21. mesto. Siljevski je bio 28. u kvalifikacijama sa vremenom 1:51.29.

Najbolji u kvalifikacijama bio je ruski plivač Danil Izotov, koji je trku isplivao za jedan minut, 47 sekundi i 33 stotinke. U polufinale se plasiralo 16 takmičara.