Evročelendž: FMP bolji od Artlanda

Košarkaši FMP-a pobedili su u Železniku nemački Artland sa 86:80 (33:13, 19:21, 23:19, 11:17), u utakmici prvog kola Grupe J Top 16 faze Evročelindž kupa.

Utorak, 26.01.2010.

20:11

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Nemanja Protić sa 19 poena, a Miroslav Raduljica i Mladen Jeremić postigli su po 15 poena.U gostujućem timu najzapaženiji bio je Aleksander Zegelke sa 18 poena, dok je Daren Fen ubacio 16 poena.

"Panteri" su u utakmicu ušli bez povredjenih Filipa Čovića i Andreja Milutinovića, a u timu je bio novi igrač Saša Stefanović.

Domaćin je odlično počeo, poveo sa 7-0, a zahvaljujući dobroj igri pod košem polako je podizao razliku na 16:3, a kasnije i na 25:6.

Nemačka ekipa je u završnici prve deonice bila malo preciznija, ali je FMP "trojkama" sačuvao visoku prednost - 33:13.

Do najveće prednosti na utakmici FMP je došao "trojkom" Miloša Dimića u 24. minutu (42:20). U tim trenucima goste je koliko-toliko u igri držao Zegelke.

Artland je u trećoj četvrtini bio bolji rival, gosti su počeli bolje da šutiraju, a iskoristili su i činjenicu da je Raduljica zaradio četvrtu ličnu grešku.

U dva navrata nemačka ekipa je zahvaljujući Zegelkeu i Fenu smanjio na devet poena razlike (63:54 i 72:63).

Poenima Tobija Bejlija gosti su u poslednjoj četvrtini prišli i na 75:67, ali je FMP zahvaljujući Protiću i Samardžiskom poveo sa 85:71 i sačuvao vodjstvo do kraja.

Košarkaši FMP-a u drugom kolu 2. februara gostuju ekipi Zagreba.