Partizan – TSC 1:1 (1:1)

Fudbaleri Partizana i ekipe TSC iz Bačke Topole su odigrali nerešeno 1:1 u sedmom kolu Linglong Superlige Srbije.

Sadik 45, Lukić 1
  PAR   TSC
  1 : 1
90+7' - Kraj!
Završena je utakmica u Humskoj 1, Partizan nije uspeo da materijalizuje dominaciju na terenu, a TSC je uspeo da odigra hrabro i da se odbrani od ataka favorizovanog protivnika.
90+6' - Neverovatno!
Poslednji napad Partizana je delovao ozbiljnije od svih prethodnih, na kraju je Asano uspeo da je uputi ka Ožegoviću, ali je njemu zasmetao Suma, pa je napadač Partizana umesto u prazan gol loptu poslao preko prečke.
90+2' - Žuti karton za Pavlovića
Defanzivac Partizana je faulirao jednog od protivnika, a potom mu je "držao bukvicu" nekoliko sekundi, posle čega ga je Simović opomenuo.
Šest minuta nadoknade vremena
Sudija Simović je izračunao da treba nadoknaditi 360 sekundi igre.
90' - Sebičnost fudbalera Partizana
Nekoliko uzastopnih napada "crno-belih" se svelo na individualne akcije, koji god fudbaler da je uspeo da probije zonu gostiju donosio je odluku da uputi šut, po pravilu, neuspešno.

Poslednji u nizu su bili defanzivci, Pavlović i Urošević, a nešto kasnije je šut oprobao i Tošić.
86' - Ožegović simulirao, žuti karton
Napadač Partizana je u svom stilu pokušao da iznudi prekršaj u kaznenom prostoru, zavukao se kroz dvojicu fudbalera iz Bačke Topole i "zaplivao".

Sudija Simović je takvo ponašanje kaznio žutim kartonom.
82' - Lukić izlazi, na terenu je Šinković
Sabo je "ukrao" nekoliko desetina sekundi novom izmenom.
81' - I Urošević probao glavom
Posle desnog i levi bek Partizana je pokušao da ugrozi golmana ekipe iz Bačke Topole, ali je i on bio neprecizan.
79' - Miletić pogodio Filipovića!
Ponovo kombinacija Tošić-Miletić, ali rezultat nije bio identičan onom iz Moldea.

Defanzivac Partizana se ubacio u kazneni prostor protivnika, Tošić je centrirao desnom nogom, Miletić šutirao, ali pravo u čuvara mreže gostiju.
Čuvanje rezultata i napadi bez ideje
Posle odličnog prvog poluvremena, drugo za pola sata nije priredilo veće zadovoljstvo ljubiteljima fudbala.

Partizan napada, ali bez pravog rešenja, dok su fudbaleri iz Bačke Topole započeli praksu većine timova koji gostuju u Humskoj - čuvanje rezultata.
75' - Žuti karton za Filipovića
Čuvar mreže ekipe iz Bačke Topole je opomenut zbog odugovlačenja.
70' - Izašao Duronjić, ušao Grabež
Trener TSC Sabo je izvršio prvu izmenu.
63' - Kraj za Sadika, na terenu je Ožegović
57' - Veliki promašaj Sadika
Fenomenalno je Strahinja Pavlović izneo loptu praktično do šesnaesterca, uposlio je Sadika, ali je on nonšalntno šutirao iz izgledne pozicije i poslao loptu pored desne stative.

Starsport
47' - Pokušaj Asana
Krilni napadač Partizana je stigao nadomak kaznenog prostora i šutirao, ali pored gola gostiju.
Ipak nema odmora...
Zoran Tošić će morati na teren, umesto Aleksandra Lutovca koji nije ostavio najbolji utisak.

Starsport
Kraj poluvremena, odličan fudbal u Humskoj
Nije ekipa iz Bačke Topole došla u Beograd kako bi se branila. Naprotiv. Izabranici trenera Zoltana Saba, nekadašnjeg fudbalera Partizana su nametnuli dobar ritam, stigli do gola već u prvom minutu meča i naveli favorizovani domaći tim da punom snagom krene u utakmicu.

Fudbaleri Partizana su stvorili veliki broj šansi, ali nisu uspevali da povežu loptu sa golom.

Sve do 45. minuta kada je Sadik pokazao zašto se i dalje nalazi na platnom spisku Rome.
45+2' - Lutovac promašio loptu
Sadik se sjajno ubacio na levo krilo, dobio je loptu od Zdjelara, a onda po zemlji pokušao da pronađe Lutovca, međutim krilni napadač Partizana nije uspeo da pogodi loptu.
45' - Gol! Majstorija Sadika!
Napadač Partizana se iskupio za velike promašaje!

Fenomenalno je napao protivnika sa levog krila, krenuo ka šesnaestercu, uspeo da ostane usamljen sa golmanom Filipovićem i onda majstorski špicem prebacio loptu preko njega u gol.

Fantastičan gol Sadika!
Partizanovo dete se osvetilo bivšem klubu
Strelac gola za TSC Nenad Lukić je ponikao u Partizanu i član je generacije 1992. koju su činili, između ostalih, Darko Brašanac i Miloš Jojić.

U Partizanu nije dobio šansu, već je nastupao za Teleoptik, posle čega je usledio niz od čak deset klubova za osam godina, pre nego što se ovog leta dogodio transfer u Bačku Topolu.

Gol na stadionu u Humskoj 1 mu je bio peti ove sezone za sedam odigranih mečeva.
34' - Žuti karton za Sadika
Da li zbog prigovora ili već zbog neke nefudbalske stvari, tek napadač Partizana je zaradio javnu opomenu od sudije Novaka Simovića.

Starsport
25' - Partizan nije iskoristio kontru 5 na 3
Velike probleme ima Partizan sa rešenjima u napadu, sjajnu kontru koju je povukao Natko nije uspeo najpre Lutovac da pretvori u gol šansu, a posle dodavanja u šesnaesterac ni Suma se nije najbolje snašao.
20' - Agilni Asano i loš šut Miletića
Asano je oduzeo loptu i lepo prošao uz levi bok, doturio je loptu Zdjelaru, a on Miletiću, koji nije uspeo da se namesti kako je želeo, pa je uputio udarac levom nogom.

Neprecizno.
15' - Promašaj Sadika!
Napadač Partizana je imao veliku šansu za gol, ali je nastavio sa lošim potezima i nije uspeo da donese izjednačenje.

Prethodno je Suma fantastično uklizao i osvojio loptu na dvadesetak metara od gola protivnika i uputio sjajan pas za svog saigrača.

Ipak, Sadik nije imao dovoljno umeća da tu priliku realizuje.
13' - Šut Ostojića!
Defanzivac Partizana je sjajno skočio posle centaršuta Bibrasa Natha, ali ga je na kraju više lopta pogodila u glavu, nego što je on uputio šut, pa nije bilo opasnosti po gol TSC.
6' - Šansa za Lutovca
Desnokrilni napadač Partizana se našao u šesnaestercu, okrenuo se i šutirao, ali je bio izblokiran.
1' - Gol! TSC vodi od prvog minuta!
Kakav šok u Humskoj 1. TSC je već u prvom minutu, posle nepunih 30 sekundi, došao do vođstva. Probili su levi bok odbrane Partizana, a Nenad Lukić se našao u situaciji jedan na jedan sa Stojkovićem i rutinski je zakucao loptu pod prečku!
Dobrodošli!
Pratićemo utakmicu 7. kola Linglong Superlige Srbije između Partizana i TSC iz Bačke Topole