Partizan – Mladost 0:0 (0:0)

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno bez golova (0:0) protiv lučanske Mladosti u nedeljnoj utakmici trećeg kola Superlige Srbije. Partizan, koji je pre dva dana ostao bez trenera jer je sa Miroslavom Đukićem raskinuta saradnja, a kojeg je sa klupe predvodio Žarko Lazetić, odigrao je još jednu veoma lošu i anemičnu utakmicu.

PAR   MLA
  0 : 0
90+5' Kraj utakmice – Mladost odolela i odnela bod iz Humske
Fudbalerima Partizana nije pomogla ni "šok terapija" u vidu promene trenera, bez velike šanse za čitavih 90 minuta, pa je Mladost uspela da izvuče bod iz Humske – 0:0!
90+3' Umalo da kiks odbrane košta Partizan
Pogrešili su igrači iz odbrane, lopta je išla ka Kljajiću, a on je ispred napadača Mladosti uspeo da je ispuca.
I od njega ništa...

Starsportphoto
90' Utakmica je produžena pet minuta
86' Iliću malo falilo da se nađe u šansi
Kapitenu vicešampiona Srbije lopta se posle centaršuta odbila u noge, on je bio na ivici kaznenog, ali ga je iznenadila i nije je dobro prihvatio.
84' Ivanović propustio nekoliko potencijalno dobrih situacija
Suviše je krilni igrač Partizana držao loptu u dva-tri navrata, pa ponovo nije bilo konkretne završnice.
81' Novi udarac Ivanovića
Sada je prešao na levi bok nekadašnji igrač Spartaka, gađao je bliži ugao, ali je Rosić bio pribran.
79' Poslednja izmena u Partizanu
Baš umesto Jankovića je ušao kapiten Saša Ilić.
78' Oštar start nad Jankovićem
Dobio je snažan udarac krilni napadač Partizana, a zbog toga je žuti karton zaslužio Tumbasević.
72' Pantić dobro centrirao, ali bez šanse
Imao je Partizan "skraćeni korner", Pantić je oštro centrirao u gol, ali je odbrana gostiju uspela da reaguje.
70' Prilika za Valijentea posle kornera
Štoper Partizana bio je najviši u skoku, ali nije uspeo da pošalje opasniji udarac ka golu rivala. Potom je rezervista Ožegović dobio snažan udarac u glavu.
Kaže Buca...
Sumu su cekali u Slovanu nekoliko sezona i uspeli su da ga prodaju Partizanu
68' Sve jaloviji napadi Partizana
Sa distance je udarac uputio i Gomeš, nije bio blizu da namuči golmana Rosića.
64' Rezervista odmah pokušao sa distance
Šutirao je Ivanović sa gotovo 30 metara, zamalo je lopta otišla iznad prečke.
60' Izmena u Partizanu, zvižduci za Sumu
Đorđe Ivanović će u poslednjih pola sata igrati umesto Sejdube Sume koji je dobio zvižduke malobrojnih navijača u Humskoj.
57' Ozbiljna pretnja Predraga Pavlovića
Sve više prostora domaćin je ostavljao rivalu, što je umalo iskoristio Pavlović. Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, lopta je otišla metar pored bliže stative.
53' Janković i Suma greše u završnici
Prvo je krilni igrač Partizana previše vukao loptu u sredinu, iako je mogao da šutira levom, a potom je i Suma preambiciozno pokušao da uposli Đerleka.
Tu je i Bata...

50' Preti Mladost preko Odite
Našao se nekadašnji napadač Partizana u dobroj poziciji, ali nije lopta stigla do njega.
46' Počelo je drugo poluvreme u Beogradu
Kraj prvog poluvremena!
Partizan dominantan, ubedljivo, ali bez nekih većih prilika. Potrebna im je ralizacija kako bi došli do potrebna tri boda, a Mladost definitivno ide zadovoljnija na pauzu.
43' Valijente spasao Partizan stopostotne prilike
Mark Valijente je spasao svoju ekipu stopostotne prilike za Mladost. Izbila je kontra za Mladost, falio je jedan pas kako bi napadač gostiju bio jedan na jedan sa Kljajićem, ali Španac nije to dozvolio.
42' Još jedna solidna prilika za Partizan
Ređaju se prilike za Partizan, ali nedostaje završni pas, a i realizacija. Đerlek je probio po desnom boku, ipak njegov udarac je izblokiran, te iz tog napada nije izbilo ništa više. Partizan i dalje ima loptu u posedu.
38' Suma zapretio
Veliko pojačanje malih ostvarenja, Suma, pokušao je sa distance. Bio je to dobar udarac, ali je lopta "prozujala" pored golmanove desne stative.
35' Još jedna velika šansa za Partizan
Rikardo Gomeš nije uspeo da iskoristi ogromnu šansu za svoju ekipu. Na neku sreću je ostao sam sa leve strane gola, ali je šutira pored desne.
31' Faul u kaznenom Mladosti, ali...
Fauliran je golman Mladosti Rosić prilikom jednog duela sa Rikardom Gomešom, napadaćem Partizana.
Poruka navijača Partizana

Kladioničari znaju...
28' Velika prilika za Partizan
Partizan sve više napada i želi da dođe do gola. Posle centaršuta Miletića nekoliko crno-belih igrača nije uspelo da dođe do lopte, a zatim je Janković iznudio jedan, pa drugi korner.
23' Prvi žuti karton na meču
Fudbaler Mladosti Aleksandar Pejović prvi je igrač kojeg će sudija Čolović pribeležiti danas. On je, posle oštrog starta nad Arminom Đerekom, propisno sankcionisan.
21' Solidan pokušaj Jankovića
Nije bio loš šut Jankovića iz slobodnog udarca, šutirao je u golmanov ugao sa leve strane igrališta, ali nedovoljno precizno da svom timu donese početnu prednost.
20' Slobodnjak iz opasne pozicije za Partizan
Marko Janković je probio po desnom boku, zalomio odbranu Mladosti i bio fauliran. Partizan će imati slobodan udaraca sa nekih 20ak metara.
Dobar ili loš taktički potez?
13' Gomeš pao u kaznenom, Čolović kaže nema penala
Napadač Partizana Gomeš pao je u kaznenom prostoru protivnika i na prvi pogled nije izgledalo kao faul. Ipak, Gomeš je bio nagažen po stopalu, ali ipak nije bilo dovoljno kontakta za najstrožu kaznu.
12' Smiljanić traži podršku navijača
Šutirao je sa distance Milan Smiljanić, ali je lopta, posle kontakta sa defanzivcem Mladosti, otišla pored gola - u korner.
6' Nezgodnooo
Golman gostiju Rosić morao je neočekivano da interveniše nakon jednog centaršuta Partizana, pa je loptu izbacio u korner. Lelujao je fudbal i zamalo da završi u golu Mladosti.
5' Partizan motivisan, ali...
Partizanu je neophodna pobeda u ovom meču kako bi vratio veru kod navijača, koliko toliko, ali i vratio "Grobare" na stadion, na kojem trenutno boravi jako mali broj ljudi
1' Počela utakmica u Humskoj