Bajern – Lion 3:0 (2:0)

Fudbaleri Bajerna iz Minhena plasirali su se u finale Lige šampiona pobedom nad Lionom – 3:0 (2:0).

Gnabri 18, 33, Levandovski 88
  BAM   LYO
  3 : 0
KRAJ UTAKMICE
Bajern ide u finale Lige šampiona!
90' Još tri minuta će se igrati
Treći gol – Levandovski
88' GOL! Levandovski nokautirao Lion!
Njegov 15 gol ove sezone u Ligi šampiona. Poljak je postigao gol na svakoj utakmici ove takmičarske godine u LŠ.

Levandovski je nadskočio čuvara i glavom savladao Lopesa.
Igrač utakmice

(Photo by Franck Fife/Pool via Getty Images)
84' Solidan šut Aoara
Talentovani Francuz šutirao je pravo u golaman Bajerna.
80' Nema gola! Kutinjo iz ofsajda trese mrežu
Brazilac je postigao gol, ali ga je arbitar poništio zbog ofsajda.
78' Dobar šut Kutinja
Fudbaler Bajerna ušao je pre nekoliko minuta i odmah je imao dobru šansu. Brazilac je šutirao u dalji ugao i lopta je otišla malo pored gola.
75' Ponovo očajna reakcija igrača Liona u kaznenom Bajerna
Čerki je imao šansu da smanji na 2:1, ali je loše zahvatio loptu. Novu šansu su propustili.
71' Bajern kontroliše utakmicu
Nemački predstavnik za sada sve drži pod kontrolom.

Photo by Miguel A. Lopes/Pool via Getty Images
68' Probao je Levandovski
Miler je poslao loptu ka Poljaku, ovaj je uklizao i nije uspeo da zapreti. Lopes je lako došao do lopte.
66' Dobar start Alabe
Aoar je pokušao solo prodorom i u trenutku kada je trebalo da uđe u šansu, ispred njega reagovao je Alaba.
Promašaj Ekambija
Neuer save vs Ekambi from r/soccer
63' Koman zamenio Perišića
Izmena u Bajernu.
Grafika: SofaScore

60' Loš centaršut Ekambija
Fudbaler Liona je potpuno odsutan.
58' Lion je nesposoban da postigne gol
Ekambi je imao stopostotnu šansu, ali nije uspeo da savlada Nojera.
56' Šansa za Lion!
Depaj je šutirao glavom. Nojer je uspeo da reaguje.

Holanđanin je pokušao glavom posle dobrog centaršuta, ali lopta je išla u Nojera.
51' Perišić propustio stopostotnu šansu
Hrvatski fudbaler izašao je ispred Lopesa, pokušao je udarcem u bliži ugao, golman Liona ga je pročitao i odbranio šut.
48' Dobra ideja Gorecke
Fudbaler Bajerna poslao je loptu ka Mileru koji je malo kasnio. Lopes je bez problema reagovao.
46' Počelo je drugo poluvreme
Fudbaleri Liona imaju prvi napad u drugom periodu utakmice.
45' Kraj prvog poluvremena
Razvoj situacije mogao je da bude potpuno drugačiji da su Depaj i Ekambi iskoristili stopostotne šanse.

Nisu to učinili i Bajern je preko Gnabrija kaznio francuskog predstavnika.
43' Solidna šansa za Bajern
Lorecka je snažno šutirao i pogodio Levandovskog, potom je Gnabri pokušao da vrati loptu u kazneni prostor i odbrana Liona je uspela da reaguje.
Slavlje fudbalera Bajerna

Photo by Franck Fife/Pool via Getty Images
38' Još jedna šansa za Bajern
Levandovski je malo zakasnio i promašio.
Drugi gol – Gnabri
33' GOL! Ponovo Gnabri!
Krilni napadač Bajerna naleteo je na odbitak i nije mu bilo teško da savlada Lopesa.

Prethodno je Miler promašio stopostotnu, Lopes je reagovao, ali tu je bio Gnabri da popravi.
30' Dobra reakcija Lopesa
Kombinovali su Levandovski i Perišić, na kraju je Poljak bio u šansi, ali je golman Liona izašao na vreme i reagovao.

26' Lion čeka kontranapad
Na taj način i došli su do dve velike šanse koje nisu uspeli da iskoriste.
25' Opasan udarac Gnabrija
Greška odbrane Liona posle koje je lopta došla do Gnabrija.

Strelac jedinog gola na meču šutirao je snažno, a Lopes je ovoga puta uspeo da odbrani.
Majstor
22' Dobra ideja, Miler loše reagovao
Alaba je lepo pronašao Nemca koji je promašio loptu.
Prvi gol – Gnabri
18' GOOOOL! Bajern vodi 1:0!
Samo minut nakon što je Ekambi pogodio stativu, Bajern kažnjava Lion!

Gnabri je sjajno prošao i levom nogom savladao Lopesa.
17' STATIVA LIONA!
Au... Toko-Ekambi je odlično prošao, uz malo sreće lopta mu se odbila i nakon toga je šutirao levom nogom.

Nažalost navijača Liona pogodio je stativu.

Nova velika šansa koju francuski klub nije uspeo da iskoristi.
Momenat kada Lopes sprečava vođstvo Bajerna

(Photo by Miguel A. Lopes/Pool via Getty Images)
13' Boateng u poslednji čas!
Ponovo velika šansa za Lion.

Bio bi to sigurno gol da Boateng nije sprečio centaršut Aoara.
12' Neprecizan šut Depaja
Holanđanin je pokušao udarcem sa 45 stepeni, ali je uputio neprecizan šut.
11' Dobra šansa i za Bajern
Gorecka je loše zahvatio loptu, ali to je bilo dovoljno da je pošalje pored Lopesa.

Golman Liona nekako je stigao do nje i izbacio je u korner.
8' Lion dobro stoji
Lopta je uglavnom u posedu fudbalera Bajerna, međutim za sada Bavarci ne uspevaju urade nešto više na polovini francuskog kluba.
Pogledajte šta je promašio Depaj
4' Velika šansa za Depaja!
Promašaj Holanđanina.

Odličnu loptu dobio je napadač Liona, Nojer je previše izašao i Depaj je imao zicer.

Ipak, šutirao je malo pored gola.

Šansi Depaja prethodila je loša lopta Alkantare.
1' Počela je utakmica!
Prvi napad imaju fudbaleri minhenskog kluba.