Pobede Barselona, Ajaksa i Intera, remi Napolija i Liverpula...

U poslednjem terminu petog kola Lige šampiona viđena je gomila golova, još više korišćenja VAR tehnologije i par zanimljivih rezultata.

Valensija – Čelsi 2:2 (1:1)
(Soler 39, Vas 82 - Kovačić 41, Pulišić 53)
Zenit – Lion 2:0 (1:0)
(Dzjuba 42, Ozdoev 84)
Barselona – B. Dortmund 3:1 (2:0)
(Suares 29, Mesi 33, Grizman 67 – Sančo 77)
Genk – Salcburg 1:4 (0:2)
(Samata 85 – Daka 43, Minamino 45, Hvang 69, Haland 87)
Lil – Ajaks 0:2 (0:1)
(Zijeh 2, Promis 59)
Liverpul – Napoli 1:1 (0:1)
(Lovren 65 – Mertens 21)
Lajpcig – Benfika 2:2 (0:1)
(Forsberg 90+1p, 90+6 – Pici 20, Vinisijus 59)
S. Prag – Inter 1:3 (1:1)
(Souček 37p – Martines 19, 88, Lukaku 81)
Drugi gol Forsberga:
Prvi gol Forsberga:
96' Ludilo u Lajpcigu!
Bilo je 0:2 za Benfiku u 89. minutu... Imali su lisabonski "orlovi" sve u svojim rukama.

A onda, dva gola Forsberga!

Prvo u 89. minutu iz penala, a onda i u 96. za 2:2!
93' Poništen gol Lukakuu!
Drugi gol je postigao Lukaku, ali još jednom VAR... Ostaje 1:3.
Preleg gol Martinesa za 1:3:
88' Inter overio pobedu
Tandem Lukaku-Martines funkcioniše savršeno. Ponovo je Lukaku proigrao Martinesa, a on izuzetnim volejem zaključio ovu utakmicu, 0:3.
85' Genk smanjio prednost
Samata postiže najverovatnije počasni gol za domaćina.
Mo, sledeći put slobodno padni
Mesiiii....
Lukakuov gol za 1:2:
Brih konsultovao VAR – poništen gol Ajaksu!
Gosti iz Amsterdama su uveliko završili proslavu pogotka, a onda je na scenu stupio Feliks Brih. Zijehu je poništen drugi gol zbog igranja rukom.
Izuzetan pogodak Sanča za 3:1:
81' Lukakuuu, Inter vodi!
Uf... Defanzivac Slavije Fridrih se okliznuo i poklonio loptu Lukakuu. On je izašao sam pred golmanom, lako ga obišao i postigao pogodak za 1:2!
77' Šou Tadića i novo umeće Zijeha!
Dušan Tadić je fenomenalno proigrao Promesa, petom. Njegov šut je izblokiran, ali se lopta odbila do Zijeha koji je postigao drugi gol na meču, za 0:3!
77' Evo gola za Borusiju!
Džejdon Sančo, 3:1.
72' Ulazi Ančelotijev "džoker"
Ljorente menja "Čakija" Lozana.
69' Salcburg rešio pitanje pobednika
Zahuktali Austrijanci rešavaju pitanje pobednika protiv Genka. Strelac gola za 0:3 je Hi-Čan.
Gol Grizmana za 3:0:
Gol Lovrena za 1:1:
67' Nokaut za Dortmund – 3:0!
Lionel Mesi, dame i gospodo... Druga asistencija (ima i gol), ovoga puta za Grizmana, koji rutinski rešava situaciju za 3:0!
65' Lovren za izjednačenje!
Hrvatski defanzivac odlično je odreagovao posle kornera, nadskočio celu odbranu Napolija i "poentirao" za 1:1!
62' Ponovo Firmino
Nova dobra prilika za Liverpul. Centaršut Čembrlejna doleteo je do glave Firmina, ali je on šutirao pored gola.
Gol Ajaksa za 0:2:
Gol Benfike za 0:2:
59' Duplirana prednost Ajaksa!
Fenomenalni Zijeh! Dobar dribling, odličan centaršut i lak posao za Kvinsija Promesa. Ajaks vodi u Lilu sa 2:0!
Dve promene Ten Haga
Krajem I i početkom II poluvremena trener Ajaksa je izvršio dve promene. Izašli su Labjad i Mazraui, a ušli Lang i Alvares.
57' Klop baca karte u napad
Izlazi Džo Gomez, umesto njega je na terenu Okslejd-Čembrlejn.
59' Lajpcig u šoku, duplirana prednost Benfike!
Lajpcig ima veći posed lopte, više šutira ka golu i bolje igra. Ali, gubi 0:2 na domaćem terenu... Strelac drugog pogotka je Vinisijus.
55' Velika prilika za Liverpul
Arnold je uposlio Hendersona, on centrirao, a Meret katastrofalno odreagovao. To nije iskoristio Firmino, čiju loptu blokira Kulibali maltene sa gol-linije.
Mesiju žuti za simuliranje
49' Poništen gol u Nemačkoj
Lajpcig je umalo došao do izjednačenja protiv Benfike. Postigli su gol, ali je on poništen - i zbog faula u napadu, i zbog ofsajda.
Drugi gol Salcburga:
Prvi gol Salcburga, kakva reakcija golmana...
Surovi Austrijanci – 2 gola za 2 minuta!
Salcburg duplira prednost na gostovanju Genku. Za samo dva mintua dva gola i to je 0:2, a sterlac je Minamino.
44' Salcburg konačno vodi
Salcburg je kod kuće dao 6 golova Genku, a na gostima tek u 44. minutu postiže prvi. Strelac je Daka.
41' Ajaks čuva prednost
Gosti iz Amsterdama čuvaju 0:1, ali Lil napada. Imali su jednu priliku posle nedosuđenog penala u svoju korist, ali promene rezultata nema.
Situacija kod penala i izjednačenje Slavije:
Gol Barselone za 2:0:
37' Ludnica u Pragu – poništen gol Interu i penal za Slaviju!
Neverovatne scene u Pragu! Olajnka je umalo doneo izjednačenje Slaviji, a onda je na drugoj strani Martines dodao Lukakuu za 0:2.

Gol je poništen, a Slavija nije trošila vreme i nekoliko desetina sekundi kasnije dosuđen je penal za njih!

Souček je lako matirao Handanovića i to je 1:1!
Gol Suaresa za 1:0:
33' Mesi i Suares slomili Dortmund za 4 minuta!
Skandalozan pas Humelsa presekao je De Jong, dodao loptu Suaresu, a on se odužio Mesiju asistencijom. Argentinac dovodi ekipu na velikih 2:0!
29' Barsa ipak povela!
Iskoristila je Barselona inicijativu i preko starog-dobrog tandema povela protiv Dortmunda! Odlično su kombinovali Leo i Luis, izuzetno prosto i efikasno, a Dortmund nije imao šanse da se odbrani.
26' Grizman zamenio razorenog Dembela...
Gol Benfike za 0:1:
Povela i Benfika!
Benfika iznenađuje Lajpcig i prva dolazi do gola! Sarači i Upamekano su užasno odreagovali, Pici je naleteo na loptu koju niko nije uspeo da "počisti" i "orlovi" su poveli!
Gol Napolija za 0:1:
22' Suaresu poništen gol!
21' Šok na Enfildu – vodi Napoli!
Sjajna timska akcija Napolitanaca rezultovala je golom. Dris Mertens je izašao jedan na jedan sa Alisonom, šutirao iz ne baš najbolje pozicije, ali bio izuzetno precizan. Napoli vodi u Liverpulu sa 0:1!
20' Inter vodi!
Snaga Romelua Lukaku došla je do izražaja! Čak trojicu defanzivaca Slavije je "otresao", poslao sjajnu loptu za Lautara Martinesa, a on je na sjajan način poslao u mrežu domaćina.
19' Klop prinuđen na promenu
Fabinjo se povredio pore par minuta, pa je Klop odmah poslao Vajnalduma na zagrevanje. Zamena ta dva igrača je upravo izvršena.
14' Golman Lila odbranio Tadićev šut, pa se Ajaks "izvukao"
Tadić je posle asistencije umalo zabeležio i gol. Šutirao je jako i precizno, ali je Megnan bio na visini zadatka.

Lilovi igrači su u narednom napadu zatražili penal, ali Feliks Brih ga nije dao.
Sezona Zijeha
12' Jedna prilika u Barseloni
Jedinu priliku do sada u Barseloni imao je Dortmund, preko Šulca, ali je njegov udarac izblokiran.
11' Liverpul pritiska Napoli
Pritiskaju fudbaleri Liverpula, ali ne stvaraju prilike. Salah u jednom napadu lepo "lomi" Kulibalija, ali zatim loše centrira.
Gol "kopljanika" za 0:1:
2' Ajaks vodi, Tadić asistent!
Dušan Tadić je trezveno odreagovao, primio loptu na rubu šesnaesterca i ostavio je Zijehu, koji je u 2. minutu doneo prednost Ajaksu u Lilu!