6. kolo: Slovan – Crvena zvezda 0:0

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su bez golova u Liberecu protiv Slovana na kraju grupne faze Lige Evrope.

SLO   CZV
  0 : 0
Kraj utakmice!
Remi bez golova Slovana i Crvene zvezde.
Meč je produžen još četiri minuta
Ništa od svega, minut do kraja regularnog dela
88' Korner za Zvezdu
Sam finiš, Boaći je izborio udarac iz ugla.
Osam minuta do kraja
Miran period igre...
78' Ponovo Nikolić!
Lucidno je probao "kiflom" sa roglja, ali pored gola...

EPA-EFE/VIT CERNY
74' Borjan brani
Sadilek je pokušao iskosa sa desne strane da ga iznenadi, ali je kapiten crveno-belih bio skoncentrisan.
20 minuta do kraja
Deluje da Zvezde ide po pobedu.

Pritisak je na odbrani Slovana, a Ivanić diriguje.

Fali samo bolja završnica...
68' Nikolić promašuje!
Lepa šansa sa 10ak metara.

Neometan je bio, ali je prebacio gol.
65' Ivanić ponovo u naletu
Solo prodor Zvezdine "četvorrke", ali je na kraju izblokiran i dobio je korner.

Ivanić jako aktivan.
62' Miran period igre
Uglavnom se igra na sredini terena...

Starsport
55' Ivaniiić ponovo
Glavom je loše zahvatio loptu glavom na samo pet metara od gola Slovana.

Na idealan centaršut Bena...
51' Oštri Česi!
Po ko zna koji put večeras.

Sada je Beran bio grub i "požuteo" je zbog starta nad Kangom.
49' Zvezdi poništen gol
Falčineli je zatresao mrežu, ali je prethodno faulirao jednog defanzivca domaćina.

Za udarac laktom je dobio žuti karton.
48' Ivanić propustio dobru priliku!
Rodić je probio po levoj strani, dao izvrsnu loptu Ivaniću, a ovaj iz dobre pozicije šutirao pravo u golmana Slovana.

Počelo je drugo poluvreme
Hofenhajm dominantan
U istoj L grupi nemački tim nastavlja sa ubedljivim igrama.

Na poluvremenu vodi 2:0 protiv Genta golovima Maksimilijaana Bajera i Roberta Skova.
Opis prvog dela
Ne preterano uzbudljiva utakmica, verovatno utiče i to što nema preveliki rezultatski značaj.

Slovan je nekoliko puta pretio iz daljine preko Moskere, pa i Mare iz slobodnog udarca, kada je Borjan odbranio, dok je Zvezda propustila najbolju šansu.

Ben je pogodio stativu u samom finišu poluvremena, kada je dobro "namestio" čuvara, ali je izostala prava realizacija.

Bez golova i velikih uzbuđenja za prvih 45 minuta.
Kraj prvog poluvremena
Bez golova u Liberecu.
42' Stativa!
Pogodio ju je Mohamed El Fardu Ben.

Sjajno je primio loptu posle loše procene čuvara Mikule, imao zicer, ali je lopta pogodila stativu.

Šteta!
40' Kakva odbrana Borjana!
Mare je gađao iz slobodnjaka, a Borjan izbacio loptu u korner.

Zvezdin kapiten ponovo siguran.
39' Loš faul Kange
Na rubu kaznenog prostora Zvezde, potpuno nepotrebno.

Sada Česi imaju dobru priliku.
35' Opet je probao Moskera
"Sela" mu je lopta na nogu na odbitak posle kornera, ali je kao i maločas, prebacio gol.
33' Kakav start Jusufa Helala
Toliko oštar da je mogao da povredi Milunovića, otvorenim đonom na zglob.

Dobio je žuti karton i dobro je prošao jer ga je i finski sudija upozorio.

EPA/Vit Cherny
26' Žuti karton za Degeneka
Oštro je startovao na Jusufu Helalu i sprečio opasnu kontru.

Može da se opiše kao pametan potez.
25' Najbolja šansa na meču!
I to za Slovan.

Moskera je bio u odličnoj poziciji sa leve strane, samo je Borjan bio ispred njega, ali je loše šutirao.

Prebacio je gol.
23' Udarac Rodića
Bilo je to iz koraka sa oko 25 metara, ali preko gola...
19' Još čekamo na pravu šansu
Zvezda je nekoliko puta pretila, ali nije bilo pravog udarca ka golu.

Sa druge strane, domaćin dugim loptama pokušava da ugrozi crveno-bele, ali u tom segmentu dominira Milunović.
14' Uh, Česi su se izvukli
Najbolji napad u dosadašnjem toku.

Kanga je idealno izbacio Petrovića na 20 metara od gola Slovana, mladi vezista je video Bena i dobro ga uposlio, ali je Sadilek u poslednjem trenutku intervenisao.

Da nije, Ben bi imao idealan zicer.
10' Oštri Slovan, Zvezde probala iz prekida
Nekoliko grubih startova domaćih igrača, sudija ih je upozorio.

Pretili su crveno-beli iz prekida, ali se ništa nije desilo...
6' Opipavanje pulsa
Bez prevelikog rizika sa obe strane.
3' Zvezda pretila
Posle jednog auta bilo je opasno pred golom Čeha, ali su se odbranili...
Počela je utakmica!
Dejan Stanković o meču
Govorio je trener crveno-belih koliko je ovo bitan meč.

"Iz mnogo uglova je bitna ova utakmica, da se nastavi rast Zvezde u globalnom smislu kao tim i klub. Tu spadaju i brojevi koji bi nam doneli mesto nosioca sledeće godine. U utakmicu ulazimo kao da nam bodovi trebaju da prođemo grupu. To će biti po formaciji i pristupu", rekao je bivši as Intera i Lacija.

Da li je moguće da dođe do opuštanja? Stanković je izneo primer iz svoje igračke karijere.

"To zavisi od igrača, poštovanja u klubu i dresa koji nose. Imao sam prilike da igram te utakmice, rezultatski nepotrebne i to mi se desilo u Kijevu dok sam igrao za Lacio pred 90.000 ljudi. Njima za prolaz, mi u 'šarenom' sastavu, a kod njih Ševčenko i Rebrov, pobedili smo 1:0 i to mi je ostalo u sećanju. Bitna je glava, klub i dres koji nosiš. Nema razlike da li je prijateljska ili zvanična. Ne pita se kolika je važnost kada staviš Zvezdin dres".

Pričao je i o Mančester junajtedu, mogućem rivalu u nokaut fazi Lige Evrope.
Još pola sata do početka utakmice
Ovako je bilo u Beogradu
Biće to četvrti sudar Zvezde i Slovana
Trenutno Liberec vodi 2:1, iako su crveno-beli slavili ove jeseni u Beogradu sa ubedljivih 5:1.

Pre 14 godina Česi su takođe u Ligi Evrope dva puta bili bolji – 2:1 i 2:0.
Ovo je tim Slovana
Knobloh - Koščelnik, Jugas, Kačaraba, Mikula - Pešek, Mara, Sadilek, Moskera - Beran - Jusuf Helal.
Poznat sastav Zvezde – vratio se Rodić!
Ovo je Stankovićevih 11 za Slovan, sa povratnikom Milanom Rodićem na levoj strani odbrane.

Borjan – Gajić, Milunović, Degenek, Rodić – Sanogo, Petrović – El Fardu Ben, Kanga, Ivanić - Falčineli.