Partizan – Mega Bemaks 98:86

Košarkaši Partizana pobedili su Mega Bemaks 98:86 u Pioniru, u jednom od derbija 17. kola ABA lige.

19:18, 31:22, 21:27
  PAR   MEG

98

: 86
Kraj utakmice
Partizan poenima Renfroa, te Sija i Pejdža sa penala odoleva poslednjem naletu Mege i u neočekivano "ludoj" završnici stiže do 11. pobede u sezoni – 98:86
8'
Greška Sija i promašaj Lendejla, kažnjva to Atić, ali Australijanac uzvraća moćnim zakucavanjem za odbranu Partizanove prednosti – 91:80
6'
Atić je polovičan sa penala, Janković polaže za +15, Fundić odgovara zakucavanjem, a Atić opet promašuje penale – 87:75

StarSport

StarSport
5'
Partizan ostaje bez glavnog oružja na meču, Aleksej Nikolić (20p, 3/6 trojke, 9/9 slobodna, 5sk), je dobio petu ličnu
4'
Čarapić okončava seriju Partizana od 9:0, ali Nikolić odgovara 12. trojkom za crno-bele za novu najveću razliku – 85:71
3'
Nikolić probija kroz reket i polaže uz dodatno bacanje za najveću prednost na meču – 82:69
2'
Partizan fantastično otvara odlučujući period, jaka odbrana neutrališe napade Mege, dok s druge strane Pejdž ubacuje trojku i ukupno pet poena, a poentira i Janković za novu dvocifrenu razliku – 79:69
Kraj III četvrtine
Loša završnica perioda Partizana, faul Lendejla u napadu, čeka nas napeta poslednja četvrtina – 71:67
10'
Fundić promašuje oba penala za potencijalni preokret, što kažnjava Marinković košem uz dodatno slobodno bacanje – 71:67
9'
Polaganje Janjića, a posle nove ukradene lopte Miškovića, 11. trojku za Megu pogađa Ratkovica za potpuni egal – 68:67

StarSport
8'
NBA ritam Partizana i Mege, moćno zakucavanje Sija, a novu seriju koševa nastavljaju Mišković, Renfro i Atić, nakon čega Mišković i Pejdž pogađaju po trojku – 68:61
7'
Nikolić reagje košem posle tajm-auta, potom Mišković zakucava nakon greške Renfroa, ali se Amerikanac iskupljuje. Seriju koševa zaokružuje Atić četvrtom trojkom – 63:58
6'
Serija grešaka sa obe strane, Partizan trojkama visokih igrača Lendejla i Sija odbija nalet Mege – 61:52

StarSport
3'
Mišković blista pred NBA skautima u Pioniru, pogađa novu trojku, ali mu "slavu" na trenutak krade Atić sa sedam uzastopnih poena kojima vraća Megu u egal – 55:52
1'
Zoran Nikolić otvara drugo poluvreme uspešnim skok-šutom, ali Si odgovara sa druge strane petim košem iz isto toliko pokušaja za "dva" – 52:42
Kraj II četvrtine
Mišković je postigao 20 poena za Megu, ali je Partizan ubacio 50 pa ima dvocifrenu prednost posle dva kvartala – 50:40

StarSport
9'
Polaganje Sija, pa trojka Nikolića koji potom pogađa još dva slobodna bacanja pa Partizan opet "beži" Megi – 47:38
7'
Dobra saradnj Partizanovih centara, Lendejl polaže za +7, ali Atić odgovara trojkom s druge strane – 37:33
6'
Mišković nastavlja da maltretira Partizan, treća trojka za 16. poen, ali s druge strane Si zakucava što nervira Milojevća pa traži tajm-aut – 35:30

StarSport
4'
Lepi koševi iz reketa Lendejla (zakucavanje) i Ašćerića, Mega u međuvremenu pravi loše faulove za nove penale Partizana – 30:25
3'
Nikolić pogađa oba slobodna bacanja, ali Mišković ubacuje novu trojku za Megu – 24:23
2'
Trojka Alekseja Nikolića na startu drugog kvartala, ali odmah problemi za Partizan, pa posle koša Zorana Nikolića za Megu, a promašaja Alekseja u sledećem napadu, Trinkijeri traži tajm-aut – 22:20

StarSport
Kraj I četvrtine
Partizan je imao tri poseda za +10, nije iskoristio nijednu šansu, Mega nošena Miškovićem pravi seriju 8:0 i stiže na poen zaostatka – 19:18
10'
Mišković blokira Jankovićev pokušaj da zakuca, a onda s druge strane ubacuje trojku – 19:15
9'
Mega ne uspeva da pogodi trojku, Partizan ne kažnjava promašaje gostiju, pa Mišković sa penala prekida seriju crno-belih – 19:12

StarSport
8'
Serija promašaja gostiju iz Srema, Si povećava prednost Partizana – 19:10
7'
Dva promašaja Fundića, Janković levom rukom ispravlja ono što je loše uradio desnom – 17:10
5'
Treća uzastopna trojka Renfroa – 14:8
4'
Novu trojku za Megu pogađa Atić, gosti prate ritam Partizana – 11:8
3'
Cerovina pogađa trojku od table uz zvuk sirene za prvi koš Mege na utakmici – 8:3
2'
Zonska odbrana Mege, nova trojka Renfroa u završnici napada, a nakon promašaja Cerovine, Lendejl lako polaže pa Milojević već u drugom minutu traži tajm-aut – 8:0
1'
Renfro trojkom otvara meč u Pioniru – 3:0

Crno-beli su dobili poslednja četiri meča u regionalnom takmičenju, dok je Mega u prethodnom kolu okončala niz od tri poraza.
Partizan je četvrti na tabeli sa skorom 10-6, dok je Mega poziciju niže sa učinkom 9-7. U prethodnom susretu Partizan je slavio u Sremskoj Mitrovici 81:74.