Kup Srbije, 1/8 finala: Crvena zvezda – Radnički Niš penali 3:2 (0:0)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su niški Radnički posle penala 3:2 (0:0) i plasirali se u četvrtfinale Kupa Srbije.

Štulić izazvao "haos"
Posle penala je napravio provokaciju i skoro ceo tim Zvezde je reagovao.

Ponele su emocije Partizanovo dete. Izvinio se za potez.
PENALI
0:0 Borjan odbranio Vujadinovićevu "panenku"

Nije bilo golova posle 90 minuta.

Zvezda je imala čak 22 šuta, od čega 19 u gol, Radnički samo jedan.

Međutim, golman Radničkog Filip Dujmović je odveo meč na penal rulet.
90+6 Crveni karton za Radnički
Dva žuta kartona je za kratko vreme dobio Lazar Jovanović.

Ostao je još samo korner.
90+3' Zvezda ne uspeva ni iz 17. udarca u okvir gola!
Opet je odbranio Dujmović... Sada je šutirao Sanogo sa ivice kaznenog prostora.
90+1' Dujmović opet spasao Radnički!
Zvezda je imala kontru, da dobro se pročitali. Tačnije rekontru, ostalo je nekoliko igrača Radničkog u napadu, što je Zvezda umalo kaznila.

Ivanić je uposlio Falka, ispred sebe nije imao nikog sem Dujmovića, ali je golman opet odbranio.
Meč je produžen za pet minuta
87' Pritisak Crvene zvezde
Potpuno se otvorila Zvezda, pa Radnički čeka kontru.

Umalo je Vujadinović poslao loptu u svoju mrežu, potom je bila nova gužva u petercu Radničkog, ali se završila bez udarca.
Još pet minuta

srdjan stevanovic/starsport
80' Promašio i Falko
Sa svoje pozicije, namestio se sa desne strane i gađao suprotan ugao, ali pored gola.
Sve manje vremena za Zvezdu
Još nekih 12 minuta do kraja regularnog dela. Ako ne bude golova odmah će se izvoditi penali.
74' Stativa i Dujmović sačuvali Radnički!
Šta se sve izdešavalo u ovom napadu?

Dujmović je vrhunskom odbranom "skinuo" slobodnjak Kataija, uz pomoć stative, Pavkov je šutirao na odbitak, a Jamkam izbacio loptu bukvalno iz gola.

Nastala je gužva, ali se i sada Radnički odbranio.
70' Italijani ušli
Pičini i Falko su novi aduti Zvezde.

Meč su završili Gajić i Srnić.
62' Prva šansa za Radnički!
Lazar Jovanović je protutnjao po desnoj strani, Srnić nije uspeo da ga stigne, stigao je pred Borjana, ali ga je Zvezdin kapiten osujetio ju asistenciji.

Bilo je jako opasno.
60' Katai već mogao do gola
Skočio je posle kornera i glavom savladao Dujmovića, ali je Aksentijević izbacio loptu sa gol linije.
56' Stanković reaguje Kataijem i Pavkovom
Prinuđen je da ubaci Kataija i Pavkova, kako bi poboljšao realizaciju.

Izašli su Ben i Ohi.
54' Opsada gola Radničkog
Skoro svi igrači su u kaznenom prostoru NIšlija.

Pravi karambol je usledio i Radnički se još jednom odbranio.

49' Opet Dujmović!
Čak 11 odbrana!

Šutirao je iz voleja Kanga, na odbitak Dujmovića je naleteo Ivanić, ali je njegov udarac izblokiran.
47' Sudar dvojice igrača Radničkog
Nehotice je Jamkam udario laktom u glavu Bjeličića, prilikom jednog skoka sa Ohijem.

Bjeličić ne može da nastavi. Menja ga Bogdanović.
Promena u Radničkom
Na terenu je Lazar Jovanović umesto Branislava Tomića.
Počelo je drugo poluvreme
Penal koji Zvezda nije iskoristila
Kraj prvog dela meča
Na odmor se ide bez golova, ali daleko od toga da nismo imali šta da vidimo.

Golman Filip Dujmović je imao 10 odbrana za prvih 45 minuta, među kojima je i penal Gelora Kange.

Zvezda se ispromašivala...
Igraće se još dva minuta
45' I Pankov propustio vođstvo Zvezde
Posle prekida ostao je sam pred golom Radničkog, ali je glavom prebacio loptu preko prečke.

Revija promašaja Crvene zvezde.

42' Ogromna gužva u petercu Radničkog
Dujmović je prvi put kiksnuo, izleteo je i ispustio loptu, ali Zvezda nije to iskoristila.

Pokušali su Ivanić dva puta i Ohi, ali je jedan defanzivac Radničkog izbacio loptu skoro sa gol linije.
39' Dujmović ponovo zaustavio Ohija
Nije najbolje uhvatio volej Ohi, sa svega pet metara...

Dujmović je opet siguran.

32' Dujmović brani penal Kangi!
Pročitao je Gabonca i odbranio i udarac iz najstrože kazne.

Nestvarna 32 minuta za Dujmovića.
31' Penal za Zvezdu!
Ivanić je izbacio Bena pred gol Radničkog, a Mlađović ga povukao.

Sudija Srećković nije imao dilemu.
23' Dujmović fantastičan
Šta sve brani golman Nišlija.

Srnić je bio u naletu, izašao ispred Dujmovića, istina iskosa, ali je golman Radničkog opet izašao kao pobednik. Možda i najzrelija prilika.

Dujmović već ima sedam odbrana!
Treneri

20' Ponovo Dujmović!
Skočio je Dragović, a golman Filip Dujmović je bio dobro postavljen i ukrotio udarac glavom Zvezdinog štopera.

Čuvar mreže Radničkog je najistaknutiji pojedinac.
19' Srnić opet mogao do gola
Odlično je šutirao iz okreta, ali je golman Dujmović fantastično odbranio.

Prethodno je Ben pogodio "živi zid" sa 18 metara iz slobodnog udarca.
14' Radnički se stabilizovao
Izvukao se iz teške pozicije u samom uvodu, sada stoji dublje i nema pritisak.

Zvezda pokušava da nametne kontrolu.
6' Treća prilika za Zvezdu
Gajić je odlično prošao po desnoj strani i idealno uposlio Srnića na 16 metara od gola.

Ali, poput Ivanića, a iz još bolje pozicije, Srnić je šutirao pravo u golmana Radničkog.
4' Udarac Ivanića
Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali nije bio dovoljno jak udarac.

Dujmović je lako odbranio.
3' Prva velika šansa
Loše je reagovao kamerunski štoper Jamkam, a Ohi se iznenada našao skoro pred zicerom.

Šutirao je pravo u golmana Dujmovića i propustio prvu veliku šansu.
Počela je utakmica
Igrači su na terenu
Slaba poseta
Slab odziv publike za meč Zvezde i Radničkog.
Postava Radničkog
Nekoliko promena je napravio i trener Radničkog Radoslav Batak.

Dujmović, Aksentijević, Jamkam, Vujadinović, Mlađović – Ćirković, Bjeličić, Tomić, Arsić, Mitrović – Pavlov.
Zvezda skoro u najjačem sastavu
Poštedu su dobili Pičini, Katai, Eraković i Pavkov, dok su šansu dobili Gajić, Pankov, Srnić i Ben.

Borjan – Gajić, Pankov, Dragović, Rodić – Srnić, Sanogo, Kanga – Ivanić, Ben, Ohi.