8. kolo: Crvena zvezda – Partizan 90:74

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan u prvom ovosezonskom "večitom" derbiju rezultatom 90:74.

(20:18, 29:30, 21:17, 20:9)
  CZV   PAR
  90 : 74
KRAJ
Crvena zvezda je pobedila Partizan u prvom ovosezonskom "večitom" derbiju
40' Poslednji minut
Filip Petrušev uspeva da pogodi uz faul, 90:72. Partizan u problemu u svakom posedu, mnogo se greši i sada Egzum ponovo gubi loptu
39' Dobrić za 3, Zvezda ide po pobedu
Ponovo dobar protok lopte, iznudili su da Partizan iz preuzimanja krene u tzv "next" odbranu, gde lopta dolazi do Ognjena Dobrića u levom korneru. On je tamo bio potpuno sam i pogodio za maksimalnih 85:72.

Tajm-aut zove Željko Obradović. Posle čega Partizan gubi loptu i Nedović lako poentira, pa Egzum pravi faul u napadu, njegov 4.

Marković je promašio šut, pa onda sledi nesporazum Papapetrua i Nanelija i nova izgubljena lopta za Partizan

Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs
37' Vildosa za 3
Sjajan potez Argentinca! Luka Vildosa pogađa trojku posle dva promašaja, 80:71 je rezultat. Zvezda ide po pobedu
36' Isključen Panter
Kevin Panter dobija petu ličnu grešku i za njega je ovaj meč završen.
Čelendž
Uložio je čelendž Željko Obradović. Zek Ledej je, čini se, iz auta došao po taj defanzivni skok, pa su sudije rekle da je to lopta za Zvezdu. Smatra Partizanov trener da to nije tako bilo i zatražio čelendž.

Sudije su pogledale snimak i potvrdile svoju prvobitno donesenu odluku
33' Ponovo +10
Džon Holand šutira odmah po prijemu iz skraćenog kornera, 75:65, opet dvocifrena prednost Zvezde. Da li se sada lomi utakmica?
Nesportska
Zek Ledej faulira Luku Mitrovića u kontri. To je nesportska lična greška, zbog saplitanja sa leđa.

Prvo slobodno bacanje je Mitrović promašio, drugo pogodio, 71:65
31' Počela četvrta četvrtina
Vildosa promašuje težak šut, pa Petrušev na drugoj strani faulira Papapetrua
30' Poslednji minut
Faul pravi Lesor i Hasan Martin pogađa jedno od dva slobodna bacanja. Bio je to treći faul Lesora, na koji se nadovezao Brodzijanski četvrtom ličnom greškom, nakon dozvoljenog ofanzivnog skoka Petruševu koji je takođe bio polovičan, 67:63

Papapetru izvlači faul i dva slobodna bacanja, promašuje oba, pa Lesor hvata ofanzivni skok, pada na zemlju bez faula kažu sudije, pa dosuđuju mrtvu loptu.

Kontra posle podbacivanja i laki poeni za Zvezdu, potom faul Lazića nad Panterom koji pogađa oba slobodna bacanja, 69:65

29' Zvezda opet na +4
Ponovo se u levom ćošku pravi višak, sada je to prepoznao Nedović i nakon utrčavanja Filipa Petruševa stižu poeni, 65:61, opet dva poseda razlike

28' Vraća se Partizan
Janis Papapetru igra svoj najbolji meč ove sezone. Obezbedio je ofanzivni skok posle promašaja Brodzijanskog, da bi potom pogodio za dva sa levog lakta, 63:61

Istopila se Zvezdina prednost
26' Bentil za 3
Odlično je Luka Mitrović podelio pas iz kratkog otvaranja, pa Bentil ostaje sam za 63:55

Janis Papapetru vraća to na drugoj strani, 63:57
25' Zvezda održava dvocifrenu prednost
Vrlo lepo je domaći tim iskoristio svoje prednosti i stekao vođstvo od 10 poena, što uspešno i održava u ovom delu utakmice.

Sada stižu veoma važni poeni Dantea Egzuma, kome se Nedović sklanja i pušta šut, a on pogađa za 60:53

Egzum potom izvlači faul i dva slobodna bacanja, pogađa oba za 60:55

23' Partizan u problemu
Ponovo se Bentil odlično snašao, pa Vildosa pogađa preko Lesora za 58:48. Dvocifrena prednost crveno-belih, prva večeras zabeležena, a Partizan ne može ništa da pogodi i već tri puta gubi loptu...
22' Holand za 3, tajm-aut Obradović
Džon Holand koristi još jednu miskomunikaciju u odbrani crno-belih i pogađa trojku za 54:48. Ovo je maksimalna prednost Zvezde, do sada nisu imali +6, što je nateralo Želimira Obradovića da pozove još jedan tajm-aut, prvi u ovoj deonici
21' Počela je treća četvrtina
Konfuzan posed crno-belih završen je izgubljenom loptom.

Branko Lazić iz desnog kornera pogađa šut za dva poena, nagazio je liniju i to je 51:48

20' Poslednji minut
Partizan se odbranio i odmah Naneli probava preko Bentila za 3 i promašuje, a onda Nedović lepo čita šta radi Papapetru i "napada" close out za 47:48

U poslednjem posedu je Partizan bio jako loš i ostaje bez šuta, pa Zvezda koristi to i iz svoje šanse preko Bena Bentila dolazi do preokreta, 49:48
19' Poslednja dva minuta
Kakav potez Bentila da sa desnog bloka izbaci pas na levih 45 za Nemanju Nedovića, a on ostaje potpuno sam i pogađa trojku 45:48! Eksplodirala je publika u Pioniru
18' Sjajna košarka
Odlična akcija Partizana i Kevin Panter sa kapice pogađa nakon udvajanja na levom bloku, vraća to odmah Luka Vildosa trojkom sa 45 stepeni, 42:45

Kevin Panter potom izvlači faul na šutu za tri poena, pa dobija tri slobodna bacanja, 42:48
17' Nedović, pa Madar
Nemanja Nedović pogađa za 2 uz faul Dantea Egzuma, a potom Jam Madar pogađa trojku i vraća to 37:41

Potom se Partizan lepo snalazi u tranziciji gde Egzum ostavlja loptu Papapetruu koji na obruču postiže koš bez ikakvih problema, 37:43

Tajm-aut zove Duško Ivanović, njegov poslednji u prvom poluvremenu. Željku Obradoviću je ostao još jedan

15' Ulazi Smailagić
Najavljeno je da će pauzirati šest nedelja, ali je na svoju odgovornost došao da igra na ovom derbiju. Odmah po ulasku pravi faul, a to je Partizanov poslednji mali faul.

Ofanzivnim skokom Zvezda muči Partizan, posle promašaja Nedovića je tu bio Mitrović i stižu novi poeni, 34:36

Tajm-aut Partizan
14' Odličan tempo
Košarka je tečna i interesantna, igra se odlično na obe strane parketa. Sada je nakon "strašne" sekvence od pet trojki stiglo malo poena iz reketa, 30:33

I Papapetru pogađa trojku! 30:36
12' Pet trojki zaredom!
Napao je Partizan Zvezdu u piku, pa je Jam Madar kreirao prostor i pogodio za pet poena prednosti, 20:25

Odmah potom Nedović ostaje sam i šutira sa levih 45 pa vraća trojku 23:25

I onda nova trojka, ovoga puta Kevin Panter, 23:28

Četvrta trojka u nizu! Stefan Marković pogađa 26:28

Madar opet za 3! Kakva sekvenca, 26:31
Nesportska
Posle Branka Lazića je nesportski faul dobio i Filip Petrušev. On je faulirao Anđušića u kontri i kao poslednji igrač odbrane zasluženo zaradio nesportsku. Danilo Anđušić pogađa oba bacanja i crno-beli opet vode, 20:22
11' Počela je druga četvrtina
Odmah Nedović pravi faul, učinio je to prilikom uručenja Brodzijanskog za Anđušića. Brodzijanski popravlja promašaj Anđušića, 20:20, novo izjednačenje
10' Ivanovićev koš je priznat
Prvobitno je dosuđen faul u napadu, ali je nakon pogledanog snimka sudija Javor promenio odluku i dosudio poene Nikoli Ivanoviću uz faul Zeka Ledeja.

Zvezda ponovo vodi, 19:18. Pogođeno je dodatno bacanje, 20:18 za Zvezdu.

Zek Ledej potom gubi loptu, posed je za Zvezdu
Vratile se sudije
"Čašćene" zvižducima su se sudije vratile na parket i čekamo nastavak derbija

Upozorenje:
Ništa ne sme da se ubacuje na parket, inače će u suprotnom dvorana potpuno biti ispražnjena
Zvanični spiker ponovo apeluje
"Dame i gospodo molimo vas u ime Crvene zveze da ne ubacujete predmete na teren do kraja utakmice. Molimo u ime kluba"

Prazni se deo tribine
Utakmica će se nastaviti tek kada se sporni deo publike odstrani iz hale

Haos
Sudije otišle u svlačionice. Meč je prekinut
10' Poslednji minut
Zvezda je smanjila na 17:18, a potom se Ledej odlično postavio i naterao Ivanovića da napravi faul u napadu i tako sprečio lake poene Crvene zvezde
9' Dobri minuti Zvezde
Uspeli su da postignu 3 brza poena preko Petruševa i Dobrića i smanjuju na 15:16

Potom Zek Ledej iz skraćenog kornera poentira, 15:18
Lete predmeti
Negoduje Zvezdina publika, "zasuli" su teren predmetima

Pre toga je Danilo Anđušić faulirao Dobrića, a igra je zaustavljena kako bi Branko Lazić smirio navijače.

"Ljudi molim vas nemojte ništa da ubacujete na teren, molim vas"

Trenutno Partizan vodi protiv Zvezde, 16;12

7' Nesportska
Branko Lazić je udario Dantea Egzuma nakon faula koji je napravio Hasan Martin i sudije su to okarakterisale nesportskim faulom.

Biće to dva slobodna bacanja za Partizanovog igrača, pa onda lopta sa strane
6' Spektakularan potez!
Dante Egzum iz driblinga napada koš i preko Hasana Martina zakucava sa dve ruke! Pogađa i dodatno bacanje zbog faula, 10:14
5' Partizan vodi protiv Zvezde
Posle tajm-auta je Dobrić odlično reagovao i pogodio iz floutera, da bi na drugoj strani usledila trojka Nanelija iz pika, a onda vraća novim lakim poenima Vildosa, 8:11

Upozorenje
Publika je ponovo upozorena da ništa ne ubacuje na teren
3' Brodzijanski pogađa
Lepo se kretao i utrčao u reket što je Ledej prepoznao na vreme i poslao mu paz, pa slovački košarkaš lako poentira za 4:4

Loša reakcija Zvezde, pa Dante Egzum posle ukradene lopte trči kontru i lagano zakucava sa dve ruke, 4:6, tajm-aut Crvena zvezda
1' Počela je utakmica
Prvi posed će biti za Zvezdu, nakon ponovljenog podbacivanja. Prvobitno je Partizan obezbedio prvi napad.

Malo statistike:
Partizan prosečno daje 85,57 poena dok je Crvena zvezda na 83,3 u proseku.

Crno-beli imaju 32,86 skokova, a Zvezda 31,17 prosečno.

Zvezda je bolja u asistencijama sa 20,17 naspram Partizanovih 19,86

Bolja je i u ukradenim loptama sa 9,33 po meču, odnosno 7,86 na drugoj strani

Što se tiče blokada, Zvezda je na 2,83, a Partizan na 3,71

Partizan je u dosadašnjem delu ABA Lige bio bolji u procentu šuta, ali i u broju indeksnih poena
Dobre vesti za Partizan
Tu je i Alen Smailagić. Kako javlja Petar Tadić iz "Pionira", Alen Smailagić se zagreva sa igračima Partizana i čini se da će igrati u ovom derbiju

Marko Djokovic/Starsportphoto
Željko Obradović
Prvi derbi u nizu koji æemo igrati ove godine. Promena trenera je pokazala da su se vratili na pravi kolosek, da igraju veoma dobro i nikada ni jedna utakmica protiv Crvene zvezde nije bila laka. Specijalna utakmica, to svi znamo. Trudimo se i pripremamo da odigramo najbolje što možemo. Ko god da bude u našoj ekipi, moramo da damo sve od sebe, u poslednje dve utakmice jebilo jasno da na momente igramo veoma dobro, na momente slabo i bez koncentracije. Jasno je da moramo da igramo u kontinuitetu dobro ako želimo dobru utakmicu

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
Duško Ivanović
Partizan je ove godine napravio izuzetno dobar tim. Napadaèki tim sa najveæim potencijalom, i u napadu u ovom trenutku i najbolji tim u Evropi. Samim tim moraæemo da odigramo izuzetno dobro u odbrani kako bi došli do pobede u ovom meèu

Ognjen Dobrić
Igramo meè sa Partizanom, prvi ove sezone. Te utakmice su uvek drugaèije, u kojima trenutna forma nije presudna. Oèekuje nas vrlo iskusna izvanredna napadaèka ekipa prevoðena još iskusnijim struènim štabom, i tokom leta pojaèana sa namerom da napravi rezultat u Evroligi. Vredno se pripremamo nakon teških utakmica protiv Albe i Makabija, i verujem da æemo odigrati dobru utakmicu u ponedeljak pred našim navijaèima

Danilo Anđušić
Veliki motiv za sve nas. Verujem da veæina igraèa zna o èemu se tu radi. Svi znamo kakva nas atmosfera èeka i kakva nas utakmica oèekuje. Neæe biti ni malo lako, igramo na gostujuæem terenu, pred njihovim navijaèima ali ne treba da se optereæujemo stvarima sa strane i generalno njima. Fokus treba da bude na našoj igri i onome što mi radimo jer verujem da sa našim sistemom i igrom kakvu znamo da prikažemo možemo doæi do bitne pobede. Taj trijumf bi nam puno znaèio da ostanemo bez poraza i na èelu ABA lige, što nam je cilj