Zajedno ćemo pratiti meč 23. kola između Partizana i Igokee. Početak meča je zakazan za 19 časova.

Kraj – pobeda Partizana
9‘ Smailagić otklionio pitanje pobednika – 79:68
Trojka visokog košarkaša za plus 11 na nešto manje od minut i po do kraja.
8‘ Voler 3/3
Precizan sva tri puta sa linije za slobodna bacanja. Neshvatljivi faulovi košarkaša Partizana na šutu za tri protivnika.
6‘ Ne dozvoljava Ledej – 74:63
Treća trojka za krilnog centra Partizana. Ponovo dvocifrena prednost.
6‘ Jednocifreni zaostatak Igokee
Precizan sa linije bacanja Antabija Voler – 71:63.
Jedini koji je pogodio za tri sem Volera
6‘ Preti Igokea – 71:61
Voler pogađa svoju četvrtu trojku i dovodi svoju ekipu na zaostatak od 10 poena. Razlika nije bila tolika još od druge deonice. Željko Obradović traži tajm-aut.
3‘ Mur uneo svežinu – 69:54
Plejmejker crno-belih ubacuje četiri poena u poslednjoj deonici, a naročito je bio lep flouter za drugi koš.
1‘ Počela je poslednja deonica
Kraj treće četvrtine – 65:51
10‘ Zagorac!
Pogađa krilo Partizana uz zvuk sirene za 65:51.
10‘ Treća trojka za Volera – 62:51
Samo u ovoj četvrtini i ukupno četvrta njegove ekipe. Pre toga gotovo 33 minuta nisu imali niti jednu.
9‘ Manje od dva minuta do kraja treće deonice – 60:48
Imao je Partizan i maksimalnih plus 21 tokom ove četvrtine, a sada je "samo" plus 12.
7‘ Povreda Koprivice – 56:42
Imao je centar Partizana nekoliko okršaja sa protivničkim u poslednjih nekoliko napada. Najpre je Amerikanac zakucao preko njega, a već u narednom napadu nezgodno pao.

Požalio se na povredu i izašao iz igre. Videćemo koliko je ozbiljna povreda.

3‘ Prva trojka za Igokeu – 49:33
Nakon gotovo puna 33 minuta pogađa Antabija Voler. Gostima je bilo potrebno osam pokušaja. Odmah tajm-aut poziva Željko Obradović.
3‘ Ponovo Tanasković prekida seriju Partizana – 49:30
Njegov 14 poen za prekid serij 10:0 Partizana.
2‘ 10:0 za Partizan
Kuca Panter za seriju od 10 poena crno-belih bez odogovora. Protivnik traži tajm-aut.
2‘ Silovit start Partizana – 47:28
Najpre je Koprivica vezao četiri poena,a potom Panter pogađa za ti uz faul i realizuje dodatno slobodno bacanje.

Protivnik bez odgovora i u dosadašnjem toku meča nema pogođen šut za tri.
1‘ Počela je treća deonica – 41:28
Odmah na startu sjajno kucanje Balše Koprivice.
Poluvreme – 39:28

10‘ Panter za kraj – 39:28
Pogađa trojku iz teške pozicije i to uz zvuk sirene. Njegov 10 poen, drugi dvocifreni kod Partizana. Maksimalna prednost za crno-bele.
8‘ Tanasković prekida Igokein post – 26:32
Više od šest minuta su bili gosti bez koša, a ko drugi da tu neslavnu seriju da prekine sem Nikole Tanaskovića.

Krilni centar Igokee je najefikasniji igrač na meču sa 14 poena.
6‘ Partizan slama protivnika – 31:24
Zek Ledej je vezao četiri poena i prelepim kucanjem sa dve ruke postaje prvi dvocifreni u ekipi Željka Obradovića.

Protinik pet minuta bez koša.
4‘ Partizan katastrofalan sa linije za slobodna bacanja – 25:24
Sada je Uroš Trifunović, inače pouzdan sa penala, promašio oba. Partizan ukupno na 4/10.
4‘ Partizan ponovo vodi – 25:24
U sjajnoj je šuterskoj formi Zek Ledej. Nova njegova trojka za plus jedan Partizana.
2‘ Sjajno kucanje Lesora – 20:24
Na snagu centar Partizana. Nije ni osetio ruke defanzivaca.

2‘ Lesorova glupost i trojka Ledeja – 18:22
Pogiravao se francuski centar prilikom ubacivanja lopte i omogućio lake poene za protivnika, ali je njegovu grešku ispravio Zek Ledej trojkom u narednom napadu.
1‘ Nastavljamo
Počela je druga deonica.
Kraj prve četvrtine – 15:20
10‘ Partizan smanjuje sa linije za slobodna bacanja – 15:20
Izveli su šest na kraju prve četvrtine. Lesor je promašio oba, Trifunović je bio polovičan, dok je Madar bio precizan oba puta.
9‘ Partizanove muke u reketu – 12:20
Dešon Stivens stiže do svog četvrtog poena i donosi Igosima maksimalnih osam poena prednosti.
8‘ Tanasković nastavlja – 12:18
Najveća prednost do sada za goste. Tanasković je izjednačio svoj rekord sezone po broju postignutih poena na meču u regionalnoj ligi.

Trenutno ih ima 12 bez promaša iz igre uz tri skoka i po jednom asistencijom i ukradenom.
7‘ Prvi poeni za Vukčevića u ABA ligi
Polovičan je bio sa linije za slobodna bacanja mladi košarkaš – 12:14.
7‘ Igokea uzvraća – 11:14
Najpre je sjajno izvukao i pogodio Džejms Robinson, ali nije ubacio dodatno slobodno bacanje. Potom je Tanasković ponovo poentirao i postao prvi dvocifreni na ovom meču.
6‘ Ide trojka – 11:10
Partizan ponovo vodi. Serija 5:0 nakon tajm-auta. Najpre je poentirao Lesor, a potom iz ugla za tri pogađa Kevin Panter nakon poprečnog pasa Tristana Vukčevića.
4‘ Sjajno igra Tanasković – 6:10
Novi poeni nakon lakog polaganja momka iz Smederevske Palanke. Osam poena na 3/3 iz igre i 2/2 sa linije za slobodna bacanja.

Tajm-aut traži trener crno-belih Željko Obradović.
4‘ Vodi Igokea – 6:8
Najpre je Jošilo ostao usamljen ispod koša, a potom je Tanasković doneo prvo vođstvo svojoj ekipi. Već šest poena za njega.
3‘ Tanasković protiv Partizana – 6:4
Krilni centar tima iz Laktaša ubacio je sve poene svoje ekipe. Na drugoj strani su pogađali redom Panter, Koprivica i Avramović.
1‘ Krećemo
Meč je počeo.
Meč uskoro počinje
23. kolo: Partizan – Igokea 83:70
Košarkaši Partizana savladali su Igokeu rezultatom 83:70 u 23. kolu ABA lige.

Trenutno stanje na tabeli
Standings provided by SofaScore LiveScore
Trener Igokee Dragan Bajić:
"Moramo dobro obratiti pažnju na to, i da neke stvari gdu su jako moæni svedemo na minimum, ako želimo da ostvarimo nešto pozitivno. Imaju dosta širine i dosta su opasni, imaju dosta kvalitetnih igraèa na svim pozicijama. Da možemo da odbranimo sve, sigurno da ne možemo. Fokusiraæemo se na glavne okosnice njihovih napada i njihovih sistema, a mi æemo pokušati da odgovorimo u najboljoj meri. Raduje me odlazak u Beograd i susret sa prijateljima. Dvorana Aleksandar Nikoliæ je sigurno lepa za igranje, za moje igraèe i atmosfera koja je predivna za košarku, znajuæi kako smo prolazili protekle dve godine, svi klubovi bez publike. To se vratilo i sigurno jedan lep ugoðaj za svakog igraèa i svakog sportistu."
Trener Partizana Željko Obradović:
"Ono što bih voleo je da doèekamo ekipu Igokee na naèin kako su oni doèekali nas. Da im uzvratimo gostoprimstvo pošto to u svakom smislu zaslužuju. Što se same utakmice tièe, seæamo se da je bila izuzetno teška, kada je Igokea bila na pragu pobede i da su pobedili, to bi bilo zasluženo. To iskustvo koje imamo da igramo protiv izvanredne ekipe koja je spremna da menja odbrane, koja je spremna da igra na razlièite naèine u napadu i da koristi razne opcije. Prema tome, mislim da smo probali da se pripremimo i da shvatimo da igramo protiv izuzetno dobrog protivnika. Još jednom nadam se da æe svi koji vole košarku da doðu i da odlgedaju jednu dobru košarkašku utakmicu."