Katastrofa Partizana na oproštaju od Evrokupa

Košarkaši Partizana ubedljivo su poraženi u Kubanju od Lokomotive 99:64 (22:18, 32:10, 29:18, 16:18), u poslednjem kolu grupe C Evrokupa.

Izvor: PT

Sreda, 27.12.2017.

17:55

Starsportphoto

Izabranici Nenada Čanka za ovu sezonu su se oprostili od učešća u drugom po rangu evropskom košarkaškom takmičenju.

U utakmici bez rezultatskog značaja, presudna je bila druga deonica koju su domaći igrači dobili sa čak 32:10.

Posle prvih 10 minuta igre beogradski klub se odlično držao protiv favorizovane ekipe Saše Obradovića (22:18), ali je onda usledio pravi potop u nastavku.

Igrači Lokomotive pogađali su iz svih pozicija, dok napad Partizana uopšte nije funkcionisao, što se vidi i u deset postignutih poena u drugoj deonici.

U nastavku meča ništa se nije promenilo. Lokomotiva je nastavila da "gazi", a crno-beli su samo na momente igrali dobru košarku.

Primljena 83 poena za tri deonice dosta govore o tome kakvo je stanje na terenu bilo.

Poslednja deonica nije nam donela ništa novo, štaviše crno-beli nisu uspeli da postignu poen prvih pet minuta. U jednom trenutku je prednost bila i viša od dvostruke 93:46...

Na kraju, Lokomotiva je slavila sa ubedljivih 99:64.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Antipov sa 21 poenom, dok je kod Partizana Marinković ubacio 15, odnosno Gos i Veličković 11. Partizan je učešće u Evrokupu završio sa skorom 1/9, a Lokomotiva 10/0.

IV četvrtina:

KRAJ Ekipa Partizana ubedljivim porazom završila je učešće u Evrokupu. Lokomotiva je slavila sa 99:64.

38' Vanja Marinković postigao je dve trojke zaredom za 59:97. Partizan, pred teškim porazom na oproštaju od Evrokupa.

37' Poene upisuje Tanasković za 51:94. Trojku u narednom napadu pogodio je Antipov, 97:51.

36' Posle pet minuta igre Vanja Marinković postiže prve poene za crno-bele, 49:93.

34' Ni posle četiri minuta crno-beli nisu uspeli da se upišu na semafor u ovoj deonici. Biće ovo težak poraz za crno-bele, Lokomotiva vodi 90:46.

33' Ni posle posle tri minuta igre ekipa Partizana nije postigla koš i kao da jedva čekaju da se ovaj loš meč završi.

32' Očekivano u poslednjoj deonici ne igra se sa mnogo ritma, pošto je prednost Lokomotive ubedljiva i odavno je poznat pobednik u ovom meču. Crno-beli su i dalje bez poena u 4/4.

31' Poslednja deonica krenula je poenima Lokomotive sa linije penala, 85:46. U narednom napadu Partizan nije uspeo da postigne poen.

III četvrtina:

StarSport
30' Patrik Miler pogodio je trojku u završnici treće četvrtine za 46:80. Posle 30 minuta igre, Lokomotiva ima prednost od 83:46. Partizan je primio čak 83 poena za tri deonice...

28' Ekipi Partizana preti prava katastrofa u Kubanju. Posle poena Elegara, prednost Lokosa je čak +39, dupla prednost domaćih igrača, 78:39.

26' Poene sa linije za slobodna bacanja za Partizan postigao je Šalić, 39:68. Lokomotivi sve ulazi u koš, Kolins pogađa trojku za 71:39.

25' Partizan odigra dva dobra napada, pa onda nekoliko loših zaredom. Crno-beli ponovo gube sa velikih +30, 38:68. Ukoliko ovako nastave, Lokosi će lagano doći do 100 poena.

23' Novica Veličković postiže nove poene za Partizan. Prednost Lokomotive je velika, 33:61. Nove poene za crno-bele postiže upravo Novica, 35:61.

21' Ekipa Lokomotive krenula je drugu četvrtinu sa brzih 5:0, 59:28. Marinković pogađa trojku za 31:59.

II četvrtina:

StarSport
POLUVREME Očekivano ekipa Lokomotive ima ubedljivu prednost na poluvremenu. Partizan će morati da odigra malo angažovanije u nastavku, kako bi izbegao poraz sa velikom razlikom, 54:28.

19' Ekipa Partizana gubi ubedljivo u Kubanju. Posle 19 minuta igre rezultat je 50:28. Izabranici Saše Obradovića pogađaju iz svih pozicija.

17' Potom je i Najdžel Vilijams-Gos pogodio uz faul, 26:41. Poene za Lokomotivu postiže Brajan Kvoli, 43:26.

16' Nije mnogo Partizan mnogo popravio igru posle kratkog predaha. Primili su novu trojku, a seriju prekida Miler, 23:39.

15' Olako se Lokomotiva odlepila na +15. Ivlev je pogodio za tri poena, a potom i Kolins za dva. Čanak je morao da zatraži tajm-aut, pošto je na semaforu 36:21.

13' Loše su crno-beli krenuli 2/4. Novica je izgubio loptu, a potom je Lejsi ubacio trojku za 31:18. Prve poene u ovom delu meča za Partizan postiže Gos, 31:21.

12' Partizan nije uspeo da postigne koš u narednom napadu, ali zato jeste Lokomotiva, posle dva skoka u napadu. Lejsi je bio precizan za 26:18. Crno-beli ponovo nisu uspeli da zagrade koš, pa je Kolins poentirao za 28:18.

11' U prva dva napada na obe strane nismo videli pogotke. Prve poene u drugoj deonici postiže Kris Beb sa linije za slobodna bacanja, 24:18.

I četvrtina

StarSport
10' Novica Veličković pogurao je Partizna u završnici četvrtine. Posle deset minuta igre Lokomotiva ima prednost od 22:18.

7' Seriju Lokomotive prekinuo je Strahinja Gavrilović, 9:16. Takođe, Veličković je uspeo da poentira uz faul za 12:17. Novica je opet išao na liniju penala, ali je ovoga puta bio poloviča, 13:17.

6' Ni posle tajm-auta crno-beli nisu uspeli da smanje rezultat. Štaviše, usledila je kontra domaćih, posle koj je Kulagin poslat na liniju penala. Ovoga puta pogodio je oba bacanja, 16:7.

5' Partizan je solidno startovao meč. Dima Kulagin pogodio je za dva uz faul, za 9:7. U naredna dva napada Partizan nije uspeo da postigne poen, dok je Brokof ubacio pet poena zaredom za 14:7. Čanak je bio primoran da pozove tajm-aut.

3' Igra se dosta tvrdo na početku meča. Partizan teško pronalazi put do koša, dok ni Lokomotiva ne blista. Kvoli postiže peti poena, za 5:2 za "Lokose". U narednom napadu Marinković pogađa trojku za 5:5.

2' Partizan posle minuta i po igre i dalje nije postigao koš. Ipak, prve poene za crno-bele postiže mladi Tanasković, 3:2.

1' Utakmica je krenula posedom domaćih igrača. Lopta se spustila na centra Brajana Kvolija koji je postigao prve poene na meču, 2:0. Partizan je u svom prvom posedu izgubio loptu, pošto je Đoko Šalić napravio faul u napadu.