7. kolo: Čukarički – Crvena zvezda 1:3 (0:1)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Čukarički 3:1 u sedmom kolu Superlige Srbije.

Savić 84 - Milunović 3, Ivanić 50, Kanga 54p
  ČUK   CZV
  1 : 3
95' KRAJ! Pobeda Zvezde
90' Još pet minuta na Banovom brdu
88' Stativa Sipiridonovića
Lopta je zakačila Ostojića, malo promenila pravac i pogodila stativu.
84' GOL! Savić smanjio
Dobar šut Savića, u dalji ugao, Borjan se ispružio ali nije uspeo da dođe do lopte i Čuka je smanjila.
80' Stativa Pantića
Odlična udarac Pantića koji je završio na stativi.
79' Debituje Falčineli
Novi napadač Crvene zvezde na terenu.
78' Odlična šansa za Čukarički
Tošić je centrirao, lopta je prošla kroz kazneni gde nije bilo igrača Čukaričkog.
Brz oporavak!

Pedja Milosavljevic/Starsport
72' "Ubijen" tempo utakmice
Povreda Docića uticala je na sve, pa i na tempo utakmice. Zvezda vodi, kontroliše igru i ide ka još jednoj pobedi.
Na nosilima je iznet Docić

63' Klupa Čukaričkog ljuta, bez crvenog za Sanoga
Docića je zamenio Lukić.

60' Teška povreda Docića
Sanogo je prvo udario loptu, a onda je i kramponima Docića po kolenu. Opasan start, ukazuje se pomoć igraču Čukaričkog.

Sanogo je dobio žuti karton.
56' Dobra šansa za Birmančevića
Krilni napadač šutirao je glavom pored gola.
54' GOL! Kanga iz penala
Prvi pogodak Gelora Kanga otkako se vratio u klub iz Ljutice Bogdana.

Rutinski je savladao Petrovića.
53' Penal za Zvezdu!
Vukanović je oboren i arbitar je pokazao na belu tačku.
50' GOL! Zvezda duplira vođstvo!
Ivanić je snažno šutirao, lopta se odbila od Ćirkovića, promenila pravac i prevarila golmana, 0:2!
48' Dobra reakcija Degeneka
Štoper Zvezde reagovao je ispred Ezea. Pantić je potom izveo korner, a Borjan je otklonio opasnost.
47' Slab šut Nikolića
Daleko pored gola.
46' Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad imaju fudbaleri Crvene zvezde.

Kraj prvog poluvremena
Na početku smo gledali odličan fudbal, međutim u nastavku je dostao opao tempo, te nismo videli veliki broj prilika u finišu poluvremena.
45' Minut nadoknade u prvom poluvremenu
43' Šansa za Zvezdu
Ivanić je lepo pronašao Vukanovića, a ovaj je poslao nešto između šuta i centaršuta. Gavrić nije bio na drugoj stativi i lopta je prošla pored stative.
40' Oštar centaršut Docića
Loptu je izbacio Gavrić ie otklonio opasnost.
39' Žuti i za Rodića
Neoprezan start Rodića.
37' Žuti za Kajevića
Oštar start Kajevića nad Gavrićem.
33' Solidan napad Zvezde
Prvo je pokušao Vukanović, ali je loše zahvatio loptu. Potom je Gajić centrirao, ali tamo gde je on poslao loptu nije bilo fudbalera Zvezde.
30' Čukarički pritiskao u poslednjih nekoliko minuta
Igralo se uglavnom na polovini šampiona Srbije, a domaći fudbaleri iz toga nisu uspeli da stvore šansu.
Falčineli među rezervnim fudbalerima

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto
24' Gavrić tražio penal, Lukić odmahnuo glavom
Fudbaler Zvezde pao je u kaznenom, a arbitar je prosudio da nije bilo elemenata za kazneni udarac.
19' Šanse na obe strane
Birmančević je propustio priliku da namesti stopostotnu šansu za saigrače. Potom je usledila kontra Zvezde. Ivanić je dodao loptu do Kange, koji snažno šutirao pored gola.
17' Loš udarac Gavrića
Krilni napadač uputio je nešto između šuta i centaršuta.
Slavlje posle gola

13' Velika šansa za Savića!
Birmančević je lepo uposlio Savića, ovaj je imao fenomenalnu šansu, ali nije imao sreće i lopta je završila pored stative.
9' Dobar šut Ivanića
Ivanić je pokušao da savlada čuvara mreže Čuke koji odličnom intervencijom izbacio loptu u korner.
8' Blokiran Birmančević
Bio je dobar napad Čukaričkog, lopta je došla do Birmančevića koji je pokušao da savlada Borjana, međutim odbrana Zvezde je dobro reagovala i blokirala mu je šut.

6' Vukanović zamenio Boaćija
Napadač Crvene zvezde nije mogao da nastavi utakmicu.
4' Boaći se povredio
Zadnja loža. Napadač Zvezde povredio se kod akcije u kojoj je dat gol.
3' GOL! Zvezda vodi na "Brdu"
Boaći je šutirao glavom, lopta se odbila od defanzivca Čuke do Milunovića. Ovaj je šutirao levom nogom i pogodio za 1:0.
1' Počela je utakmica
Prvi napad ima ekipa Čukaričkog.

Šansa za Čuku u prvom minutu. Nezgodan centaršut, Borjan je uspeo da reaguje, a onda Eze nije mogao bolje posle odbitka.