Partizan – Spartak 4:0 (3:0)

Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali Spartak 4:0 (3:0), u meču 13. kola Linglong Superlige Srbije.

Natho 17, Sadik 39, Suma 41, Ivanović 77p
  PAR   SPA
  4 : 0
Kraj!
Ubedljiva pobeda Partizana posle tri uzastopna poraza.

84' Ivanović propustio zicer
Nastavljaju crno-beli da propuštaju stopostotne šanse. Ovaj put, posle sjajnog dodavanja Stevanovića, Ivanović je u stilu Sadika promašio ceo gol u situaciji jedan na jedan sa golmanom Spartaka.
80' Urošević sprečio gol Spartaka
Najbolja šansa za Spartak, Baić se sjajno ubacio po levoj strani u kazneni prostor Partizana, pobegao je čuvarima, prevario i Stojkovića, ali Urošević ispred gol-linije sprečava pogodak gostiju.
76' Penal za Partizan!
Dokić je oborio Lazara Pavlovića u svom kaznenom prostoru, jedanaesterac za domaćina.
77' GOOOOOL!
Partizan vodi 4:0!

Rezervista Đorđe Ivanović je rutinski iskoristio penal i povećao vođstvo crno-belih.

72' Crno-beli "troše" vreme
Spartak nema rešenja za zgusnut vezni red Partizana, koji opet ne srlja u napad, vreba iz kontranapada.
65' Izlazi Sadik
Druga izmena u Partizanu, Sadika menja Đorđe Ivanović.
64' Konačno "uzbuđenje"
Posle više od 15 minuta bez uzbuđenja konačno nešto konkretno da se dogodi. Brza akcija Partizana, lopta je malo pobegla Asanu pa je Japanac izborio samo korner. Miletić dobro skače posle centaršuta, ali šutira preko gola.
60' Malo fudbala u nastavku
Nema mnogo konkretnih akcija u drugom delu meča. Osim prekida, ritam su usporili i igrači Partizana očigledno zadovoljni vođstvom, a svesni napornog rasporeda u narednih desetak dana.
Pogledajte golove Partizana iz I poluvremena:
55' Nastavljen je meč
46' Odmah šansa za Partizan
Prvi napad i prilika za Partizan. Asano je imao dosta prostora u kaznenom prostoru, ali se spetljao.
52' Prekid u Humskoj
Sudija Grujić je prekinuo igru zbog tradicionalnog skandiranja navijača Partizana protiv čelnika FSS Slaviše Kokeze.
Počelo je II poluvreme
Natho ostao u svlačionici
Trener Partizana Savo Milošević izvršio je prvu izmenu već na poluvremenu. U svlačionici je ostao najbolji igrač iz prvih 45 minuta Natho, a zamenio ga je Aleksandar Šćekić.

Nije u pitanju povreda Izraelca, već ga Milošević čuva za naredne mečeve.
Poluvreme!
Partizan lako do 3:0. Moglo je biti u ubedljivije.
41' GOOOOOL!
Partizan vodi 3:0!

Blickrig crno-belih u završnici I poluvremena. Nova tečna akcija, još jedan fenomenalan potez Natha koji izbacuje Sadika ispred Dokića, on gura loptu u stranu do Sejdube Sume koji se upisuje u strelce.
38' GOOOOOL!
Partizan vodi 2:0!

Umar Sadik konačno postiže gol u Humskoj. Još jedna genijalna asistencija Natha, a Nigerijac iz trećeg pokušaja koristi zicer i prebacuje loptu preko Dokića u mrežu.
37' Suma u ofsajdu
Idealno proigravanje Natha za Sumu ispred kaznenog prostora Spartaka, ostao je igrač iz Gvineje sam ispred golmana gostiju, ali u nedozvoljenoj poziciji.

35' Partizan propušta zicere
Nova sjajna šansa za Partizan i novi promašaj. Sadik je otvorio Uroševiću gol šansu, ali je bek crno-belih sporo reagovao, na kraju traljavo šutirao pravo u golmana Spartaka.
28' Otvorena igra gostiju
Spartak znatno konkretniji u završnici napada od vođstva Partizana, ali dobro reaguje odbrana crno-belih.
23' Opet zapretio Spartak
Odličan šut Denkovića sa više od 20 metara, lopta je prošla vrlo blizu prečke, ali preko gola.

17' GOOOOOL!
Partizan vodi 1:0!

Konačno crno-beli ubacuju gol u mrežu Spartaka. Bibras Natho je doneo vođstvo Partizanu u 17. minutu utakmice u Humskoj, nakon novih promašenih zicera.

Prvo je Dokić odbranio šut Asana iskosa sa desne strane, da bi u nastavku akcije opet Sadik komično reagovao i bukvalno "odbranio" gol Spartaka. Ipak, lopta se odbila do Izraelca koji je pokazao mlađim saigračima kako se završavaju akcije, pa je Nigerijac na kraju zabeležio bizarnu asistenciju.
13' Sadik opet promašio "nepromašivo"!
Još jedna stopostotna šansa za Sadika, ovaj put mu je Suma servirao jedan na jedan sa golmanom Spartaka. Sada Sadik dobro reaguje i obilazi Dokića, ali je pogodio stativu praznog gola.
12' Sadik se obrukao
Savršen pas u prazan prostor za Sadika. Ispred sebe je imao samo golmana Spartaka. Međutim, previše je oklevao, što je omogućilo defanzivcu Spartaka da ga sustigne i sjajnim uklizavanjem s leđa izblokira šut.
11' Simuliranje
Pada Milošević u kaznenom prostoru Partizana posle duela sa Stojkovićem. Grujić mu pokazuje žuti karton zbog simuliranja.
9' Opet prilika za Spartak
Opasan centaršut Miloševića sa leve strane, ali Ostojić reaguje ispred Denkovića koji je bio sam u petercu.
2' Prvi prete gosti
Prva gužva u kaznenom prostoru, Partizanovom. Denković je centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, ali dobro reaguju štoperi Partizana.
Počeo je meč u Humskoj 1
U poslednjem duelu dve ekipe Spartak je slavio u Humskoj 3:1, sredinom prošlog marta.
Postave
Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Natho – Asano, Suma, F. Stevanović – Sadik; Trener: Savo Milošević.

Spartak: Dokić – Ivančević, Otašević, Tekijaški, Milošević – Marčić, Vidaković – Srećković, Tufegdžić, Denković – Obradović; Trener: Vladimir Gaćinović.