Partizan – Napredak 2:1 (0:1)

Fudbaleri Partizana u petom kolu plej ofa Superlige Srbije savladali su Napredak iz Kruševca sa 2:1 nakon velike drame odlučujućim golom u 3. minutu nadoknade.

Pantić 63, Šćekić 90+3  – Ilić 20'
  PAR   NAP
  2 : 1
90+3' Korner izvodi Zakarić
Nije to bio loš centaršut, lopta se potom odbila do Valijentea koji je ubacio u peterac gde je Šćekić glavom šutirao, prvo se činilo da je Petrović loptu sklonio sa gol linije, ali je sudija Bojan Nikolić procenio da je lopta prešla gol liniju i da je to pogodak za crno-bele i da su došli do preokreta
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
93' Rikardo je probao da uposli Zakarića
Odlična reakcija Stevanovića, korner za Partizan
92' Miletić šutira, lak plen za Petrovića
91' Napredak se grčevito brani
Korner za Partizan
89' Novi slobodan udarac za Partizan u opasnoj zoni
Pantić izvodi slobodan udarac sa linije kaznenog prostora, ali šutira prejako i nije nimalo zabrinuo golmana Petrovića
86' Sve je manje vremena za Partizan
Zakarić iz slobodnog udarca traži Rikarda, ništa od cele akcije. Utakmica je produžena za tri minuta
81' Novi opasan napad
Danilo Pantić je bio sa loptom napravio sjajan lažnjak, ali je centaršut levom nogom bio loš i bez ikakvih problema po odbranu Napretka
80' Lepo osmišljena akcija Partizana
Miletić je dobio loptu i pokušao da uposli Zakarića, koji je posle nekih 20ak sekundi uputio odličan centaršut ka Rikardu, ali ništa od svega toga
75' Korner za Partizan nakon prodora Rikarda
Dobar centaršut i novi korner, 10. po redu. Iz kog crno - beli nisu uradili ništa.
69' Zakarić centrira iz prekida
Dobar centaršut, pokušao je Rikardo glavom, ali je lopta išla preko gola
66' Solo akcija Pantića
Ostaje 1:1
63' Dugo je trajao ovaj napad Partizana, koji je krunisan golom
Zdjelar je nakon velike požrtvovanosti uspeo da dođe do lopte i da je ubaci u kazneni prostor Napretka, čiji su igrači uspeli da se odbrane, da bi lopta potom došla do Uroševića, koji je prosledio Saši Iliću, a kapiten Partizana je uposlio Danila Pantića koji je iz neposredne blizine doneo Partizanu izjednačenje
63' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
54' Slobodan udarac za Partizan u opasnoj zoni
Tošić ga je izveo, ali je posle nešto manjih problema Petrović uspešno odbranio
50' Uroševićev prodor po levom boku
Uputio je oštar centaršut po zemlji, ali nije se razumeo sa saigračima pa je na kraju to bio samo gol aut za Napredak

48' Partizan nastavlja sa pritiskom
Dobili su korner, koji je Tošić izveo, ali iz kog nisu previše profitirali.
46' Počelo je drugo poluvreme!
Kraj prvog poluvremena!
48' Đorđe Ivanović ponovo propušta veliku šansu
Njegov udarac je sa otprilike šest metara udaljenosti otišao pored leve stative
45' Neverovatan promašaj fudbalera Partizana
Rikardo je ostao potpuno sam u petercu, dobio je loptu od Miletića ali je šutirao pravo u Petrovića, lopta se potom odbila do Šćekića koji je prebacio čitav gol
43' Novi pritisak Partizana
Uspešno se brani Napredak. Pantić potom u solo akciji, ali ponovo nema izjednačenja
40' Dobra šansa za Partizan
Rikardo je krenuo po levoj strani i pokušao da uposli saigrače u šesnaestercu, ali je odbrana Napretka pravovremeno odreagovala.
38' Alivodić je izveo prekid s desnog boka
Skočio je i glavom šutirao Rušević, pa se lopta odbila do Ivanovića koji je pogodio stativu
38' Napredak pogađa stativu!
33' Velika prilika za Partizan
Nisu crno beli došli do izjednačenja iako je nakon jedne solo akcije Pantića lopta došla do Miletića koji je uposlio potpuno samog Nemanju Nikolića, a ovaj nije uspeo iz neposredne blizine da savlada Nikolu Petrovića.
31' Solidan pokušaj Rikarda
Probao je Rikardo sa nekih dvadesetak metara da ugrozi Nikolu Petrovića, ali je on bez većih problema ukrotio tu loptu
Velika bakljada navijača Partizana
29' Udarac Zdjelara iz daljine
Lopta je prošla pored leve stative, pa promene rezultata nema – Partizan 0, Napredak 1
28' Kolosalna šansa za Partizan
Zdjelar je poslao sjajnu dijagonalu za Uroševića, koji je grudima primio tu loptu i tako izbacio defanzivca Napretka iz igre, ali mu je potom lopta loše odskočila i njegov udarac je bio prilično neprecizan.
24' Partizan ima veći posed lopte, ali nema gol
Lopta je bila 70% u posedu beogradskog Partizana, koji je stvorio nekoliko prilika, ali od njih nije previše dobio pa je rezultat ostao nepromenjen

20' Napredak vodi 1:0
Napredak je sačekao svoju šansu u Beogradu, Ilić je natrčao na odbitak nakon promašaja jednog od svojih saigrača i bez većih problema ubacio loptu u mrežu, pa Napredak vodi protiv Partizana sa 1:0
GOOOOOOOOOOOOOOOOOL
16' Dobar prodor Ivanovića
Ušao je Đorđe Ivanović u kazneni prostor Napretka, međutim lopta mu je pobegla i posle kontakta sa golmanom je pao, ali nije tu bilo elemenata za najstrožu kaznu, pa se Ivanović nije ni bunio.
12' Dobar prodor Rikarda
Prošao je po desnom boku najbolji strelac Partizana, ali je od svega dobio samo korner
Utakmica je na kratko bila prekinuta
Zbog povika sa tribina koji su bili upućeni upravi Partizana i predsedniku Srbije, Aleksandru Vučiću
Povici "Uprava napolje" od samog starta utakmice
Navijači Partizana pokazali su nezadovoljstvo radom trenutnog upravnog odbora
3' Partizan pritiska od početka
Napredak se dobro brani, ali ima problema da iznese loptu
1' Počela je utakmica!
Prvi napad ima ekipa Napretka
Očekuje se i ujedinjeno skandiranje navijača Partizana (svih frakcija i ostatka publike) protiv rukovodstva kluba.
U sastavu Partizana neće biti samo suspendovanog Svetozara Markovića, dok su svi ostali na raspolaganju Savu Miloševiću, a šansu od starta dobio je Đorđe Ivanović.