Kup: Kolubara – Partizan 1:2 (0:1)

Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije pobedom nad Kolubarom 2:1 (1:0), u Lazarevcu.

Matijević 76 – Nikolić 19, Đerlek 49
  KOL   PAR
  1 : 2

KRAJ!
Partizan je pobedio 2:1 i plasirao se u osminu finala Kupa Srbije.
Tri minuta nadoknade
88' Zapretio i Partizan
Solidna kombinacija Kosovića i Nikolića, ali interveniše na vreme Tanasijević.
86' Kolubara blizu izjednačenja
Kockaju se crno-beli, previše su se opustili i Kolubara opet preti u finišu. Jovanović je dobro šutirao sa desetak metara posle kornera, ali Kljajić hvata loptu.
Mirković se povlači
Trener Partizana izvodi napadača Ivanovića, ulazi Šćekić, pa će crno-beli u finišu meča igrati sa trojicom zadnjih veznih, kao u finišu derbija protiv Crvene zvezde pre nekoliko dana.
Gol Kolubare
Iznenada neizvesna završnica
Delovalo je da će Partizan rutinski privesti meč kraju, trošili su vreme crno-beli, ali iznenada domaćin se vraća u igru.
76' GOOOOOL!
Kolubara je smanjila na 1:2! Rezervista Matijević udarcem sa ivice kaznenog prostora trese mrežu Partizana.
74' Ilić završio nastup
Mirković je povukao sa terena i legendu Sašu Ilića, ušao je crnogorski reprezentativac Marko Janković.
70' Domaćin se trudi
Nekoliko minuta tokom kojih je Kolubara često prilazila kaznenom prostoru Partizana, ali dalje od toga nije mogla.
66' Žestok sudar
Nezgodan kontakt Kljajića i neopreznog napadača Kolubare Stevanovića. Golman Partizana je prošao bez povrede,
64' Menja i Bata
Prva izmena u Partizanu, umesto veterana Vulićevića na poziciju desnog beka ulazi mladi Cucin.
60' Promenjen i drugi napadač
Još jedna izmena u timu Kolubare, umesto Stojanovića ulazi Stevanović.
"Grobari" su napunili tribine u Lazarevcu
58' Tanasijević spasava domaćina
Golman Kolubare nogama uspeva da zaustavi opasan šut crno-belih.
55' Kolubara osvežava napad
Promena u ekipi Kolubare, umesto Čadikovskog, ulazi Jovan Jovanović.
52' Đerlek raspoložen
Opet se Đerlek našao u šansi u kaznenom prostoru Kolubare, ali odličan klizeći start jednog domaćeg defanzivca.
Poruka "grobara" čelnicima u Humskoj
Sa tribina stadiona u Lazarevcu navijači Parizana trenutno skandiraju: "Uprava, napolje!"
49' GOOOOOL!
Partizan je duplirao vođstvo u Lazarevcu. Armin Đerlek je preciznim udarcem sa oko 11 metara iskoristio sjajno dodavanje Uroševića sa leve strane.
48' Dobra prilika za Partizan
Odličan prodor Uroševića po levoj strani, ubacio je loptu pred gola, ali dok je prolazila kroz peterac nije uspeo da je zahvati nijedan igrač Partizana.
Počelo je drugo poluvreme
Nema izmena u ekipama.
POLUVREME
Posle prvih 45 minuta igre crno-beli vode u Lazarevcu sa 1:0.
Partizan privodi kraj prvom poluvreme
41' Prekida u prvom poluvremenu nije bilo pa tako ne bi trebalo očekivati neku nadoknadu. Crno-beli su očekivano mnogo bolji protivnik.
Visi drugi gol u vazduhu
37' Pritiskaju fudbaleri Partizana u završnici meča. Dobro napadaju crno-beli i pitanje kada će ući u novu stopostotnu šansu.
Gol Nikolića
Dobra pozicija, slab šut Uroševića
33' Levi bek Partizana imao je dobru poziciju za šut iz slobodnog udarca. Lopta je bila na nekih 20 metara, međutim lopta je otišla preko prečke.
Još 15-tak minuta do kraja poluvremena
29' Propao solidan napad Kolubare. Prekombinovali su se domaći igrači. Imali su priliku za šut, ali su je upropastili.
Domaći tražili penal, sudija odmahnuo glavom
26' Pao je Dabić u kaznenom prostoru, međutim sudija je odmahnuo glavom i igra je nastavljena.
Dobar šut Kosova, Tanasijević brani
25' Solidan šut Kosovića sa nekih 20 metara. Tanasijević je bio nesiguran, ali je uspeo da primiri loptu i tako odbrani šut.
Presing Kolubare
23' Posle primljenog pogotka domaći fudbaleri su krenuli da igraju malo agresivnije. Pritiskaju poslednju liniju Partizana, ali im tako ostavljaju dosta prostora u napadu.
Gooool, vodi Partizan!
19' Nemanja Nikolić pogađa mrežu i dovodi Partizan u vođstvo! Uspeo je napadač crno-belih da iskoristi lošu intervenciju odbrane, da potkopa loptu i prevari golmana Kolubare.
Stadion je zaista u dobrom stanju
Prva pretnja Partizana
14' Prva pretnja crno-belih. Vulićević je dobro centrirao, a Urošević je pokušao glavom da pošalje loptu u gol. Ipak, šutirao je malo preko gola.
Bolja igra Kolubare
13' Partizan je u uvodnim minutima dosta držao loptu u posedu. Slično je i sada, samo Kolubara se oslobodila pritiska i sve bolje parira.
Miletić otklanja opasnost
8' Nije ovo bio loš pokušaj igrača Kolubare, pošto su pokušali kroz sredinu da dođu do prilike za gol. Da Miletić nije intervenisao Stojanović je mogao da se nađe u dobroj šansi.
Dobra saradnja, blokiran šut Đerleka
5' Urošević centrirao je iz slobodnog udarca, loptu je pametno poslao ka Đerleku, čiji je solidan šu blokiran.
Partizan diktira tempo
4' Inicijativa crno-belih. Očekivano Partizan će imati posed, dok će domaći fudbaleri pokašati iz kontre da ugroze gol Kljajića.
Počela je utakmica
1' Prvi napad na utakmici imaju fudbaleri Partizana koji igraju u belim dresovima.
Koji igrači su na klupama?
Kolubara: Petković, Tadić, Trifunović, Mladenović, Stevanović, Matijević, Jovanović.

Partizan: Stojković, Šćekić, Pantić, Cucin, Zdjelar, Janković, N.G. Miletić.
Ostojić prvi put na terenu
Bojan Ostojić ove sezone nije imao priliku da startuje meč, a trener Zoran Mirković ukazao mu je poverenje u meču sa Kolubarom.
Deset izmena u odnosu na derbi
Sastavi:
Kolubara: Tanasijević – Jeličić, Baranin, Cvetković, Cmiljanović – Dabić, Kaličanin, Zolnajić, Kočić – Čadikovski, Stojanović.

Partizan: Kljajić – Vulićević, N. R. Miletić, Ostojić, Urošević – Kosović, Smiljanić – Đerlek, Ilić, Ivanović – Nikolić
Dobrodošli
Dobrodošli na "live blog" utakmice između Kolubare i Partizana u šesnaestini finala Kupa Srbije.