1/8 finala: Real Madrid – Mančester siti 1:2 (0:0)

Fudbaleri Mančester sitija šokirali su Real i u Madridu zabeležili pobedu od 2:1 u osmini finala Lige šampiona.

Isko 60' – Žezus 78, De Brujne 83
  RMD   MCI
  1 : 2
Kraj, pobeda Sitija!
Siti je pobedio Real u prvom delu dvomeča i obezbedio sebi ogromnu prednost pred revanš u Mančesteru.
89' Tri minuta nadoknade
92' Ogromna šansa za Real
Mahrez je zaspao, Floran Mendi se ubacio i bio u sjajnoj šansi. Ipak, levi bek je loše odreagovao i kolenom šutirao pored gola.
Orsato bez milosti
87' Dobar pokušaj Mahreza
Mahrez je izveo slobodan udarac, šutirao ispod živog zida, ali se Kurtoa nije dao prevariti.
86' Crveni za Ramosa!
Ramos je srušio Žezusa sa leđa na ivici kaznenog prostora. Orsato nije hteo da dosudi penal, iako je Žezus pao unutar kaznenog, ali je kapitenu Reala dao direktan crveni karton!
Situacija kod drugog gola "građana":
85' Jović na terenu!
Zidan pravi dvostruku izmenu. Jović i Lukas Vaskes su na terenu, a izašli su Modrić i strelac gola Isko.
Gol! De Brujne "hladan kao špricer" sa bele tačke!
Belgijanac na Belgijanca. De Brujne je stavio loptu na belu tačku, gledao se oči u oči sa Kurtoom, ali nije bilo dileme. Gol je postignut, Siti je preokrenuo – 1:2.
82' Penal za Siti!
Sterling je odmah po ulasku na teren napravio razliku. Probio je po levom boku, pobegao Karvahalu, a Španac je zakasnelim startom srušio Engleza. Orsato se ni na momenat nije dvoumio i svirao je penal.
Gol Žezusa:
78' Izjednačenje!
Fenomenalni Kevin de Brujne je navukao nekoliko protivničkih igrača na sebe, a onda se fenomenalno okrenuo i centrirao Žezusu. Brazilac se bolje pozicionirao od Ramosa, blago ga odgurnuo (ne dovoljno za faul) i loptu glavom smestio u mrežu za – 1:1.
75' Po promena na obe strane
Umesto Vinisijusa na terenu je Bejl, a na drugoj strani izašao je Bernardo, a umesto njega na terenu je Sterling.
71' Ređaju se napadi domaćina
Siti je mogao da primi i drugi gol, ali je Realu falila završnica. Ramos se našao u dobroj prilici u 71. minutu, ali ga je Fernandinjo izblokirao - za prvi korner za Real na utakmici.
Iskov poslednji gol u LŠ – pre godinu i po dana
66' Real sve opasniji
Posle primljenog gola Siti se povukao, a Real je to iskoristio. Madriđani kruže kaznenim prostorom rivala, ali ne dolaze do ozbiljnije šanse.
Iskov pogodak:
60' Goooooool – Real vodi!
Siti je dominirao u drugom poluvremenu, ali Real vodi. Pogrešili su Otamendi i Rodri, lopta je došla do Vinisijusa, a on se izuzetno snašao i loptu dodao Isku.

Španac je bio potpuno sam, a Ederson nije mogao ništa u situaciji jedan na jedan – 1:0!
57' Kurtoa briljira
Mahrez je ponovo prevario Mendija, namestio se na desnu nogu i šutirao. Kurtao je opet bio dobro pozicioniran.

Samo minut kasnije Alžirac je ponovo uspeo da dođe do pozicije, ali je Belgijanac opet bio izuzetno dobro postavljen, pa je ponovo spasao svoju ekipu.
55' Vinisijus prelako pao
Vinisijus je pobegao Vokeru, ali je njemu pobegla lopta, pa je prelako pao da bi Orsato uopšte pomislio da dosudi jedanaesterac.
50' Prva prilika u II poluvremenu
De Brujne je munjevito povukao kontur posle greške Kazemira i dodao loptu Mahrezu. Alžirac je sebi izgradio poziciju, ali je šutirao pored desne stative Kurtoinog gola.
Počelo je drugo poluvreme
Ko ti čuva leđa?
Zanimljivo
Statistika:
Poluvreme: Zasluženih 0:0
Siti je imao dve šanse, a Real jednu u prvih 45 minuta. Ipak, prema svemu viđenom, možemo da kažemo da je zasluženo nerešeno (0:0).
45+2' Puka sreća i Kazemiro spasli Ramosa i Real!
Siti je imao i drugu sjajnu priliku! De Brujne je izveo korner, Kurtoa odbio loptu do Žezusa, a on je šutirao u Ramosa. Kapiten Reala je očajno odreagovao i loptu usmerio ka svom golu, ali je ona, na njegovu ogromnu sreću, udarila Kazemira!
40' Sve se vratilo na "staro"
Posle perioda gde su viđene dve odlične šanse – po jedna na obe strane – vratili smo se na početak utakmice. Oprez na obe polovine, bez šansi i zanimljivih situacija, sa dosta taktičkih faulova.
Moglo je vrlo lako da bude 1:0
33' Nastavlja se sezona pehova za Laporta
Praktično jedini dobar defanzivac Sitija, Emerik Laport je završio meč. On se nedavno oporavio od teške povrede kolena, a sada će morati da napusti teren. Nije poznato zbog čega, ali situacija ne deluje naivno.

Menja ga Fernandinjo, koji će igrati na poziciji štopera.
30' Ederson odbranio "zicer" Benzemi!
Zaspala je odbrana "građana" na trenutak, a Benzema je ostao sam. Zahvatio je loptu glavom sa par metara od gola, ali je Ederson sjajno pročitao njegov udarac i odbranio ga!

Lopta se zatim odbila Vinisijusu, koji je imao prazan gol pred sobom, ali je očajno odreagovao.
27' Pravo niotkuda prilika za Siti
Odličan pas Mahreza ka De Brujneu, ali ipak ništa. Modrić je brzo reagovao, zasmetao Belgijancu, pa je lopta otišla daleko od gola. Ostaje 0:0.
Brazilac je mogao mnogo bolje
21' Izuzetna odbrana Kurtoe!
Žezus je primio loptu blizu peterca, napravio sebi prostor pored usporenog Varana, a onda šutirao iz nsporedne blizine. Ipak, ne dovoljno dobro – barem ne za Kurtou!
Zanimljivije od prvih 20 minuta utakmice
16' Varan preko gola
Mendi je dobio duel sa Benzemom, ali se lopta odbila do Varana. On je dotrčao do ivice kaznenog prostora, ali je šutirao daleko, daleko od gola.
12' Prva prilika za priliku
Valverde je lepo izbacio čuvara i poslao loptu Vinisijusu. On je centrirao ka Benzemi, ali je opasnost otklonjena. Da je lopta došla do Francuza prilika bi bila stopostotna, ali ovako promene u rezultatu nema.
6' Za sada – ništa
Apsolutno ništa vredno pomena se nije desilo na početku utakmice. Obe ekipe igraju rezervisano, sa dosta pasova unazad...