II kolo, 1. meč: Konahs Ki – Partizan 0:1 (0:0)

Fudbaleri Partizana savladali su Konahs Ki Nomadse 1:0 (0:0) na gostovanju u Velsu u prvom meču II kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Šćekić 62
  CON   PAR
  0 : 1
Revanš je sledećeg četvrtka u Beogradu
Kraj! Pobeda Partizana 1:0
Još 3 minuta igre u Rilu
90' Zamalo 1:1
Ofanzivna igra Nomada u završnici, najbolji napad su izveli u poslednjem minutu, ali Urošević dobro reaguje posle centaršuta u peterac sa leve strane iz izbacuje loptu u korner.
87' Bras čuva Nomade
Obećavajuća pozicija za Partizan iz slobodnog udarca, Tošić ubacuje loptu na peterac, ali Bras dobro istrčava i hvata loptu.
85' Mirna završnica u Rilu
Partizan kontroliše ritam meča, ali nema konkretnih akcija ispred gola Konahs Kija.
74' Pavlović zaustavio opasnu kontru
Opasna kontra Nomada, Bakare se stuštio ka kaznenom prostoru Partizana, ali se Pavlović sjajno gradio i izborio faul napadača velškog tima.

64' Bras sprečava 0:2
Dobar šut Tošića iz slobodnog udarca, ali Bras paradom hvata "živu" loptu i sprečava novi gol Partizana.
62' GOOOOOL!
Partizan vodi 1:0!

Urošević se izborio za centaršut sa leve strane, tražio je Ožegovića koji nije uspeo da šutira glavom, ali je lopta pala pred Aleksandra Šćekića koji sjajnim volej udarcem trese mrežu Velšana.
55' Ožegović motivisan
Pogodio je Milošević sa izmenom, Partizan je mnogo opasniji u nastavku zahvaljujući Ožegoviću koji je već imao dve dobre prilike, ali ih ne koristi.
46' Milošević zamenio napadače
Trener Partizana Savo Milošević izveo je na poluvremenu bezopasnog Sadika, ušao je Ognjen Ožegović.
48' Najbolja šansa za Partizan
Sjajna asistencija Sume za Đorđa Ivanovića koji je ostao sam na levoj strani, ali je šutirao direktno u golmana Nomada.
Nastavljen je meč u Rilu
Prvenac Dejana Joveljića za Ajntraht Frankfurt
Četiri gola u Turskoj – Malatija preokrenula, Olimpija izjednačila
Poluvreme
Kraj prvih 45 minuta u Rilu, Partizan nije uspeo da probije "bunker" Konahs Kija, crno-beli su se krajem poluvremena i iznervirali, što ide na ruku Velšanima.
45+ Prgavi Stojković dobio žuti
Stojković hvata loptu posle centaršuta iz slobdnog udarca. Nezadovoljan oštrijim kontaktom kapitena Konahs Kija reagovao je prgavo, Ostojić je stao u njegovu odbranu, pa je sudija morao da ih smiruje žutim kartonima. Javna opomena za golmana Partizana i kapitena domaćina.
44' Blizu
Tošić je centrirao sa desne strane, Ivanović iz nezgodne pozicije na drugoj stativi šutira glavom, Bras je loše procenio let lopte koja je išla pod prečku pa je jedva izbacuje u korner.
42' Šćekić razbija rivale
Aleksandar Šćekić je prejak za rivale iz Konahs Kija, ali slovački sudija mu to ne toleriše, svirao mu je tri faula u nizu.
37' Usporili i crno-beli, Nomadi prete iz kontre
Pao je ritam u igri Partizana, Nomadi su se oslobodili pritiska i zapretili iz nekoliko kontranapada. Roberts je šutirao sa 13-14 metara, ali je izblokiran.

Čuju se i "grobari"
Partizan ima podršku svojih navijača u Rilu, tu je desetak momaka u crno-belim dresovima koje predvodi jedan Velšanin koji živi u Beogradu.

"Hoćemo pobedu", čuje se sa tribina.

26' Četvrti korner u nizu
Igra se "Viktorije" u Rilu, Partizan "tuče" sa svih strana, ali lopta nikako da stigne do gola kroz šumu nogu. Ređaju se korneri crno-belih.
25' Ofanziva Partizana
Nastavljaju se naleti Partizana, Tošić je izborio novi korner. Odbrana Nomada pod pritiskom.
18' Dobra prilika za Pavlovića
Još jedan dobar napad crno-belih, Sadik je proigrao na desnoj strani Pavlovića koji dobro šutira, ali golman Nomada izbacuje loptu u korner.
16' Bunker ispred Partizana
Partizan ima inicijativu, ali ispred sebe ima "bunker" i rivala koji ne beži od žestokog kontakta.
13' Povreda Uroševića
Žestok start Nejtana Vulfija nad Uroševićem. Velšanin je dobio žuti karton, dok se beku Partizana ukazuje medicinska pomoć.
12' Sadik propustio dobru priliku
Dobra prilika za Sadika posle još jedne greške rivala, ali loše šutira sa ivice kaznenog prostora.
6' Šansa za Partizan
Dugo je trajala akcija crno-belih, sjajno su nekoliko puta kombinovali Suma i Tošić, kapiten dobija loptu u kaznenom, ali sa znatno snažnijim štoperom Nomada na leđima nije uspeo da pogodi okvir gola.
2' Panika u odbrani Nomada
Prva šansa za Partizan posle panične reakcije defanzivca Rila, ali golman Bras reaguje brže od Sadika.
Počeo je meč u Rilu
Ko će da preti Stojkoviću?
Kako je Malatija izjednačila
Zanimljivo u Turskoj
Malatija ekspresno poravnava protiv Olimpije, Arturo Rafael Mina Mesa pogađa za 1:1.
Olimpija vodi u Turskoj
Turska ili Slovenija?
Pobednik ovog dvomeča će u III kolu igrati sa boljim iz duela između Malatije i Olimpije. Slovenački klub je poveo u prvom meču u Turskoj 1:0, golom Hrvata Anta Vukušića.
Domaćin je Ril (3.000), gde je Partizan 2009. slavio 4:0
Partizan u standardnoj postavi, Velšani pojačali vezni red
Konahs Ki: Bras – Roberts, Holms, Horan, Dizni – Vulfi, Moris, Vajld, Oven, Pul – Insal

Partizan: Stojković – Urošević, Ostojić, Pavlović, Miletić –Šćekić, Zdjelar – Ivanović, Suma, Tošić – Sadik