19. kolo: Crvena zvezda – Fenerbahče 74:69

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Fenerbahče 74:69, u odloženom meču 19. kola Evrolige.

20:18, 21:19, 18:23
  CZV   FEN
  74 : 69
Kraj utakmice
Pobeda Crvene zvezde 74:69.
Ipak sedam sekundi manje
Stao je sat i sudije vraćaju sat na 18 sekundi do kraja.
25 sekundi do kraja
Volters pogađa za 74:69.
1:21 do kraja
Kalinić pogađa dva slobodna bacanja za 72:69.
Uspešan čelendž Radonjića
Lopta za Crvenu zvezdu na 1:34 do kraja.
1:34 do kraja
Kalinić nekako pogađa za 70:69, pa je De Kolo promašio trojku.

Fener je dobio novi napad posle ofanzivnog skoka.
38' Drama
De Kolo je bacio lob pas za Flojda, Davidovac ga faulira i to su dva bacanja za Flojda. Pogodio je jedno za 68:69.
38' Neverovatne greške
Zvezda previše greši u završnici. Dva puta je istekao napad, dva "divlja" šuta, sada vraćena lopta preko pola...

37' Egal
Polonara lagano poentira za 68:68 i tajm-aut traži Radonjić.
36' Napeto
Davidovac pogađa jako bitnu trojku za +5, ali odmah vraća Akpinar za 68:66.
35' Velika borba
Buker pogađa jedno bacanje, a onda Pjer vraća Fener na koš zaostatka.

Ivanović nije pogodio na ulazu, a na drugoj strani ne pogađa Bartel.

33' Zvezda u bonusu
Ispunjen bonus za dva i po minuta...
33' Zvezda na +5!
Zvezda je propustila dve dobre prilike, pošto je u narednom napadu Mitrović napravio faul u napadu.

Ipak, još jedna ukradena lopta i poeni Lazića u kontri za +3, pa je Zvezda odbranila još jedan napad.

Poentira Ivanović posle prodora za 65:60.
31' Zvezda opet vodi
Ivanović poenima otvara 4/4, a onda Vajt krade loptu, ali se Dobrić spetljao u kontri i izgubio je.

Đorđević traži tajm-aut.

Kraj treće četvrtine
Fenerbahče vodi protiv Zvezde 60:59.
29' Dobrić održava Zvezdu
Vezuje četiri poena za 57:58.
28' Trojka De Koloa
Njegovi prvi poeni za 53:56.
27' Egal
Dobrić probija i iznudio je dva slobodna bacanja, ali je promašio oba.

Nove poene za goste postiže Bartel za 48:51, pa seriju od 8:0 prekida Volters trojkom.
26' Zvezda gubi
Pogađa Buker za seriju 6:0 i to je 48:49.
25' Opet se vraća Fener
Davidovac i Kalinić su promašili otvorene trojke, što kažnjava Fenerbahče.

Pogađa dva puta Pjer za 48:47.

23' Sada odlična Zvezda
Gudurić nastavlja da igra odlično, pošto je izborio dva slobodna bacanja. Pogađa oba za 44:43.

Kalinić je poentirao na drugoj strani, Gudurić promašio za tri, pa zakucava Kuzmić za 48:43.
22' Tehnička za Đorđevića
Gudurić poentira na startu 3/4, nakon čega su košarkaši Zvezde prekombinovali i istekao je napad.

Pjer je posle ofanzivnog skoka postigao 7. poen, što je vratio Kuzmić i poentirao, pa Đorđević dobija tehničku i to je 44:41.
21' Počela je treća četvrtina
Crvena zvezda ima +4 protiv Fenera.
Kraj prvog poluvremena
Dobrić uz zvuk sirene pogađa trojku iz ugla.

Crvena zvezda vodi 41:37.
20' Koš za koš
Slobodna bacanja i poeni na obe strane – 38:37.

Još 15 sekundi do kraja prvog poluvremena.
19' Fener na poen zaostatka
Poeni Bartela, promašena trojka Holinsa, pa trojka Pjera za 34:33.

18' Marković prekida seriju
Pogađa Stefan Marković trojku za 34:28.
17' Zvezda stala
Serija Fenerbahčea 7:0 i sada je 31:28.
16' Oba tima u bonusu
Obe ekipe su u bonusu, što bolje koristi Fenerbahče i serijom 5:0 se vraća.

15' Gudurić održava Fenerbahče
Gudurić je iznudio tri slobodna bacanja, pošto ga je Mitrović faulirao na šutu za tri poena. Pogodio je dva od tri za 31:23.
14' Sjajni Mitrović
Luka Mitrović je fauliran pod košem i imao je dva penala. Pogodio je oba za +7.

Mitrović je zatim pogodio uz faul Bukera za 31:21!

13' Neverovatni Gudurić
Obrukao se Flojd, pošto je bio usamljen ispod koša i promašio je zicer.

Zatim je Lazić hteo da zakuca preko Flojda, koji ga faulira i šalje na liniju penala – 26:18.

Gudurić je pogodio nemoguću trojku sa osam metara! Neverovatno, kao protiv Bajerna nekada.
12' Zvezda dobro otvorila 2/4
Luka Mitrović zakucava u kontri na asistenciju Vajta, nakon čega je odigrao sjajnu odbranu na Pjeru.

Ivanović je zatim iznudio dva slobodna bacanja posle prodora – 24:18.
Pogodak Kalinića iz teške pozicije
Kraj prve četvrtine
Crvena zvezda vodi 20:18.
9' Gudurić se razigrao
Poentira iz teške pozicije za 17:13.
Zakucavanje Kuzmića
8' Zvezda održava prednost
Gudurić je pogodio trojku pošto je "pukla" odbrana, a onda je Buker promašio otvorenu trojku.

Kalinić je rešavao na drugoj strani i pogodio iz teške pozicije za 15:9.

6' Zvezda na +7
Bartel postiže prve poene za goste, nakon čega Davidovac cepa mrežicu u šutu za tri poena – 10:2.

Buker atraktivno zakucava, dok na drugoj strani zakucavanjem uzvraća Kuzmić.

Buker je još jednom pogodio ispod koša, pa je De Kolo faulirao Nikolu Ivanovića za dva bacanja – 13:6.
4' Zvezda igra sjajnu odbranu
Upisuje se i Kalinić na asistenciju Davidovca, a Fenerbahče ne može ništa da pogodi.

Volters se spetljao, a onda je Holins ponovo odigrao sjajnu odbranu nad Gudurićem i srpski košarkaš je promašio još jednu trojku.

2' Odličan početak
Davidovac otvara utakmicu košem uz faul, pošto je posle ukrštenog koraka poentirao uz faul Flojda – 3:0.

Posle dobre odbrane, Holins poentira preko Flojda za 5:0.
1' Počela je utakmica