Košarka 198

11.5.2024.

6:16

Jokić dominirao, Denver pregazio Minesotu i vratio jedan brejk!

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Minesotu Timbervulvs 117:90 i smanjili na 2-1 u polufinalu Zapadne konferencije.

Izvor: B92.Sport

Autor: Petar Tadić

Petar Tadić
Petar Tadić
Tanjug/AP Photo/Abbie Parr

Nagetsi su odgovorili šampionski posle dva šamara pred svojim navijačima i pobedom u Mineapolisu su se koliko toliko vratili u seriju.

Da bi se i potpuno vratili potrebno je da ponove još jednu ovakvu ili sličnu partiju u četvrtoj utakmici ove serije. Neće biti lako, ali recept za pobedu protiv ove Minesote i te kako postoji.

Nikola Jokić je odigrao solidno prvo i perfektno drugo poluvreme, čime je odgovorio na kritike za partije, pre svega, u drugoj utakmici.

Jokić je utakmicu završio sa 24 poena, 14 skokova, devet asistencija, tri ukradene lopte i tri blokade, uz 10-18 iz igre.

Sjajan je bio Marej sa 24 poena i pet asistencija, Porter je postigao 21, Gordon 13, a Koldvel-Poup 12 poena.

U poraženom timu Edvards je postigao 19 poena, Tauns 14, a Konli i Mekdenijels po 10 poena.

Od starta utakmice mogla je da se primeti drugačija energija Nagetsa, igrali su dosta agresivnije, smirenije i defanzivno pametnije.

Marej je dobro ušao u utakmicu, Jokić baš i ne, ali je bio dobar u skoku, te Minesota nije imala priliku da poentira iz drugih šansi, što je bilo veoma važno za nastavak susreta.

Denver je odlično finiširao prvu četvrtinu, pa je posle dvanaest minuta igre rezultat bio +8, 20:28.

Aktuelni šampioni nastavili su sa odličnom igrom i u drugoj deonici. Holidej i Braun imali su veoma dobar doprinos sa klupe, a posebno se mora naglasiti odluka Melouna da spusti petorku.

Holidej je bio na Taunsu, što je dalo rezultata, a i Kristijan Braun je radio odličan posao na Edvardsu. Jokić nije bio faktor poenterski u prvom poluvremenu, ali nije ni potrebe.

Treća četvrtina je pripala Eronu Gordonu i Nikoli Jokiću. Gordon je pogodio tri veoma važne trojke u prvom delu ovog kvartala, a Jokić je u drugom ubacio 13 poena, za ukupno 20 na kraju deonice.

Nagetsi su u trećoj četvrtini postigli čak 37 poena, primili su svega 25 i tu je utakmica bila gotova.

Pitanje pobednika je bilo rešeno i Denver je u četvrtoj deonici rutinski priveo susret kraju.

Naredna utakmica igra se u noći između nedelje i ponedeljka u 02.00.

Završeno

06:15

06:13

48' KRAJ!

POBEDA DENVER NAGETSA!

06:11

06:07

06:05

45' Denver će ostvariti pobedu

Timovi su ispraznili klupe, na terenu su igrači koji uglavnom ne dobijaju šansu u plej-ofu. Biće 2-1 u seriji.

05:58

05:56

05:51

41' Denver održava prednost

Marej nije uspeo da pogodi trojku, ali potom krade loptu i zakucava je, 75:102.

Nova izgubljena lopta Minesote.

Tajm-aut.

Trojka Portera juniora, 75:105.

05:45

39' Treća trojka za Portera

Nagetsi imaju +26, 72:98.

Mekdenijels je zakucao i smanjio zaostatak, 74:98.

05:41

37' Počela je poslednja deonica

Denver je odigrao slab napad, isteklo je vreme i lopta je za Timbervulvse.

Voker je pogodio oba slobodna bacanja, 68:93.

05:39

05:32

36' Kraj treće četvrtine!

Denver na +27 posle tri deonice!

Jokić je briljirao u ovom periodu, te sada ima 20 poena, 11 skokova i 9 asistencija.

05:30

05:30

35' Trojka Jokića!

Devet poena Jokića u trećoj četvrtini, 62:86.

Tauns je pogodio oba slobodna bacanja, 64:86.

Ponovo Nikola Jokić! Ovoga puta za dva, 64:88.

05:25

33' Jokić se razigrao

Četiri poena zaredom, potom ukradena lopta i asistencija! Nagetsi gaze Vulvse i na tri minuta do kraja treće deonice imaju +24, 59:83.

05:23

05:19

31' Koš Jokića za dva

Sklonio je Taunsa i poentirao od tablu, 57:77.

Odlična odbrana Denvera. Džamal Marej je promašio šut za tri poena.

Edvards prolazi i polaže loptu u koš, 59:77.

05:13

29' Denver na +22!

Strašna serija trojki Nagetsa. Tri je pogodio Gordon, jednu Porter i odoše Nagetsi na +22, 50:72.

05:12

26' Trojka Gordona!

Druga u ovoj četvrtini, 48:66.

Gober zakucava, 50:66.

Još jedna trojka Erona Gordona, 50:69.

05:09

05:09

27' Dobra igra Denvera

Konli polaže loptu u koš, 48:63.

Mekdenijels pravi četvrtu ličnu grešku.

Jokić je promašio šut, ima samo 3/9. Nije ni Edvards poentirao.

04:48

25' Počela je treća deonica!

Eron Gordon pogađa važnu trojku, 43:59.

Jokić je izbio loptu Goberu, sudije su rekle da napad ostaje za Minesotu, ali Nagetsi misle drugačije. U toku je čelendž.

04:45

24' Poslednji minut prvog poluvremena

Marej je pogodio trojku na ulasku u poslednji minut, 38:56.

Jokić je promašio šut sa jedne noge, a potom Tauns pogađa trojku, 41:56.

Kraj prvog poluvremena, Denver ima +15!

04:37

22' Denver održava prednost

Džamal Marej pogađa težak šut iz skraćenog kornera, 36:53.

Voker pogađa zicer, 38:53.

04:34

20' Dobar potez Denvera

Jokić asistira za Portera, 32:47.

Treća lična greška za Portera juniora. Potencijalno problem za Denver.

Gober je promašio oba slobodna bacanja.

Koš Jokića sa poludistance, 32:49.

04:29

19' Serija Minesote

Za samo minut serija 7:0. Trojka Konlija, a Meloun je zatražio tajm-aut, 32:45.

04:26

18' Još jedna trojka!

Pogađa je Kristijan Braun, 25:45.

Jokić je blokirao Konlija, ali je Gober poentirao posle ofanzivnog skoka.

04:22

16' Denver na +17!

Džamal Marej poentira u reketu rivala i donosi +17 Nagetsima, 25:42. Tajm-aut Minesota.

Novi promašaj Minesote, Tauns je bio neprecizan.

04:21

04:18

15' Problem za Minesotu

Mekdenijelsu je dosuđena treća lična greška. Problem za Minesotu jer je najbolji defanzivac van parketa.

Porter poentira, 23:36.

Anderson je promašio flouter, skok Jokića. Poup poentira na asistenciju Nikole, 23:38.

04:17

14' Nova trojka!

Pogađa je Džamal Marej, 20:34. Sjajna igra Nagetsa.

Tauns pogađa trojku za -11, 23:34.

Težak šut i promašaj Mareja. Preterao je sada.

04:16

13' Počela je druga četvrtina

Tauns ne pogađa preko Gordona, dobar defanzivni skok Nagetsa.

Još jedna trojka Džastina Holideja, 20:31.

Ni Naz Rid nije uspeo da pogodi.

04:11

12' Kraj prve četvrtine

Odličan potez Jokića na kraju prve četvrtine, poentira i donosi Nagetsima +8, 20:28.

Mnogo bolja energija ekipe Majkla Melouna.

04:09

11' Prvi koš Jokića iz igre

Poentira posle ofanzivnog skoka, 16:21.

Aleksander-Voker pogađa trojku, 19:21.

Marej postiže koš sa poludistance, 19:23.

04:04

10' Novi tajm-aut

Za sada veoma tvrda utakmica. Nagetsi izgledaju bolje u poređenju na prvu i drugu utakmicu, ali još je rano za bilo kakve prognoze.

Dobar potez Mareja, ponovo koš, 16:19.

04:02

9' Marej raspoložen

Pogađa koš sa poludistance, 14:16.

Lagani poeni za Naza Rida, 16:16.

Nikola Jokić je izborio dva slobodna bacanja, faul Gobera. Pogodio je jedno slobodno, 16:17.

04:01

03:59

7' Dobra odbrana Portera

Ukrao je loptu, istrčao kontru i dobio dva slobodna bacanja. Pogodio je jedno od dva, 10:12.

Gober zakucava, 12:12.

Jokiću izlazi lopta iz koša, a potom Nikola igra dobru odbranu.

03:53

6' Prvi tajm-aut

Edvards je napravio faul nad Marejem, nakon čega je usledio prvi TV tajm-aut.

Marej nije uspeo da pogodi flouter, nakon čega je Edvards promašio trojku.

Porter je ubacio oba slobodna bacanja, 10:11.

03:50

5' Egal

Promašaj Jokića sa jedne noge, a na drugoj strani Gober nije uspeo da poentira.

Edvards udara rampu Porter junioru. Trojku je promašio Mekdenijels.

03:48

3' Trojka Taunsa

Prvi poeni za krilnog centra Minesote, 6:4.

Sjajna asistencija Jokića za Gordona, 6:6.

03:47

2' Dobra energija Denvera

Izašla je lopta iz obruča Mareju, a potom Kej-Si-Pi pravi faul.

Trojka Edvardsa za 3:4.

Gordon je promašio otvoren šut za tri poena.

03:45

Pejsersi smanjili na 2-1!Her

Heroj je Endru Nembhard sa ovom dalekometnom trojkom na 16 sekundi do kraja.

03:45

1' Počela je utakmica!

Prvi napad imaju Nagetsi. Kej-Si-Pi pogađa šut sa poludistance, 0:2.

Mekdenijels je promašio šut za tri poena.

Dobro došli!

Pred nama je treća, verovatno i odlučujuća utakmica u seriji. Pet ekipa u istoriji se vratilo nakon što je izgubilo uvodne dve utakmice pred svojim navijačima, a NULA iz zaostatka 3-0...