Tenis 31

22.5.2024.

20:51

Pobeda, pesma i torta za savršen rođendan Đokovića u Ženevi! VIDEO

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira u Ženevi, pošto je u drugom kolu pobedio Janika Hanfmana 6:3, 6:3.

EPA-EFE/SALVATORE DI NOLFI

Đokvoić je sebi za rođendan poklonio pobedu, a u nimalo lakom meču pokazao je dva lica i na kraju posle prekida zbog kiše, pada u drugom setu, uspeo je da slomi Nemca za ukupno 72 minuta igre.

Njegov naredni rival će biti bolji iz duela Denis Šapovalov Talon Grikspor.

Đoković je u prvom setu vodio 5:3, kada je meč prekinut zbog kiše u Ženevi, u gemu u kome je srpski teniser servirao i spasio četiri brejk lopte.

Posle nešto više od sat vremena pauze meč je nastavljen, Đoković je osvojio gem i poveo u meču.

Hanfman je dobro počeo drugi set, poveo je 3:0, ali je Đoković posle toga žestoko uzvratio, osvojio je šest uzastopnih gemova i pobedio posle druge meč lopte.

Organizatori su posle meča poklonili tortu Đokoviću, koji je dobio ovacije i čestitke sa tribina.

Meč protiv Hanfmana je prvi Đokovićev meč na turniru u Ženevi, pošto je kao prvi nosilac bio slobodan u prvom kolu.

ATP turnir u Ženevi igra se za nagradni fond od 579.320 evra.

Meč između Đokovića i Hanfmana mogli ste da pratitie u LIVE BLOG-u na B92.sport:

6:3, 6:3 - Pobeda Đoković!

Perfektan gem Đokovića za pobedu! Za četvrfinale Ženeve, a osim pobede dobio je i tortu i rođendansku pesmu!

Savršen rođendan za najboljeg igrača planete!

20:43

6:3, 4:3 - Kakav preokret!

Od 0:3 do 4:3 uz brejk za nekoliko minuta! To je Novak Đoković!

20:39

6:3, 3:3 - Izjednačenje!

Dobio je Đoković svoj servis gem, ne toliko lako, ali uspeo je da izjednači i ostale su šanse da ovaj duel završi u dva seta.

20:35

20:30

6:3, 2:3 - Đoković vrati brejk!

Konačno se Đoković probudio u ovom gemu, napao je, energetski je bolje izgledao i to je donelo brejk - vraćao izgubljeno i smanjuje na 2:3.

20:28

6:3, 1:3 - Novak se trgao

Bio je ovo još jedna servis gem Novaka u kom je opet spasavao brejk lopte, ali je na kraju uspeo da prenike seriju Nemca i uzeo prvi gem u ovom setu -1:3

20:24

6:3. 0:3 - Nemac potvrdio brejk

Rutinski potvrđuje brejk, protiv nesigurnog Đokovića koji ima problem sa kretanjem, ali i servisom. Hanfman vodi 3:0.

20:16

6:3, 0:2 - Hanfman ima brejk!

Ponovo još jedan nesiguran gem srpskog tenisera, koji se ponovo suočio sa brejk šansama. Treći gem u nizu u kojem je morao da ih spašava. Nemac je imao 10 prilika da oduze servis Đokoviču od starta meča i jubilarnu je iskoristio i poveo 2:0.