Košarka 81

23.5.2024.

5:09

Maestralni Dončić – Dalas brejkom otvorio finale Zapada!

Košarkaši Dalas Meveriksa pobedili su Minesotu Timbervulvs 108:105 u prvoj utakmici finala Zapadne konferencije.

Autor: Petar Tadić

Petar Tadić
Petar Tadić
Profimedia

Luka Dončić briljirao je u "Target centru" i sa 15 poena u četvrtoj četvrtini bio je najzaslužniji za pobedu ekipe.

Dončić je utakmicu završio sa 33 poena, šest skokova i osam asistencija, uz tri ukradene lopte, jednom blokadom i četiri izgubljene.

Pratio ga je sjajni Kajri Irving sa 30 poena, pet skokova i četiri asistencije.

U poraženom timu Mekdenijels je postigao 24 poena, Edvards je ubacio 19 (6-16), Tauns 16 poena, a Rid 15.

Naredna utakmica igra se u noći između petka i subote u 02.30.

Gledali smo sjajnu košarku između dva tima koja su se konstantno smenjivala u vođstvu. U prvom poluvremenu prednost je uglavnom bila na strani Minesote, ali Dalas je zahvaljujući Irvingu držao korak.

Kajri je briljirao u prvom periodu igre ubacivši 24 poena, ali je Dalas ima tri poena zaostatka, 62:59.

Treća deonica pripala je Meveriksima, međutim, gosti nisu uspeli u potpunosti da iskoriste dobre minute, te je Minesote i dalje imala prednost, 84:82.

Poslednja deonica nije dobro krenula za Mevse, pošto se činilo da je momentum na strani domaćina (89:84), ali tada je Luka pokazao zašto je jedan od najboljih košarkaša sveta.

Serijom 7:0 je potpuno preokrenuo tok utakmice i Dalas je preuzeo kontrolu. Na kraju je serija iznosila 15:0 i Dalas je odjednom imao +8, 89:97.

Međutim, utakmica je bila puna uspona i padova, te je usledila nova serija, ovoga puta domaćina. Predvođeni Edvardsom i Taunsom, Minesota je napravila 13:1 i povela 102:98.

Ali, Dalas je imao odgovor. Ponovo se pojavio Dončić pogodivši trojku za -1, a zatim je Pi Džej Vošington, takođe trojkom, doneo +2, 104:102.

Mevsi su potom odigrali nekoliko dobrih odbrana, nakon čega je Luka u poslednjem minutu, na 50 sekundi do kraja, pogodio za 106:102.

Tauns je promašio trojku za nadu i Dalas je rutinski priveo utakmicu kraju.