Fudbal 62

12.5.2024.

18:32

Jovanović i Saldanja za kraj agonije Partizana

Fudbaleri Partizana pobedili su lučansku Mladost rezultatom 3:0 u 35. kolu Superlige Srbije i prekinuli dugi crni niz neuspeha.

Izvor: B92.Sport

Starsport

Crno-beli su do ovog meča na poslednjih šest utakmica u svim takmičenjima ostvarili samo jedan remi i pet poraza, prolazili su kroz agoniju, pa je trijumf bio preko potreban ekipi Alberta Nađa.

Na kraju, uz mnogo problema, zahvaljujući golu Natha, ali ponajviše bravurama golmana Jovanovića, potom pogotku Saldanje u finišu i Baždara duboko u nadoknadi, crno-beli su slavili trijumf na koji su dugo čekali.

Ponovo su povratili drugu poziciju koju je nakratko preuzeo TSC nakon pobede nad Čukaričkim 2:0.

Partizan će do kraja sezone oba preostala meča igrati u Beoradu, prvo protiv Čukaričkog u gostima i potom sa Radničkim 1923 pred svojim navijačima na zatvaranju sezone.

Partizan - Mladost 3:0 (1:0)

Stadion Partizana
Sudija Predrag Miljuš
Strelci: Natho 41, Saldanja 85, Baždar 90+3

Poslednju pobedu pre ove današnje Partizan je ostavrio 7. aprila protiv Novog Pazara. To je ujedno bio i poslednji meč do danas na kojem je mreža rno-belih mirovala.

Danas je po ko zna koji put sačuvao neverovatni Jovanović koji je bravurama u rasponu od samo nekoliko minuta u drugom poluvremenu (od 62. do 75. kritičan period po domaće), prilepio sebi etiketu junaka meča.

U samo minut je skinuo tri pokušaja gostiju (Silue, Tumbasević, Veličković), potom je napadač gostiju Veličkovič u dva navrata mogao da se proslavi - u pvoj situaciji je promašio glavom sa nekoliko metara, a u drugi mu je Jovanović fenomenalno ukrotio šut.

Sve se to dešavalo pri vođstvu Partizana do 1:0.

Starsport

Njega je domaćima doneo Natho u finišu poluvremena, iskoristivši brzopotezno proigravanje Kalulua.

Ta situacija bila je na VAR proveri, delovalo je da je Kalulu bio u ofsajdu kada je primio pas, međutim ispostavilo se da nije (centimetri odlučivali), pa je Partizan tako poveo.

Prethodno, još u 5. minutu, domaćima je poništen gol (Saldanja), opravdano, zbog ofsajda Brazilca na dodavanje Natha.

Iz prvog poluvremena vredan pomena je jeziv sudar glavama golmana gostiju Samčovića i defanzivca Joksimovića, posle kojeg su obojica zavrili krvavih glava, kontuzovani, pa su zamenjeni nakon ukazane pomoći.

Partizan je, generalno gledano, odigrao dobro prvo poluvreme, bolje prvi njegov deo nego drugi, ali je u nastavku igra crno-belih, pogotovo u defanzivi, bila pred kolapsom.

Osetili su gosti ranjivost poslednje linije Partizana, prebacili težište igre na polovinu protivnika, kreirali šanse i samo zahvaljujući Jovanoviću nisu sve to materijalizovali.

Kazna je stigla pet minuta pre kraja, sjajni Saldanja je potvrdio epitet prvog golgetera lige svojim 17. golom, da bi Baždar potom iskoristio neverovatnu nonšalanciju golmana Saše Stamenkovića, oduzeo mu loptu pred golom i poslao je u mrežu.

19:30 Vojvodina - Napredak

Sva dešavanja iz Humske mogli ste da pratite u LIVE BLOG-u na B92. sport.

Kraj meča - pobeda Partizana

Zaslužena, mada imaće o čemu da misle crno-beli kada budu premotavali film na ovaj meč. Ponovo ih je morao spasavati golman Jovanović, ko zna šta bi bilo da nije bilo njega i Saldanje danas, kao i mnogo puta do sada.

Tačku je stavio Baždar posle poigravanja golmana gostiju Stamenkovića pred svojim golom.

Partizan - Mladost 3:0.

18:28

90+3' Baždar za 3:0

Neverovatan kiks iskusnog Stamenkovića. Poigravao se pošto mu je stigla lopta, pokušao da dribla Baždara, ovaj je to osetio i brzopotezno reagovao, potom lagano poslao loptu u mrežu.

18:23

90' Partizan privodi meč kraju

Mirno, zahvaljujući golu Saldanje.

18:22

85' Saldanja stavlja tačku

Zaslužio je Brazilac gol danas, ušao je u veliki broj šansi, sam je kreirao, jedan gol mu je i poništen, ali ovog puta nije bilo dileme - upisoa je svoj 17. pogodak u sezoni.

uzeo je loptu na dvadesetak metara, napravio nekoliko koraka i onda vrhunski precizno, levicom, matirao Stamenkovića.

18:14

80' Dvostruka izmena Nađa

Na terenu su Goh i Janković, izašli su Kalulu i Severina.

18:11

77' Jovanović?!

Nova bravura golmana domaćih - sprečio je siguran gol gostiju i u ovoj situaciji.

Pukla je odbrana Partizana po desnoj strani, tamo je probio Varjačić, potpuno sam je bio, imao dovoljno vremena da se namesti, uposli Veličkovića čiji je udarac sa sedam-osam metara fenomenalno ukrotio Jovanović.

18:10

75' Kastiljo uneo živost

Agilan je rezervista Partizana, lako je probio svoje čuvare na sredini, pružio pas ka Severini kroz poslednju lniju gostiju, a Holanđanin šutirao pravo u Stamenkovića.

18:06

72' Sreća po Partizan

Crno-beli su potpuno stali, a gosti prete li prete - novu šansu kreirali su Udovičić i Veličković. Fenomenalan centaršut je uputio Udovičić sa pozicije levog krila, u srce kaznenog prostora gde je usamljen bio Veličković, ali vrlo loše je zahvatio loptu glavom.

Kao da ga je iznenadila.

Sreća za Partizan.

18:02

Gosti iz Koreje bodre sunarodnika Goha
Starsport

18:00

63' Ponovo Jovanović!

Šta radi odbrana Partizana?

Ponovo su se gosti zaigrali u kaznenom prostoru crno-belih, usledio je novi udarac sa desetak metara ali i još jedna parada golmana Beograđana.

17:56

62' Jovanović spasilac Partizana!

Kakve intervencije sjajnog Jovanovića - dve u rasponu od samo minut.

Najpre je bio na mestu posle uarca Siluea koji je iz okreta pkušao, da bi nakon kornera i udarca glavom Tumbasevića usledila još bolja, spektakularna intrvencija golmana Partizana - vrhovima prstiju je sačuvao gol.

17:50

60' Dobra ideja Zahida

Umalo da prođe njego pas petom ka Saldanji. Da je bio nešto slabiji Brazilac bi stigao do lopte pre golmana Stamenkovića. Ovako, iskusni čuvar mreže je predosetio opasnost i sprečio najgore po svoj tim.

17:48

52' Neozbiljnost Saldanje

Neverovatnu indolentnost pokazao je Saldanja sada - sa pet metara je odreagovao nonšalantno pa mu je Stamenković skinuo udarac.

Daleko najbolja šansa Partizana danas i neshvatljivo neozbiljna reakcija Brazilca kome čak ni pomisao da se nalazi u ofsajdu ne može biti opravdanje za ovakav potez.

17:46

Saldanja u prodoru
Starsport

17:41

50' Majstorija Saldanje

Situacije koje Saldanja najviše voli.

Imao je duel "jedan na jedan" sa Lekovićem kojeg je "promešao" sjajnim driblingom kao na malom fudbalu, pokušao je slično i sa Stamenkvićem, uspeo i njega da predribla, međutim otišao je u mrtav ugao otuda je pogodio samo spoljni deo mreže.

17:39

46' Silue u igri

Jakuba Silue je u igri, ušao je umesto Petra Bojića kod gostiju.

Nađ nije vršio promene u odnosu na prvi deo meča.

Podsećamo, Lučanciam je ovo treća izmena, dve su doduše bile prinudne posle sudara glavama defanzivca Joksimovića i golmana Samčovića.

17:24

Poluvreme!

Partizan vodi posle 51. minut igre u prvom poluvremenu u kojem je bio bolji, kreirao više šansi, dao dva gola od kojih je jedan poništen - Nathu se piše onaj važeći u 41. minutu.

Lučanci nisu uputili nijedan udarac ka golu Partizana.

17:21

Situacija koja je prethodila golu Natha
Prinstscreen/TV ArenaSport

17:19

45' Igraće se još šest minuta

Partizan je uspeo u osnovnoj nameri da povede u prvom delu meča, pokuašava da dođu do drugog gola crno-beli.

Natho je imao još dva pokušaja, nije bio precizan iz slobodnog udarca, potom ni iz volej udarca u kaznenom prostoru.

Aplauzi malobrojnih navijača u Humskoj.

17:14

42' Partizan poveo posle VAR provere VIDEO

Delovalo je da je ofsajd, to je i sugerisao mahač međutim posle VAR provere utvrđeno je da je Kalulu bio u regularnoj poziciji pre pasa koji je primio.

Kalulu je potom proigrao Natha, a ovaj matirao Stamenkovića.

17:09

37' Nastavio se meč posle mučnih scena

Partizan je nastavio da napada, pokušao je sada Saldanja prodorom, nanizao je dvojicu igrača gostiju ali mu je Ćirković kao psolednji u tom nizu osujetio planove - zaustavio je Brazilca i izborio loptu za svoj tim.

17:07

32' Dvostruka prinudna izmena

Saša Stamenković će na gol Mladosti, zameniće Samčovića, dok će Filip Žunić u igru umesto drugog teže povređenog igara Mladosti u sudaru Joksimovića.

17:05

31' Uznemirujući sudar igrača Mladosti

Obojica su na travi, krvavih glava, ukazuje im se pomoć - u pitanju su golman Samčović i defanzivac Joksimović.

Krenula su obojica na ubačenu loptu, usledio je direktan sudar glavama. Krv je na sve strane pred golom gostiju. Meč je u prekidu već nekoliko minuta.

Teško da će nastaviti meč, zapravo ne postoje šanse da se to desi, ali deluje da su dobro posle svega.

17:03

Poništen gol Partizana

17:01

28' Samčović kroti udarac Zahida

Dobro se postavio golman Mladosti na udarac ofanzivca Partizana, ovaj je tukao iskosa sa 14-15 metara - pravo u čuvara mreže gostiju.

Partizan pojačava ritam.

16:58

26' Odbranili su se gosti

Opasno je bilo sada po goste - "živi zid" od nekoliko igrača Mladosti ispred golmana Samčovića blokirao je udarce Zahida, pa Saldanje

Prethodno je Sančović paradom odbranio udarac van kaznenog.

16:56

23' Jenjava ofanziva crno-belih

Mnogo bolje je delovala igra Partizana u prvih desetak minuta, sada to nije tako prodorno, nema opasnosti po goste koji sve više pomeraju težište igre ka polovini.

Kao da je poništen gol pomalo poremetio energiju koju je Nađov timao do tada.

Lopta je, ipak, i dalje mnogo duže vreme u nogama igrača domaćih.

16:49

19' Mizeran broj ljudi u Humskoj

Možda 500 ljudi prati sa tribina ovaj meč. Potpuna neezainteresovanost navijača za fudbal, prazan je jug, prazne su gotovo sve ostale tribine stadiona u Humskoj.

16:48

15' Redak pokušaj Lučanaca

Pokušali su sa desne strane da ugroze domaće igrači Mladosti, međutim centaršut sa te pozicije nije ispratio niko od napadač. Premalo ih je u kaznenom prostoru crno-belih.

Da li je ovo nagoveštaj kudikamo angažovaniej napadačke igre Lučanaca?

16:44

10' Dominacija crno-beli

Sve vreme Partizan kontroliše igru, rade to igrači domaćeg tima od starta i sve više pritiskaju odbranu gostiju.

Igrači Mladosti gotovo da nisu prešli na polovinu Partizana.

16:42

Trenutna tabela Superlige

16:37

5' Partizanu poništen gol

Saldanja je strelac, asistent Natho. Ali, gol ipak ne važi, jer se Brazilac našao u nedozvoljenoj poziciji pošto ga je Izraelac proigrao "iz prekida".

Pokušao je ovaj dvojac igrača da iznenadi kombinacijom goste, delovalo je da su uspeli, ali je nakon VAR provere utvrđeno da je napadač Partizana bio u ofsajdu.

16:36

3' Zahid prvi zapretio

Niej Norvežanin najbolje poklopio loptu pošto mu se ona odbila od zemlju, otuda ni udarac nije bio najprecizniji. Pokušao je Zahid sa 16-17 metara.

Partizan od starta ima terensku inicijativu.

15:32

Poznati sastavi

Partizan: Jovanović - Stojković, Kovačević, Saničanin, Antić - Ovusu, Natho - Severina, Zahid, Kalulu - Saldanja

Mladost: Samčović - Andrić, Joksimović, Leković - Varjačić, Tumbasević, Pejović, Ćirković, Udovičić - Bojić, Veličković.

15:14

Tabela Superlige

15:07

Albert Nađ

’Iako ishod u Kruševcu smatram negativnim rezultatom, smatram da smo izašli na teren mnogo bolje nego protiv Vojvodine. Imali smo 26 ili 28 šuteva na gol, 14 u okvir, imali deset stoodstotnih šansi. Toliko nismo u poslednjih nekoliko utakmica zajedno. Mislim da smo igrali brže u napadu nego ranije. Lopta je brže išla, imali bolju kombinatoriku. Rekao sam šta mislim i igračima i ljudima iz kluba i iz stručnog štaba, ali neka to ostane među nama da se neko ne bi naljutio zbog stvari koje bih rekao. Vrlo lako primamo golove. Plaši me igra iza lopte, tu definitivno imamo problem. Ne vidim da je to problem discipline ili manjka želje. Igračima pobeda donosi mnogo više nego svima nama. Partizan će uvek da napada, ali da bi napadao, moraš dobro da se braniš. To ćemo probati što pre da rešimo. Ima napretka u ofanzivnom smislu, ali je problem defanzivna transformacija. Radili smo na tom segmentu tokom nedelje. To nam je problem duži period. Moja je ideja, a koju nije lako izvesti, jer to je samo radio Miroslav Đukić dok je igrao i radio je to fantastično: bitno je da napadač ne udari loptu, a ja kao defanzivac ne moram da je udarim! I meni je kako sam postajao stariji igrač, više bio fokus na protivničkom igraču nego na tome odakle lopta dolazi. Radili smo na treningu na tim segmentima, videćemo na utakmicama da li ide na bolje.’