Poker Liverpula na Enfildu – Redsi ugasili Totenhemove nade o LŠ VIDEO

Fudbaleri Liverpula slavili su na derbiju 36. kola Premijer lige sa 4:2.

Srđan Novaković
Profimedia

Redsi su na svom terenu slavili na utakmici protiv Totenhema sa i tako došli do svog 78. boda, čime su se učvrstili na trećem mestu tabele.

Spursi su tako upisali i četvrti poraz u nizu.

Bili su bolji izabranici Jirgena Klopa koji su dosta agresivnije ušli u utakmicu. Trener Totenhema je utakmicu počeo sa sastavom čiji je glavni zadatak bio da pokušaju da ne prime gol na ovom meču, ali im to nije uspelo.

Odolevala je odbrana ekipe iz Londona sve do 16. minuta kada je Mohamed Salah sjajno reagovao na drugoj stativi posle asistencije Kodija Gakpa.

Nastavio je Liverpul da napada i posle prvog gola. Bili su domaći mnogo konkretniji od starta meča i videlo se da na ovom meču oni su ti koji viš žele pobedu nego njihov rival.

I to im se isplatilo i u smiraj prvog dela meča kada je Endi Robertson bio na pravom mestu u pravo vreme i posle odbrane golmana Vikarija loptu vratio u mrežu i tako je duplirao prednost svog tima, koji je na poluvreme otišao sa dva gola viška.

Sjajno je počelo u drugo poluvreme za ekipu Liverpula kome je trebalo samo pet minuta da dođu do trećeg gola.

Sada je strelac bio Kodi Gakpo, koji je sjajno reagovao posle centaršuta Harvija Eliota. Holanđanin je glavom spakovao loptu u mrežu Vikarija.

Da Alisonu ne bude dosadno pobrinuo se Brenan Džonson koji je glavom loptu poslao ka golu Liverpula, ali je Brazilac sjajno intervenisao.

Najlepši trenutak utakmice se desio u 59. minutu kada je Harvi Eliot perfektno pogodio gornji desni ugao gola Totenhema i tako je povećao prednost svog tima na 4:0.

Uveo je Postekoglu posle četvrtog gola najjače snage na teren. Pa su tako od 61. minuta na terenu bili Medison i Rišarlison. I to se ubrzo primetilo na terenu, ali su ove izmene došle kasno.

Da li se Livrpul malo opustio, što je Totenhem znao da iskoristi.

Prvo je Rišarlison pogodio u 72. minutu, a onda je Hjun-Min-Son samo pet minuta kasnije dodatno smanjio prednost Liverpula na 4:2.

Son je tako došao do novog gola na Enfildu i tako je postao on bio strelac na svim utakmicama koje je igrao na stadionu Liverpula.

Liverpul će u sledećem kolu gostovati Aston Vili, a Totenhem će svoju poteru za Aston Vilom i četvrtim mestom nastaviti protiv Barnlija.