Fudbal 74

23.4.2024.

22:53

Petrović primio pet golova – Arsenal ponizio Čelsi! VIDEO

Fudbaleri Arsenala deklasirali su Čelsi (5:0) u derbiju Severnog Londona i tako nastavili trku za titulu u Premijer ligi.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Kin Cheung

Izabranici Mikela Artete ponizili su velikog rivala u zaostalom meču 29. kola, ali i stavili pod pritisak Liverpul i Mančester siti.

Arsenal sada ima 77 bodova, tri više od "redsa", a četiri od "građana". Treba reći da Liverpul ima jedan, a Siti dva meča manje.

Premijer liga, 29. kolo

Arsenal – Čelsi 5:0
Trosar 4, Vajt 52, 70, Haverc 57, 65
Sudija: Sajmon Huper
Stadion: "Emirejts", London

Strelci za tim sa "Emirejtsa" bili su Leandro Trosar u četvrtom, Ben Vajt u 52. i 70, odnosno Kaj Haverc u 57. i 65. minutu.

Arsenal već u narednom kolu čeka novi gradski derbi i gostovanje Totenhemu, dok će Čelsi ići na megdan Aston Vili.

Domaći su krenuli znatno agresivnije i to im se isplatilo već u četvrtom minutu, kada je gol postigao Leandro Trosar.

Sve je brzo išlo, Deklan Rajs je povukao loptu ka šesnaestercu, proigrao Belgijanca na levoj strani, koji je šutirao snažno iskosa i tako savladao Đorđa Petrovića.

"Tobdžije" su iskoristile smušenost Čelsija na početku meča, pa su ubrzo pripretili Kai Haverc, Takehiro Tomijasu i Rajs.

Čelsi je umalo iz nehata stigao do izjednačenja, pošto je lopta, posle pokušaja usamljenog Nikola Džeksona da proigra nekog u šesnaestercu Arsenala, pogodila Gabrijela, a onda i stativu.

Petrović je u 27. minutu u više navrata bio na mukama, ali je odoleo. Najpre je zaustavio pokušaj Sake, onda Haverca, da bi potom sprečio i autogol Aksela Disasija.

Gosti su najbliži izjednačenju u prvom poluvremenu bili u 30. minutu, kada je Mark Kukurelja imao šansu, da bi onda i Enco Fernandes lukavo pokušao da prevari Davida Raju.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Tempo u prvom delu susreta bio je izrazito jak, nisu izostali ni žustri dueli, pa tako ni nekoliko žutih kartona pred pauzu, između ostalog i za Mikela Artetu.

Arsenal je nastavak utakmice otvorio kao i prvo poluvreme, stavljanjem na muke čuvara mreže Čelsija.

Dobro se, doduše, držao Petrović u tim trenucima, a prvi posao po povratku na teren imao je prilikom šanse za Rajsa, koji do prilike došao zahvaljujući lošem dodavanju Badijašila.

Petrović je potom odbranio zicer Havercu – istrčao je, skratio ugao i tako sprečio gol posle sjajnog dodavanja Edegora.

Arsenal je dobio korner, nakon kojeg je duplirao prednost. Rajsov udarac je blokirao Galager, ali se lopta odbila pravo na nogu Vajtu, koji je zatresao mrežu u 52. minutu.

Samo pet minuta kasnije, novu fenomenalnu loptu Edegora u prazan prostor, pokupio je Haverc, koji je bio jači u duelu sa Kukureljom, da bi potom rutinski prevario Petrovića, koji je "kačio" loptu na putu do gola.

Čelsi je ubrzo mogao makar da se upiše na semafor, ali se Džekson obrukao iz izgledne pozicije, šutiraju u spoljni deo mreže iz relativne blizine.

Nastavio je Arsenal da broji, pošto je u 65. minutu strelac opet bio Haverc. Saka je probio po desnoj strani, dodao loptu Havercu, koji je sa visine penala poslao neodbranjiv udarac. Lopta se odbila od stative i završila iza leđa Petrovića.

"Petarda" je ekplodirala u 70. minutu, kada je Vajt postigao svoj drugi gol na meču, iz nehata praktično, tako da se i Arteta uhvatio za glavu u neverici.

Edegor je poslao loptu, Vajt ju je na drugoj strani, unutar šesnaesterca sačekao, a onda u želji da proigra nekog od saigrača, prevario Petrovića.

Do kraja susreta, Arsenal smanjio gas i rutinski sačuvao ogromnu prednost protiv Čelsija, koji je ostao deveti sa 47 bodova

Tok meča sa "Emirejtsa" mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

22:44

88' Umalo novi gol

Nije imao previše opcija Vieira, koji je šutirao malo pored gola Petrovića.

Nimalo naivan pokušaj Portugalca.

22:40

22:39

83' Stativa

Rajs je bio blizu pogotka, pogodio je stativu, nakon čega je i Petrović odlično reagovao.

Huper se potom oglasio i pokazao da je bio ofsajd.

22:38

82' Poslednja promena kod Arsenala

Fabio Vieira je ušao umesto Bukaja Sake.

22:34

78' Nove izmene kod gostiju

Silva menja Gilhrista, dok je Maduekea zamenio Kasadei.

22:29

73' Izmene Artete

Četvorostruka promena kod "tobdžija".

Martineli, Žoržinjo, Zinčenko i Žezus su zamenili Trosara, Tomijasua, Partija i Haverca.

22:28

22:26

70' "Petarda"

Novi gol Vajta, 5:0.

Edegor je poslao loptu, Vajt ju je na drugoj strani, unutar šesnaesterca sačekao, a onda, iz nehata, u želji da proigra nekog od saigrača, prevario Petrovića.

22:23

67' Poćetino mora da menja

Sterling i Čaloba su ušli umesto Fernandesa i Mudrika.

22:21

65' Arsenal nastavlja da "broji"

Strelac je opet Haverc, 4:0.

Saka je probio po desnoj strani, dodao loptu Havercu, koji je sa visine penala poslao neodbranjiv udarac.

Lopta se odbila od stative i završila iza leđa Petrovića.

22:17

61' Džekson se obrukao

Madueke je proigrao Džeksona, koji je prošao Gabrijela, ali onda iz blizine jako loše šutirao, samo u malu mrežu sa spoljne strane.

22:15

22:14

57' Novi gol Arsenala

Kaj Haverc je povisio prednost Arsenala na 3:0.

Nova fenomenalna lopta Edegora u prazan prostor, sjajno trčanje Haverca, koji je bio jači u duelu sa Kukureljom, da bi potom rutinski prevario Petrovića, koji je "kačio" loptu na putu do gola.

22:10

22:08

52' Arsenal duplirao prednost!

Ben Vajt je doneo 2:0 Arsenalu.

Nakon skraćenog kornera, Rajsov udarac je blokirao Galager, ali se lopta odbila pravo na nogu Vajtu, koji je zatresao mrežu.

22:07

51' Opet Petrović

Sjajna lopta Edegora za Haverca u prazan prostor, ali je Petrović istrčao, skratio ugao i tako sprečio čist pogodak.

22:05

49' Brani Petrović

Badijašil je imao grešku u dodavanju, što je umalo koštalo njegov tim.

"Pukla" je kontra, ali je udarac Rajsa sa desne strane iskosa zaustavio Petrović.

22:02

46' Počelo drugo poluvreme

Bez promena u sastavim ekipa.

21:48

21:47

Poluvreme

Arsenal vodi posle prvih 45 minuta (1:0). Jedini gol postigao je Leandro Trosar u četvrtom minutu.

21:46

45+' Nadoknada

Igraće se još minut.

21:45

45' Trosar sankcionisan

Nije bilo nikakve dileme kod žutog za Trosara, da bi potom istu kaznu dobio i menadžer Arteta.

21:44

21:42

42' Žuti kartoni za bekove Čelsija

Opravdano je "požuteo" Gilhrist, a potom i Kukurelja, posle faula nad Sakom i dobacivanja pomoćniku.

21:41

42' Ruka

Nikolas Džekson je igrao rukom, pre nego što je probao da savlada Raju.

To nije promaklo sudiji Huperu.

21:38

38' Jak tempo na "Emirejtsu"

Dosta trčanja, ali i duela.

Igra se sa spuštenim gardom i oba tima pokušavaju da stignu do pogotka.

21:31

21:29

30' Čelsi blizu izjednačenja

Kukurelja je prvi šutirao, Vajt je blokirao udarac, da bi potom i Enco Fernandes lukavo probao, ali je lopta otišla pored gola.

21:26

27' Dve odlične reakcije Petrovića

Lepo su kombinovali Edegor i Haverc, pokušao je Saka, pravo u Petrovića.

Ni minut nije prošao, a Petrović je još u dva navrata morao da reaguje.

Najpre je zaustavio šut Haverca, a onda i sprečio autogol Disasija.

21:23

24' Stativa

Umalo autogol posle pokušaja Džeksona.

Lopta je od Gabrijela pogodila stativu, iako nikog iz redova gostiju nije bilo ni blizu.

Na kraju, korner.

21:22

21:21

22' Sjajni Rajs

Pronašao je prostora da šutira sa distance, ali na sreću Petrovića, lopta je završila preko gola.

21:18

19' Dobra prilika za Čelsi

Malo je falilo da posle kornera "plavci" uzvrate.

Badijašil je na prvoj stativi kačio loptu glavom, ali je Disasi zamalo zakasnio.

21:14

15' Opet posle kornera...

Korner i "pomoćna" igra, a onda i pokušaj Tomijasua.

Centrirao je Edegor, ali je Tomijasu glavom šutirao preko gola.

21:10

10' Haverc iskomplikovao

Mogao je bolje iz jako dobre situacije.

Probao je da bude nesebičan i proigra slobodnog saigrača, ali su gosti tu loptu presekli.

21:07

21:05

4' Arsenal već vodi!

Strelac je Leandro Trosar, 1:0.

Olako je kapitulirala odbrana "plavaca". Deklan Rajs je povukao loptu, proigrao Trosara na levoj strani, koji je snažno šutirao iskosa i savladao Đorđa Petrovića.

21:03

3' Prva uzbuđenja

Već u prvom minutu domaći su tražili penal, Haverca je sa leđa oborio Badijašil, ali je Huper odmahnuo rukom.

Kasnije je podigao ruku i dosudio ofsajd.

21:00

1' Utakmica je počela