Mesi ponovo Barsin spasilac

Barselona je golom Lea Mesija pobedila Valensiju u gostima u derbiju 26. kola Primere i sada ima deset bodova i meč više od Reala.

Izvor: SO

Sreda, 02.03.2011.

22:03

Fudbaleri Viljareala pobedili su Erkules sa 1:0, a Saragosa je bila bolja od Atletik Bilbaa sa 2:1.

Hetafe i Atletiko Madrid odigrali su nerešeno 1:1, isti rezultat viđen je na meču između Real Sosijedada i Levantea, dok golova nije bilo u Pamploni na meču Osasune i Deportivo la Korunje. U četvrtak igraju Almerija –Rasing i Real Madrid – Malaga.

Viljareal je na svom “Madrigalu” zabeležio 15. ligašku pobedu i da tako pobegne petoplasiranom Espanjolu na +10. Gol odluke postigao je italijanski napadač Đuzepe Rosi u 22. minutu na asistenciju Kanija.

Srpski reprezentativac Ivan Obradović odigrao je svih 90 minuta u pobedi Saragose nad Bilbaom. Posle prvog poluvremena nije delovalo da će domaćin slaviti na “Romaredi”, pošto je Atletik vodio golom Fernand Ljorentea. Ipak, za samo sedam minuta (49-56. minuta) Saragosa je preokrenula preko Jarošika i Učea i pobegla iz zone ispadanja.

Hetafe je na svom terenu rano poveo golom Manua, ali je 25-godišnji Elijaš doneo madridskom Atletiku bod pogotkom na devet minuta do kraja. Dejan Lekić igrao je od 79. minuta za Osasunu u remiju bez golova sa Deporom.
Valensija je izašla na teren rešena da se suprotstavi Kataloncima, a prvu priliku propustio je Mata već u trećem minutu. Međutim Barsa je imala odgovor, ali je Mesijeve pokušaje u devetom minutu osujetio golman Guajta.

Posle greške odbrane ’slepih miševa’ Mesi je imao novu šansu, ali nije na vreme asistirao Vilji i prilika je propala. Katalonci su nastavili da diktiraju ritam, Vilja je imao šanse krajem prvog i početkom drugog poluvremena, ali Guajta je bio nesavladiv.

Domaći su uzvratili preko Soldada, Pinta i Pabla, zatim je Mesi imao priliku, ali mreže na „Mestalji“ kao da su bile začarane.

Barsa je napokon stigla do vođstva u 77. minutu – razmenjeno je nekoliko kratkih dodavanja, Adrijano je sjajnom fintom prevario Stankevičijusa na levom boku i poslao loptu za Mesija, koji je ’iz prve’ šalje u gol. Guajta je dokačio loptu, ali nije uspeo da je spreči da završi u mreži.

Do kraja je Valensija duže držala loptu u nogama, ali ozbiljnih izgleda za izjednačenje nije bilo i Barselona je stigla do 23. prvenstvenog trijumfa.