Novi poraz Liverpula

U prijateljskim utakmicama koje su odigrane u subotu madridski Atletiko nadigrao je Liverpul sa 2:1, dok je istim rezultatom Mančester siti savladao Seltik.

Subota, 08.08.2009.

19:10

I drugi škotski klub, Glazgov Rendžers poražen je od engleskog Premijerligaša. Portsmut je slavio sa 2:0. Aston Vila je golom Emila Heskija početkom prvog poluvremena pobedila Fiorentinu, a u drugom englesko-italijanskom duelu Napoli je istim rezultatom nadigrao Vest Hem.

Atletiko je do vođstva protiv Liverpula došao u 13. minutu pogotkom Serhija Aguera, a prednost je duplirao Dijego Forlan u 32. minutu. Liverpula je do gola došao tek u završnici meča kada je strelac bio Lukaš Leiva.

Liverpul je tokom pripremnog perioda pobedio samo jednu evropsku ekipu, norveški Lin sa 2:0, a gudio je od bečkog Rapida (1:0), Espanjola (2:0) i sada Atletika. Sa Sent Galenom su igrali bez golova, protiv Tajlanda 1:1, a ubedljivo su savladali Singapur (5:0).
FoNet
Ekipa koja je posle Real Madrida najviše potrošila na pojačanja ovog leta, Mančester siti, u poslednjoj pripremnoj utakmici pred početak Premijer lige na svom terenu je savladao škotski Seltik sa 2:1. Prvi meč za 'građane' odigrao je Karlos Tevez.

'Građani' su poveli u 15. minutu pogotkom Gareta Berija, a izjednačio je Kris Kilen deset minuta kasnije. Pobedonosni gol za englesku ekipu postigao je Kreg Belami u 53. minutu.