Pobeda Cibone u Novom Sadu

Izvor: Saša Ozmo

Nedelja, 14.10.2007.

19:53

Košarkaši Vojvodine Srbijagas izgubili su od zagrebačke Cibone rezultatom 74:68 (25:26, 18:12, 11:13, 20:17) u poslednjoj utakmici četvrtog kola NLB lige. Najbolji u taboru Novosađana bio je Vladimir Golubović sa 14 poena (5-6 za dva, 4-9 penali) i 11 skokova, Ivan Ivanović je takođe ubacio 14, ali uz očajan šut iz igre – 5 od 15. Sem Hoskin je predvodio Cibose sa 20 poena i 9 uhvaćenih lopti, Lukša Andrić je zabeležio 12 poena i 5 skokova, a Voren je, pored identičnog broja poena, uhvatio 10 lopti.

Meč je celim tokom bio neizvestan, nijedna ekipa nije uspela da stvori više od sedam poena viška.

Hoskin je sredinom poslednje četvrtine sa 6 uzastopnih poena doveo tim Josipa Vrankovića na +7, ali su Novosađani preko Golubovića i Lekića obezbedili uzbudljiv finiš – bilo je 69:68 za goste na ulasku u 39. minut.

Plej domaćih Ištvan Nemet postao je tragičar u završnici meča, izgubio je dve lopte u nizu i promašio šut za tri poena, što je Ajuso maksimalno iskoristio i sa linije penala rešio pitanje pobednika.

Čak pet timova u vrhu tabele ima skor 3-1 nakon četiri odigrana kola – Partizan Igokea, Split, Crvena zvezda, Olimpija i Budućnost.