Hemofarmu derbi kola

Košarkaši Hemofarma pobedili su Crvenu zvezdu u Vršcu, sa 82:79 (28:22, 22:18, 15:24, 17:15), u derbiju 2. kola Superlige Srbije.

Nedelja, 12.04.2009.

20:17

Najefikasniji u četvrtoj pobedi Hemofarma u poslednjih pet duela sa Zvezdom bio je Bojan Krstović, sa 17 poena, dok su Milivoje Božović i Vladan Vukosavljević postigli po 14. Na drugoj strani, Vladimir Štimac i Lorens Roberts postigli su po 14 poena, dok su Elmedin Kikanović i Andre Ovens ubacili po 13.

Vrščani su dominirali tokom većeg dela meča i zasluženo zabeležili drugu pobedu. Izuzimajući rano vođstvo Crvene zvezde, od 10:3, Hemofarm je bio u prednosti, u jednom trenutku imao i preko 20 poena razlike i u finišu izdržao pokušaj gostiju da preokrenu.

Tim Stevana Karadžića na kraju prve četvrtine je imao 6 poena prednosti, da bi pred kraj poluvremena došao i do +22, 50:28. Ipak, serijom od 12:0 gosti su do odmora uspeli da smanje na 10 poena zaostatka, 50:40.

U istom ritmu "crveno-beli" su nastavili i u drugom poluvremenu, da bi u finišu meča i izjednačili na 73:73. Ipak, penal završnica pripala je Hemofarmu. Ključni ulogu u završnici imao je Stefan Marković, uz par slobodnih bacanja i jedan skok u napadu. Marković je meč završio sa 12 poena, koliko je imao i Boris Savović.

Na drugom kraju terena, Stiven Marković je sa linije za slobodna bacanja imao šansu da izjednači, pri vođstvu Hemofarma od 81:79, ali je promašio oba.

Hemofarm – Crvena zvezda 82:79 (28:22, 22:18, 15:24, 17:15)

Hemofarm: Pavković 4, Despotović, Joksimović 3, Božović 14, Marković 12, Savović 12, Krstović 17, Petrović, Borisov 3, Marjanović 3, Bader, Vukosavljević 14.

Crvena zvezda: Kešelj 5, Roberts 14, Kikanović 13, Marković 4, Kovač 1, Stević, Dragićević 2, Milošević, Ovens 13, Štimac 14, Bakić 8, Bjelica 5.